• güvenilir erkek, sizi cok sevecek erkek var lakin burda palavra sıkmayın bulamıyoruz diye. kriterleriniz sadece güvenilir olması değil çünkü:)

edit: bir şeyi düzeltelim. sadece kelimesine takilmis cogu kimse haklı olarak. ınsanlarin tek kriteri olmaz dogru. benim sitemim onceliginin sadakat, guven, kendisine deger verilmesi, sevildiğini hissetmek oldugunu iddia eden kadınlar iliski yasayinca bu kriterlerini bir kenara atıyor. çünkü erkeklerin hatta moderen tabirle "beta erkeklerin" ilgisini sömürünce tatmin oluyorlar ve yollarina devam ediyorlar.

sonra şu cumleleri duyuyorsunuz:

-mutlu degilim
    -kafam karışık
    -bi seyler eksik vb.

sevgi, ilgi açlığın vardi. seni cok sevecek, prenses gibi hissettirecek erkegi buldun. karnını doyurdun ve bye bye. ınsanlara net olun.
  • "bu nasıl olsa sepette istediğimi yaparım ben buna"

güvenilir erkek kadına bu cümleyi kurdurur. yavaş yavaş ilişki biter, cinsellik biter. erkeğin sokaktaki dilenciden farkı kalmayana kadar devam eder.

erkek içinse bunu anladığında çok geçtir. 5 para etmez, çocuklar yüzünden eşinden ayrılamayan, boğazına kadar kadın tarafından ev-araç kredisine batmış, göbekli bir herif olur çıkar.

bu kadın için muazzam bir şeydir, erkek içinse ölüm fermanı.

edit: artık nasıl bir damara basmışsam küfredip engelleyen kadınlar var.
  • asgari ölçüde yakışıklı olsun.
    mümkünse iyi kazansın.
    kariyeri düzgün olsun iş saatleri belli olsun.
    evinin yolunu bilsin.
    evlendikten sonra bekar erkek arkadaşları ile görüşmesin.
    evli bekâr farketmez kadın arkadaşları ile hiç görüşmesin.
    kaprisleri olmasın yemek de yapsın temizlik de yapsın.
    özel günlerde hediye almayı ihmal etmesin.
    romantik olsun kadın ruhundan anlasın.
    özel günlerinde sevgilisine karşı anlayışlı olsun.
    iyi giyinsin, spor yapsın kendine baksın.
    cinsel gücü iyi olsun ama ben ne zaman istersem o zaman yapsın fazla ya da eksik yapmasın.

sonra beni aldatmasın.
    bir siz akıllısınız amk.
  • başlığın doğrusu "güvenilir erkek bulmanın çok zor olması" değil de "güvenilir, kariyerli, iyi bir meslek sahibi, yakışıklı, uzun boylu, baklavalı, zengin, esprili erkek bulmanın çok zor olması" olsa gerek herhalde karakter sınırına takıldığınızdan böyle yazdınız.

birinizin de kısa boylu, göbekli, kel, fakir erkekte güven aradığınıza şahit olmadım.
  • değerli olan şeylerin kıt olmasından kaynaklanır. sen hiç “elmasın zor bulunması” diye başlık gördün mü? elmas zor bulunduğu, az olduğu için değerlidir. çakıl taşı niye değerli değildir? heh işte o yüzden. güvenilir erkek de az bulunur ve değerlidir. ama sizin gözünüzde değil.

aldatma potansiyeli olmayan veya sadık erkekler kadınlar tarafından arzulanmaz. “heyecan duymuyorum artık mahmut” der gidersiniz. ama birkaç defa aldatsa veya bunu yapacağını hissetirse “elimde tutayım” diye her türlü şeyi yaparsınız. çapkın kocadan boşanılmaz, ondan çocuk yapılır ki evine bağlı olsun. bu mantık kadınların beynine işlemiş. bu nedenle sadık olan erkeklere yalandan da olsa arada biri varmış gibi yapın derim çünkü kadınlar çevresinden onay almaya çok meraklı. diğer kadınların beğendiği erkeği daha çok arzularlar.

sizin tutarsızlıklarınız yüzünden olmadığımız gibi davranmak zorunda kalıyoruz ne istediğini bilmeyen ruh hastaları. *
  • önce şunu anlamalısınız kadınlar güvenilir erkeğe değil dark triad sahibi erkeğe arzu duyar. makalesi bile var. zamanında çevirdik, kaynakları verdik. burada katil, dayakçı, alkolik vs. denilmediğine dikkat edin. pozitif yönetilen dark triad çıktıları çoğu başarılı erkekte bulunan niteliklerdir. ceo'larla yapılan araştırmalarda da benzeri bulunmuştur [ref]. burada negatif nitelikler gösterenlerin de çalışanı kötü etkilediğinden bahsedilmiş ama sonuçta her başarılı ceo'da bu niteliklerin olduğu açıklanmış. bana ya da araştırmayı yapanlara kızmayın, suçumuz yok. bu da kadınlarla ilgili olan araştırma (bunu tek çalışma gibi düşünmeyin, refere verdiği bütün yayınlar da dark triad çalışılmış.):
    (bkz: #140614871)

konuya dönecek olursak; burada denilmek istenen arzu duyduğum erkek güvenilir olsun şeklindedir. hep söylüyorum: kadınlar; başka kadınların birlikte, başka erkeklerinse yerinde olmak istediği erkekleri tercih eder. buna sahip değilseniz güvenilirlik bir nitelik değildir.

