• grup yol 1988 yılında zeki ve mehmet'in ortak çalışmalarıyla kurulmuştur. sırasıyla 1993 yılında orçun, 1998 yılında ozan ve aslan'ı takiben 2000 yılında burak'ın da katılmasıyla bugünkü halini almıştır.

zeki açabey : vokal, akustik ve elektrik gitar, percussion, armonika
    mehmet salkım : vokal, elektrik ve akustik gitar
    orçun açabey : vokal, elektrik ve akustik gitar
    ozan eztaş : vokal ve bas gitar
    berke açabey : motivasyon
  • salı ve cuma akşamları mojo da çıkan benim şimdiye kadar istanbul gecelerinde dinlediğim en iyi cover gurubu.
    hatta ikarusla aramızda şöyle bir diyalogda geçmedi değil.
    laos sen daha önce daha iyisini dinledin mi?
    ikarusun kanatlari [ hayranlıkla ağzı bir karış açılmış] yok dinlemedim çok kıskanıyorum, ya sen?
    laos bunca yıllık kaşarım ben de dinlemedim abi...
  • ankara istanbul treninin raydan cikmasi olayindan ucuz kurtulmus grup.. ayrica (bkz: orcun acabey)
  • dün gece tam keyfi yerindeyken, soldier of fortune söyleyecekken, yan masadaki ciyaklayan kızı kıramayıp kenan doğulu söylemek zorunda kalan, grup kurucularından (o ne güzel sestir be kardeşim, az daha kafamız bira bardağına girecekti şaşkınlıktan) mehmet'in yüzündeki ızdırabı gördüğüm ama sonuçta her koşulda severek dinlediğim grup..
    (bkz: eski bir şarkı duyunca of diye bağıran insan)
  • salı günlerinin şahane mojo grubu... performansları hakkında fikir edinmek için; www.groupyol.com adresine bakılabilir...
  • o zamandan beri onlar nerede ben orada.
    insan onlara bir alışınca peşlerini bırakamıyor, buluşunca sahneden hiç inmesinler istiyor; orçun arada mutlaka bateri çalsın, mehmet caruso'yu söylemeden gitmesin, zeki muhteşem sesini eğlenceli dansı ile süslesin istiyor hep.
  • 15 yıl kadar önce ece bar'da mehmet, zeki ve orçun'dan müteşekkil grup üçgen iken tanıştığım bin yıllık dostlar. istanbul'un en iyi entertainment grubu. groupie gibi peşlerinden gitmişliğimiz vardır; kuruçeşme'yse kuruçeşme, ataşehir'se ataşehir, bodrum'sa bodrum ulan.
  • çeşme tatilimin en güzel hediyelerindendir bu grubu tanımak.
    pazar gecesi klasiğiymiş meğer paparazzi'de grup yol dinlemek.
    beklediğimizden o kadar farklı ve iyi bir akşam yaşattılar ki, sağolsunlar varolsunlar.
    repertuar şahane, ses desen 10 numero, e bir de eğlenceliler. gelen uykuyu kaçırttılar.
    istanbul'da da bulup izlemeli diye düşündürtüyorlar kör olmayasıcalar.
  • "staaaart wearin' purple for me nooow" diye kulagimda her an cinlayan sesleri ile eglencemize ortak olan, muhtesem canli performansa sahip grup. her gece evet her gece dinlerim bikmam. bu kadar basarili, bu kadar usta, bu kadar samimi. gittim, gördüm, dinledim, bayildim.

ta meilleur!
hesabın var mı? giriş yap