*

• bi grup çok güzel müzik yapıpta tutulmayagörsün, müzik ukalalığı yapmak için pusuda bekleyen dangalakların eline geçer koz.guns da bundan nasibini almıştır.canavar gibi müzik yaptıkları halde, lamer diyerek egosunu tatmin etmek isteyenlerin boy hedefi olması, maalesef onları yakından tanıdıkça önemini yitirecektir.'5 sene sonra dinleyeceğimiz gruplardan birisi.(25 sene sonra okursanız, 5 sene sonra felan diye değiştirin.)
  • seneler geçti, dinliyorum, görüyorum ki tarz denen şey o zamanlar sandığımız kadar kolay elde edilmiyormuş.tarz sahibi olmuşsunuz, olabilmişsiniz, iki albüm daha çıkaramadınız, topunuzun kafasına ediim.
  • daha büyük yaşlardaydım 9 dan, tam olarak hatırlamıyorum, guns konseri vardı, "ne gidecem lamer onlar! metallica yı bekliyom ben..." diye tribe girmiş gitmemiştim dilberim konsere, aradan seneler geçti, aklıma gelir gelir oldu bu denyoluğum, kompleksim.
    kendimi affedemediğim laflar ettirdi bana guns, budur aklımda yer eden.
  • ismi l.a guns ve hollywood roses gruplarının birleşmesiyle ortaya çıkmış bi grup . l.a guns sonradan devam edebilmiş fakat diğeri dağılmış sanırım . millet ne kadar slash'i sevmese de acaip duygulu çalıyo derim ben . hala severek dinliyorum ...
  • super grup. konserine gidemedigime o kadar uzgunum ki universiteye hazirlaniyordum o zamanlar. uhu. super muzik yapan arkadaslar, hepsinin hastasiyim. yeni albumleri chinese democracy i kaydediyorlarmis su anda. hic degismemisler, ne zaman ne yapacaklari belli olmuyor.
  • 93deki konserlerinde dont cry'i calmami$lar, sonra tum ahali dont cry diye bagirdiktan sonra sahneye geri donup calmi$lardi..yanli$ hatirlamiyorsam 3 ya da 4 defa sahneye maytap ya da benzeri maddeler atilmasi sonucunda konsere ara vermi$lerdi.. her seferinde ne zaman axl "stop!" diye bagirsa sol cenaptan $irin bir hatun axl'in yanina gelir soylediklerini tercume ederdi bizlere.. en sonuncusunda bakin bidaha yaparsak sittirolur giderler haa gibisinden bir anlam belirmi$ti kafamizda..

ancak konserin en kayda deger olayi, axl'in konser sonunda mikrofonu seyircilere dogru havadan firlatmasi neticesinde bizim dev hoparlorlerden duyabildigimiz.. "viyuu,, viyuu, viyuuuu, donk!!" sesiydi..

(bkz: entrye ani serpi$tirmek)
  • bizim gençliğimizin en güzide gruplarından biri olan guns hiçbirzaman söz yazmak için özel bir çaba sarfetmezdi...içinden ne geliyorsa...felsefeler ise şuydu:
    don't damn me when i speak a piece of mind 'cause silence isn't golden when i'm holding it inside.....yani:
    kafamdan geçenleri söyleyince bana çatmayın...çünkü suküt altın degildir onu içimde tuttuğum sürece...
  • kim ne derse desin you could be mine ve estranged gibi muhtesem eserlere imza atmis guzel grup.
  • mesela 'apetite for destruction' çok kalibreli bir albümdür. açılış şarkısı olan 'welcome to the jungle'da açıkça ifade edildiği üzere, taşradan binbir umutla los angeles gibi bir ormana gelmiş, tutunamayıp toplum dışına itilmiş, sistem kurbanı gençlerin yıkıcı öfkesini simgeler. her ne kadar hafif ırkçı bir havaları olsa da, hem iyi hem de kötü taraflarıyla samimi bir gruptu gnr. en güzeli de, samimi olmak için de bir çabaları yoktur adamların. zaten para kazanmaya başladıktan sonra ani palazlanıp poisonvari manita şarkıları (november rain, don't cry) üreterek pozisyonlarını hızla kaybettiler.
hesabın var mı? giriş yap