• bill murray ve andie mc dowell'in basrollerini oynadigi, aksi, pessimist bir hava durumu sunucusu olan bill murray'in groundhog day diye adlandirilan ve cikan kunduzun guya bahar geliyo mu gelmiyo mu mujdeledigi bir festivale zorla katilmasi ve bundan sonra her gun ayni gunu yasamaya baslamasiyla gelisen komik olaylari anlatan film..oldukca hos ve ince espriler vardi ve nedense herkesin nefret etmesine, baymasina ragmen acayip sevmistim bu filmi..
 • - what are you doing tonight ?
  - something else !!
  ve daha bircok repligi ile gulmekten nerdeyse koltuktan dustugum film...
 • her sabah 05:59 u 06:00 ya baglayan dakika ile, 2 tane sacma sapan dj in radyo da o gun sıcanın onlara baharı mujdeleyip mujdelemeyecegini tartismasiyla baslar. ilerleyen zaman(ama ilerleyemeyen tarih)icersinde o radyo duvara firlatilir, vidalari sokulur,fisten cekilir..ertesi sabah yine 05:59 u 06:00 ya baglayan dakika,2 moron muhabbete baslar..
 • muhtesem bir film. acayip bir durum. adamimiz artik illallah diyor intihar etmeye calisiyor gene de olemiyor. ayrica imdb'de ilk 250'dedir.
 • baş karakterin her sabah bono ve cher'in "i got you babe" parçası ile uyandığı ve binbir türlü değişik şey yaptığı bence süper komik film.
 • ba$rolunde hayalet avcilari ekibinin kacik doktoru rolu ile tanidigimiz bill murray'in oynadigi muhte$em bir zaman-kurgu filmi.

  --- spoiler ---

  defalarca ayni radyo anonsu ile uyanip her seferinde degi$ik bir yontemle radyoyu par¢alamasi ve a$kina doyamadigi kizin buzdan heykelini yapmasi en izlenesi bolumleridir bu filmin.

  --- spoiler ---

  (bkz: kisir dongu)
 • yönetmeni harold ramis...
 • hikayenin kahramani o kadar bayar ki ölmeyi bile dener, ama beceremez...hep ayni saate dönmek bir şans midir yoksa bir lanet mi? sorusunu soran film...
 • " ayni durumda olsam ben ne yapardim ki" seklinde 1001 turlu fantazi kurmamiza neden olan bu super filmi taa kac sene once cine5'te de yayin akisinda gorup sevinmistik izlemistik 10 kere. ne guzel.
 • "groundhog day" 1993 yapımı, harold ramis'in yönettiği komedi filmi. başrollerinde bill

  murray, andie macdowell var.

  amerika'da geleneksel 2 şubat groundhog günü için hazırlıklar tüm hızıyla sürmektedir.

  televizyonda spikerlik yapan phil connors şenliği seyircilere duyurmakla görevlidir. bir sabah uyandığında bir önceki günü yaşadığını anlar. gün içinde neler olacağını bilen phil, önce bu işin keyfini çıkarmaya başlar.

  hep aynı gündür yaşanan. her sabah aynı güne uyanılır.

  günler günleri takip eder. günler kendi kendini tekrar eder.

  günler kendi kuyruğunu kovalayan bir köpek gibidir. kahramanımız hayatın anlamsızlığında ve küçük hayatının kısırdöngüsünde kaybolmak üzeredir. kurtulmanın imkanı yoktur. her yeni gün, hayatının anlamsızlığını tüm şiddetiyle yaşamakta, bu anlamsızlığın ve amaçsızlığın duvarlarına çarparak sonraki günlere gebe kalmaktadır.

  günler, günlere gebedir. günler, kahramanımızın küçük hayatına, o küçük hayatın iğrençliğine gebedir.

  başkalarıyla uğraşmaktan vazgeçip kendisiyle uğraşmaya başlayıncaya kadar da bu kısırdöngüden çıkış mümkün olmayacaktır.

  bir ders almanın zamanı gelmiştir.

  (bkz: those were the days)
hesabın var mı? giriş yap