• bugün şutu direkten içeri girecektir.*
  • ibrahim tatlıses'in kafasına sıktılar hamit kadar yatmadı.
  • eski takımına gol atmak. bunu yapan oyuncular umumiyetle sevinç gösterilerinden uzak duruyor.

batistuta gibi gözleri dolanı yahut adebayor gibi rakip takım taraftarlarına depar atarak koşanı saymazsak genelde işler böyle yürüyor.

bütün sözlüğe ve hatta bütün ülkeye malum olan golden sonra hamit'in tepkisini merak ettim. ( o an etmedim elbet, o an kardeşimle gol kutlaması yapmakla meşguldum ) doğduğu, büyüdüğü kentin takımına, eski takımına gol attıktan sonra hamit ne yapıyor?

armayı öperek, galatasaraylı taraftarların olduğu tribüne koşuyor. hem kime bağlı olduğunu gösteriyordu hem de aslında bizzat kendi çocukluğuna koşuyordu. o tribündekilerin büyük bölümü almanya'da yaşayan türklerden oluşuyordu ve hamit bir zamanlar onlardan biriydi. bir türk takımı, bir alman takımına kaybettiği zaman ertesi gün; işe, okula başı önde gidenlerden biriydi. kimsenin başı öne eğilmesin diye vurdu ve golü attı.

bir zamanlar neden türk milli takımını seçtin sorusuna; benim için başka bir alternatif söz konusu değildi zira kendimi türk gibi hissediyordum mealinde cevap veren oyuncu, hem buradaki galatasaraylı taraftarları hem de almanya'da yaşayan türkleri mutlu etmeyi başardı.

prekazi; topun canı var, der. canı istemezse top, gol olmaz. topun canı var da direğin yok mu? bu sefer içeri aldı.
  • hamit altıntop sakatlandığında halama akciğer kanseri teşhisi koymuşlardı.

halam, onca kemoterapi gördü akciğer kanserini yendiğini öğrendim bugün, bu hamit hala iyileşemedi.

bacağı komple koptu yeni bacak mı diktiler bu adama nasıl bir sakatlık bu amk.

edit: adam yılda bi kere aklıma gelir entry yazarım, bileğini kırar. adını anmamı istediğiniz kaynananız filan varsa söyleyin yani.. biraz okkalı anarım adını direk mefta.
  • hamitcim eğer burayı okuyorsan lütfen dönen toplara hapishaneden yeni çıkmış adamın mala vurduğu gibi vurma !

illa da gerekiyorsa tanımı : kumaşı çok kaliteli ama son ütüsü olmayan futbolcu.
  • "beni konuşsanız ne olur, gençleri konuşun. altyapı takımı şampiyon oldu, bir kişinin adını bilmiyoruz. bu mu futbol tutkumuz?"

diyerek son 20 yılın en doğru cümlesini kuran futbolcu. bizimkiler beğenmesin, dışardan gelen adamlar ilk kendisinin adını söylüyor yıldız olarak. büyük maçların büyük futbolcusudur hamit altıntop.
  • avusturya kampında yaptığı basın toplantısında bırakın podolski'yi, hamit'i, arda'yı; pırıl pırıl 19-20 yaşında gençler var altyapılarda onları haber yapın, onlara sorular sorun ama hiçbirinin adını bile bilmezsiniz diye basın mensuplarını duvardan duvara vuran şahsiyet.
  • antremanda mayına basıp ayağını parçalamış olan rızık reyis.
  • vurduğu şutların bir çoğu direkten dönen futbolcu.

ama bu herif bir gol atacak, kaçırdığı bütün golleri unutturan bir top olacak, kader golü olacak. o da büyük ihtimalle direğe çarpıp gol olacak.

dramatik hikaye kendisi adına mutlu sonla bitecek.
  • şu anda ntv sporda yayınlanan röportajı gösteriyor ki türk futbolunun gelmiş geçmiş en dobra ve taşşaklı futbolcusudur. helal olsun.
hesabın var mı? giriş yap