• (bkz: grizzly)
 • alternatif rock, folk, indie rock'u harmanlayarak dinleyenlere sunan 2000 sonrasında kurulan brooklyn'li bir grup grizzly bear. şu ana kadar çıkardıkları albümler şu şekilde:

  horn of plenty (2004)
  horn of plenty - remixes (2005)
  sorry for delay (2006)
  yellow house (2006)

  evinde kendi müzik kayıtlarını yaparak müzik piyasasına dahil olmayan singer/songwriter edward droste grubun beynini oluşturuyor esasen. daha sonraları birçok enstrümanı konuşturabilen "christopher bear"'la tanışmaları ile grizzly bear projesi ortaya çıkıyor. yatak odasında kaydedilen bu enfes şarkıları piyasaya sunmaya karar veriyorlar. christopher bear'ın soyadı ve grubun isminin benzeşmesi ise tamamen bir tesadüf. beraber çıkardıkları ilk albüm olan "horn of plenty" ile new york müzik piyasasına sağlam bir giriş yapıyorlar. bir sene sonrasında albümün elektronik remixlerden oluşan versiyonu dntel, final fantasy gibi isimlerin de katkısıyla ve gruba eklenen chris taylor ve daniel rossen gibi isimlerle devam ediyor. 2006 yılına gelindiğinde sene başında edward droste'nin eski demo kayıtları yedi şarkılık bir albüm şeklinde "sorry for delay" ismiyle piyasaya sunuluyor. yine bu senenin eylül ayında "yellow house" isimli son albümleri müzik piyasasını süslüyor. pitchfork'un da 2006'nın en iyi sekizinci albümü olarak müzik listelerine de giriyor. albümün başarısı özellikle samimiyetinden geliyor olsa gerek; çünkü farklı tarzlarının, lo-fi melodilerinin ve özgün ritimlerinin yanı sıra bu albüm edward droste'nin annesinin "sarı evi"nde kaydediliyor. ve droste'nin büyükannesinin 1930larda yazdığı marla isimli bir şarkının yeni versiyonunu da içeriyor. warp records etiketiyle piyasaya sunulmuş albüm muhteşem bir müzikal ziyafeti de beraberinde sunuyor.
 • şu şekilde, harika bir kayıtları mevcuttur.

  http://www.youtube.com/watch?v=4ltvjoj9m-c

  (kaydı siteye koyanın açıklamasına dikkat.)
 • http://www.youtube.com/watch?v=jjy2p0msvlo

  http://www.youtube.com/…4ltvjoj9m-c&feature=related

  paris sokaklarında raslamak istiyorum, mesela. ne bileyim. oynaya oynaya gelmeliler.

  ama tuvaletten boyle de sinmemeliler adamin ustune, el insaf?
 • bildiğin boz ayıdır bu.
 • veckatimest albümünü yayınlamış olan grup.grubun; deneysellik açısından son birkaç senedir pek bir prim yapan animal collective ve türdeşlerinden ayrıldığı nokta ise her sesi, melodiyi ve liriği koskoca bir oyun alanında ince eleyip sık dokumuş olması.

  http://www.resetmagazine.net/…bear-veckatimest.html
 • son yayınlanan veckatimest albumunu henuz hıc dınlememıs olanlara ufak bır not olarak ready, able sarkısını en son dınlemelerını tavsıye ederım, yoksa dıgerlerıne hıcbır sekılde sıra gelmıyor, rossen farkı bu olsa gerek.
 • sadece shift gibi bişey - bakın şarkı demiyorum - yapmış olmaları bile tek başına kendilerini sevme sebebi. insan müzik dinlediğini hissediyor.

  "the four guys from the band grizzly bear were locked up in a small parisian bathroom and were asked to play one of their songs. they did great, the song was so beautiful. we almost forgot we were in a bathroom." - la blogotheque, 2006.
 • son zamanların en büyük ikilemlerinden birini yaşamama neden olan grup. hem jack goes boating hem de blue valentine'da varlardı ve ben ikisine de an itibariyle tapmaktayım. sonra bu sabah kendi kendime acaba içinden grizzly bear geçtiği için mi bu filmlere aşığım yoksa filmlerde grizzly bear'e yer verildiği için mi grubu daha da çok seviyorum dedim durdum. bilemedim ben onu (şaşkın surat)
 • edward droste (söz yazarı, vokal, gitar), chris taylor (geri vokal, bass), daniel rossen (vokal, gitar) ve christopher bear (vokal, davul)'dan oluşmaktadır. bir kez daha shift diyorum.

  ve hep bu bkz'ı kullanmak istemiştim:

  (bkz: underrated)
hesabın var mı? giriş yap