• antalya'da ikamet ettiği rivayet olunan yazar.

yazdılklarıyla sonsuz saygıyı hak ediyor gerçekten. kitaplarını okurken hem elinizden bırakmak istemiyorsunuz hemde hiç bitmesin istiyorsunuz..kendinizi özleştirebileceğiniz yada mutlu bir hayatınız varsa özenebileceğiniz kahramanları vardır hakan günday'ın. entelektüelden ziyade entellik seviyesinde ne dediğinden bi bok anlaşılmayan ama yine kendileri gibi olanlardan çok büyük saygı gören ibne yazarlar gibi değildir. okurken kitabı o an bırakıp , montunuzu giyip hayallerinizin peşinden koşmayı isterseniz sırf daha güçlü hayal kırıklıkları yaşayabilmek için..ve tabii bunu daha önce yaşamadıysanız..

mutlu olduğum nokta şudur ki hakan günday çok genç bir yazardır ve eminim daha birçok kara öykülerini,romanlarını okuyup "ölümden nefret ediyorum ! hayatımı geri istiyorum" diyebileceğiz.
  • "...dünyada iki tür insan vardır: neden yaşadığını bilenler ve boşlukta düşenler. insanda iki tür dünya vardır: gerçek ve hayal..." hayvan dergisinin temmuz sayısında "ikişer ikişer gelin" başlığıyla yazısı yayımlanmış yazar kişi.
  • bu adamın tek bir kitabını, piç'i, hayatımın oldukça boktan bir evresinde okuma hatasına düştüm. kitaba ve yazara duyduğum bütün hayranlığa rağmen zamanlama hatası yüzünden dünyamı öyle bir kararttı ağzıma öyle bir sıçtı ki kitabı bitirdikten sonra okunmak için sırada bekleyen diğer romanı kinyas ve kayra'nın ilk 5 sayfasını anca okuyabildim, sonra can havliyle bıraktım elimden. o yüzden diyeceğim o ki hakan günday ancak kafanız yeterince rahatken okumanız gereken bir yazardır. şüphesiz büyük bir yazardır ve her büyük yazar gibi tehlikelidir...
  • zargana adli kitabinda bir yerlerde gecen "cok az insan hayal ettigini yasar. cok azi soylediklerini yapar. yazar, yazdigi kahraman degildir. balzac olmayan hersey balzac'in kitaplarindadir." cumleleri kendisi icin gecerli degilse ve okudugum kitaplarindan kendisi hakkinda ufak da olsa birseyler bulabilmissem fight club hayrani oldugunu dusundugum bir yazardir. degilse eger kusuyorum buradan kendisine...
  • yeni kitabı yolda olan yazar.tüyap'a yetişecek herhalde.
  • (bkz: malafa)
  • (bkz: soner gunday)
  • yeniden yazmaması için gerekirse kapısında yatıp paspas olabileceğim bir yazardır.
  • kitaplarinin kapak tasarimini kuzeni emre orhun'a yaptiran yazar.
hesabın var mı? giriş yap