kadınların güvenilmez olarak gördükleri fakat güvenilir olmasını istediği erkekler zaten %20lik dilimin içindedir fakat bunun farkında bile değillerdir çünkü diğer %80 fark edilmez bile. yani sizce güvenilirlik kadınlar için 1. parametre olsaydı bu konuda bu kadar ağlayan erkek olur muydu? ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler.

esas soru şu olmalı: bu üst düzey alfa erkeğe ne sunuyorsun ki güvenilir ve sana bağlı olsun? neden bu yüke girsin? günümüzdeki parametrelere baktığımızda kadınlar devamlı üst düzey erkeği tercih ettiğini belirtir fakat bu erkekten aynı zamanda eşit partnerlik bekler. kevin samuels'in birebir görüşmeleri üstünden bu durumu geçmişte anlatmştık tekrar etmeyelim.
    (bkz: uzak durulması gereken erkekler/@karanlikruya)

rollo tomassi'nin bir kitabında da geçen güzel bir cümlesi vardır: "bir kadın için en tehlikeli şey o erkeğin potansiyelini keşfetmiş olmasıdır." bir diğer sevdiğim cümlesiye: "bir kadın için en ideal olan, birlikte olduğu erkeğin ondan üstün olmasına rağmen eşitmiş gibi hissettirmesidir" der.

alttaki bkz'da da anlattık, ekşi-şeylere de girdi, podcastini de yaptık ama daha da geliştirelim: geçmişte erkekler evlenmeden sekse ulaşamıyordu. dünyada da ataerkil sistemin baskın olması nedeniyle, şu an aşağılanan maskülen nitelikleri erken elde ederek, para kazanarak, kendilerini üst seviyelere çıkartarak evlenebiliyorlardı. "ailenin direği erkektir" lafı buradan gelirdi. bu onun kazandığı bir şeydi. şu an çarptırıldığı gibi "kadınlara dayatılan bir şey değildi." zaten hangi manyak erkek normal şartlarda bu sorumluluğu ister? paran var, işin var, her türlü opsiyonun var ama aile kurup onun direği olmak istiyorsun falan? neden isteyesin? çünkü o dönemin paradigmasında kadınların evlilik dışı cinsellik yaşaması ayıplanan bir şeydi. hatta çocuk sahibiysen toplumdan dışlanırdınız, onu bırak boşanırsanız çocuk direkt babaya verilirdi. bu nedenle de erkek koruyucu misyonuyla ve otoriter olmasıyla cinselliği biraz da aile ile bütünleştirerek evlenirdi. toplum tek eşli olmaya özendirilirdi.
    (bkz: evlenecek erkek bulmanın gittikçe zorlaşması/@karanlikruya)

feminizm ve cinsel devrim sonrası bu durum değişti fakat erkeklerin de özellikle değerli en tepedeki erkeklerin de sekse ulaşmak için evlenme zorunluluğu kalmadı. üstüne bir de nafaka ve çocuk hakkının kadına geçmesi gibi yasal zorbalıkları işin içine soktuğumuzda durum net şekilde ortaya çıkıyor. bir erkek için ailenin direği olması bile utandırılırken, bu erkek neden kendini zora soksun ki? kafayı yemiş olması lazım.

özetle durum bu. üzgünüm kızlar inandığınız paradigmalar sizi sadece npc yapıyor. arzu duyduğunuz yüksek değerdeki erkek, eğer özel nitelikleriniz yoksa size bağlanmayacak, başka opsiyonlarla da birlikte olacak ya da siz kendi seviyenizde bir erkek bulup onunla birlikte olmayı deneyeceksiniz.
  • ilk iki kriteriniz zengin ve yakışıklı olması olduğu için güvenilir olanların çoğunu eliyorsunuz zaten. bir de işin içine sizin prenseslik egonuzla, ortadoğu kültürünün etkisindeki kezbanlıklarınız eklenince karşı taraf uzaklaşıyor sizden. sonra "vay ben güvenemiyorum." güvenme ablacım, biz de size güvenmiyoruz zaten.
  • genelleme olacak ama -hadi biraz yumuşatayım- kadınların güvenilir erkek bulmak yerine kendi sevdiği adamların güvenilir olmasını istediğini düşünüyorum. yani bir tarafata güvenilir bir erkek var, diğer tarafta kızın hoşlandığı bir erkek var. işte kız, hoşlandığı erkeğin güvenilir olmasını istiyor. yani güvenilir adam istemiyor. sevdiği adamın güvenilir olmasını istiyor.
hesabın var mı? giriş yap