• 12 eylül dönemine tepki olarak 1985'te "kökü dışarda" bir takım üniversiteli genç tarafından kurulan portest müzik grubu.. 200'den fazla şarkıya imzasını atan grubun üyeleri şimdiye kadar 100'den fazla kez gözaltına alındı. şu ana kadar çıkan 14 adet albümleri var.
 • birkaç kişiden oluşan bir grubun, kendine "grup" demesi kadar nefret edilsei bir müzik hadisesi az bulunur.yorum deseler gazete dergi bakliyatla mı karıştırıcaz?
  düşünsenize grup beatles, grup doors...
  progresif, devrimci olmuşsunuz en bayağı kalıplardan kurtulamamışsınız.
 • (bkz: yorum)
 • sayilari gozaltilar vs sebebiyle zaman icinde 3 ile 15 arasinda degismis olan grup.
 • grup yorumun 3 ve 15 arasında değişen üyelerinden birinin babası olduğunu iddia eden bir adamın aracına binmiştik bi keresinde otostopta.adam oğlunun gözaltılarda gördüğü işkenceyi, başına gelenleri anlatmış, aldığı ilerici ve devrimci feyzler tarafından asla yılmadığını yılmayacağını özetlemişti.bir baba olarak kendisininde devrimci, ilerici çizgisinden taviz vermediğini ekleyerek söylemini bitirmişti.adam her hücresinden kültür, bilgi, görgü fışkıran bir şahsiyetti, arabası ise eski püskü bakımsız pejmürde bir haldeydi.
  işte düzene yenilmemiş bir adam diye arabasından inerken, yarı aralık torpido gözünde duran puanlı koşu rehberi gözüme çarptı.
  herhalinden çalışıldığı belli olan altı çizili, yanları numaralı atların arasında bir anda devrimci çizgi, taviz vermeyen kişilik söylemleri aktı gitti boşluğa...

  çıkış müziği: şu dağların rüzgarından hoştur amman benim baaaşım heeey...ölüm namert belalımdır bakmaz gözün yaşıına...hey hey

  yayına hazırlayan ve sunan: birey otisabi
 • dillere pelesenk olmuş devrim şarkılarına ses veren soluk katan ajitasyonu söyleminde baş köşeye oturtan şehitler kültürü ölüm edebiatı yapan ama yinede dinlediğim konserlerini takip ettiğim devrimci müzik grubu...
 • album kapaklarinda olen dhkp c militanlarindan $ehitlerimiz diyerek bahseden, resimlerini koyan bir gruptur bu.
 • ukrayna işgalinde rusya'dan yana taraf olmuş halkçı bir müzik grubu :)

  grup yorum, rusya'nın başkenti moskova'da verdikleri konseri paylaşarak, "donbas halkının abd emperyalizmine, nato'ya ve faşist ukrayna hükümetine karşı mücadelesini destekliyoruz" dedi.

  https://www.cumhuriyet.com.tr/…estekliyoruz-1911233
 • eskiden yorum dinleyince devrim yapası gelirdi insanın. lakin artık propaganda uğruna müzikalitesinden çok fazla ödün verdi yorum.
 • ..ey sevda kuşanıp yollara düşen
  bilesin bu yollar dağlar dolanır
  yare ulaşmadan düşersen eğer
  yarına sesinin yankısı kalır..

  -uğurlama
hesabın var mı? giriş yap