• internette gazete sayfalarini gezmeden once ne var ne yok diye oncelikle sozluge bakmak. zaman zaman onemli haberlerden haberdar olurken zaman zaman bulent ersoy un canli yayinda osurmasi gibi yurtdisinda abuk sohbet ortamlarina malzeme olabilecek haberlerin de edinilmesidir.

-ahah abi bulent ersoy canli yayinda osurmus
    -heuheu nerden duydun
    -sozlukte okudum ya linkini de vermisler...

yada

-ya lost un ikinci serisinde sole sole oluomus
    -hadi ya forumlara mi baktin?
    -yok yazimislar sozlukte bi ton biseyler hepsini okumadim daha..
  • -ehehee atom bombasi patlamis lan istanbulda.. ehe? höööö?

(bkz: zıctık)
  • imam osurmadan sıçmaya çalışmaktır.
  • mamaristeki patlamayı sözlükten duyup gelişmeler için televizyona bakıp patlamayla ilgi bişey bulamayınca yine aynı nedenle sözlüğe dönmektir.
  • gündemdeki en yoruma müsait ve tartışılmaya değer haberlerin sol framede yer aldığını bildiğim için yapmayı mantıklı bulduğum davranış. gereksiz bilgiyle kafamı niye doldurayım ki canım.. sonra diğer bildiklerimi unutuyorum.

(bkz: interneti eksi sozluk ten ibaret sanmak)
  • çoğu gazetenin bile bile utanmadan yaptığı olay. bizzat şahit oluyorum böyle enteresan şeylere. haberin kaynağını ve doğruluğunu sorgulamadan yazılan haberlerde yine kendileri rezil oluyorlar. yakın geçmişte bununla ilgili en çarpıcı örnek sanırım kayahan olayıdır.
  • uzun zamandır yaptığım eylem.gündemin binbir çeşidinin hepsini bir arada başka nerden bulabilirdim ki,zaten google'a da girmediğimi fark ettim ne zamandır,aradığım herşeyi günün başlıklarında buluyorum olmadı getir deyince geliveriyor,wikipedia'nın da hızla editör kaybettiği şu günlerde kutsal bilgi kaynağı biriciğim oldu
  • en mantıklı iş aslında.

herhangi bir gazetenin internet sitesine girdiğimizde "durun bi dakka olmadı yönlendiriyoz ya takmayın kafanıza" şeklinde reklamlarıyla boğuşuyoruz. o da geçiyor, gündemin önemli haberlerine bakalım derken, "shakira gene yaptı yapacağını, açtı götünü" gibisinden linklere gözümüz ilişiyor, hakikaten açmış mı diye bakmak zorunda kalıyoruz.. * haber okuyalım diye girdiğimiz sitelerde, haber dışındaki her boku yiyoruz.

ancak sözlük öyle mi? gündemin en önemli ve en ilginç haberlerini zaten sol frame'e taşımak için yarışan yazarlar var...
hesabın var mı? giriş yap