• the smithsin* kelime oyunu içeren sarkısının ismi.
  (bkz: handing love)
 • bu şarkının ilk iki dizesini pretty girls make graves'in sonunda da duymak mümkündür. böylece iki şarkıda da yer alan karakterin özellikleri yüzünden "yakalanamayacak mutluluk" teması birbirine bağlanmış olur. albümlerde en çok yer alan the smiths şarkısıdır. en iyi arabada giderken, rüzgar yüzünüze çarparken ve hayaller içinde kaybolmuşken dinlenir.
 • iki farklı versyonu bulunan şarkının orjinal ve band tarafından kaydedilen versyonu hatful of hollow albumunde, john porterın mikslediği versyon ise debut albumlerinde yer alır. morrisseyin bu şarkıyı hemen hemen her smiths albümüne koymasının nedenin ise, şarkının single olarak ilk yayınlandığında pek de bir liste başarısı elde edemiyişi olarak gösterilir.
 • henüz bir freshman'ken maruz kaldığımız natural sciences dersinin finalinden önce çok fazla dinlediğimiz, bu yüzden pek sevgili dostumun* finalde çıkan bir bir grafik sorusuna cevap olarak spiraller çizip ucundan uzattığı okun devamına da i really don't know and i really don't care yazmasına sebep olan leziz smiths şarkısı.
 • on yıldır her dinleyişimde "if they dare touch a hair on your head
  i'll fight to the last breath" dizelerine bağırarak eşlik etmekten kendimi alamadığım, aşkın ve dostuğun içimde aldığı vahşi şemallere tezahür eden , morrissey kardeşliğinin gözüyaşlı, sefil ama bir o kadar da öfkeli ve gözükara marşı.
 • en eğlenceli en neşeli en umut dolu şarkılarındandır morrissey'in. yine de kırıklıkla biter:

  the good life is out there, somewhere
  so stay on my arm, you little charmer
  but i know my luck too well
  and i'll probably never see you again
  i'll probably never see you again
  i'll probably never see you again

  bu sözleri yazmak öyle kolay değildir. hayal kurmak lazımdır, kurmak ve kaybetmek, büyütmek ve kırılmasını izlemek.. hangi hayat onu bu kadar acıttıysa, hangi hayaller bu kadar kırıksa, ben de karşısına çıkmak isterdim o hayatın, ve son nefesime kadar mücadele etmek isterdim onun saç teline dokunanlarla.. o yine de daha güzel anlatır hislerimi..

  if they dare touch a hair on your head
  i'll fight to the last breath....
 • kimselerin sahip olamayacağı bir şeyi onunla paylaşırken, gözlerini kapadığında, bir gün yazılacak mutluluğun melodisini daha o andan duymaya başlamak, ki o melodiyi duyabildikten sonra, ne hiç bir kimse, ne de hiç bir şey, nasıl umursanabilir artık.. onu böylesine acıtan, ve muhtemelen bu sözlerin kaleminden çıkmasına neden olan, o melodiyi duyabilmişken, onu bir daha göremeyeceğini düşünmesi, muhtemelen..
 • the smiths grubunun mayıs 83'de çıkardığı ilk singledır.
 • geçen hafta çıkan bir the smiths tribute albümüdür, çok şahanedir.
 • bu şarkıya ilk 20 saniyesinde aşık olabilirsin, yapabilirsin bunu.

  sonra durma ver elini bana, güneşi de unutmadım hem, onu da alırız arkamıza, nereye istersek oraya gider yolumuz, hiçbir şeye benzemeyecek bize ait olanlar, insanlar dik dik bakacaklar belki bize, boşver baksınlar, gülüyorlar mı?, boşver gülsünler, sen yanımda ol yeter, eski püskü giysilerimizin altında gizli bizim farkımız, merak etme sözüm söz benim, eğer saçının bir teline bile dokunmaya cesaret ederlerse, kahramanın olup savaşacağım senin için son nefesime kadar, bak güzel bir hayat var oralarda bir yerde, sen yeter ki bana yakın ol...

  peki size çok şanslı olduğumu söylemiş miydim bayım?
  evet, o kadar şanslıyım ki, muhtemelen seni bir daha hiç göremeyeceğim.

  hoşça kal.
hesabın var mı? giriş yap