• +18 olmasına rağmen çoluk çocuğun facebook aracılığıyla haberdar olduğu ve beğenerek profillerinde paylaştıkları çizgi film. çok bilinen bir şeydir ki; (1975 yılında peace research abstacts journal, 30 yıllık barış ve savaş hakkındaki 106.000 makalenin özetlerini yayınlamış ve şiddetin ortaya çıkış nedenlerine ilişkin bir yayın meydana getirmişlerdir. bu çalışmaya göre şiddet eğilimlerinin tohumlarının çocuk yaşlarda atıldığına dair bilgiler yer almaktadır.) sosyal psikolojiye göre çocuk; gözlem yolluyla öğrenir bazı şeyleri. çizgi filmlerdeki modeller de bu öğrenme ortamı için çok güzel örneklerdir.

şiddet dürtüsünün törpülenmesi gerektiği bilindiği halde, hala marifet gibi bahsediliyor ya bundan şaşıyorum doğrusu. ondan sonra da çocuk katiller ortalıkta dolaştığında (cem gariboğlundan tutun da kedi kesip internette yayınlayan kıza kadar) kınıyorsunuz.

+/- 18 herkes bu çizgi filmi izlerken bir kendisini gözden geçirsin derim ben.
  • eyes cold lemonade bölümüyle birlikte tanıştığım seri.
  • müziğini telefonun zil sesi olarak kaydederseniz, otobüs yolcularından negatif tepkiler alabileceğiniz, sinir bozukluğunu ve mutluluğu birleştiren çizgi dizi.
  • kanlar, fışkırmalar, kopan parçalar, ölüm, vahşet, eziyet, şiddet daha neler neler...

o kör karakterin mallıkları yok mu geber it oglu it dedirtir adama.

bu çizgi filmi bir çocuga izlet, o çocuk ilerde başa beladır, garanti veriryorum.
  • vahşetin en sevimli hali, şirinmi şirin bir müzik, dahiyane hikayeler ve defalarca seyredilip tiryakisi olunacak animasyon dizisi.
  • karaktelerin şirinlikleri ve yaşanan şiddetin ironisi sebebiyle 'gel sana çizgi film açayım' diye eve gelen uslanmaz misafir çozuklarını etkisiz hale getirmeye yarayan, pet society oyununun* ilham kaynağı, mükemmel ötesi çizgifilm.
  • kaş yapayım derken göz çıkaran sevimli pofudukların rengarenk maceralarını anlatır. bir de önce eğlenceli gelen, sonra kulağı tırmalamaya başlayan bir şarkıları vardır. gerek yok ama hadi adetten olmuş sözlerini de yazayım tam olsun:

civ civ civcivciv
    civciv civcivciv
    ciiivciiiv civcivciv vuhuuuuuuuu

la la lalala
    lala lalala
    laaa laaaa lalala
    uuuuh huh huh huh huh huh. *

devamlı hatalarını telafi etmek için bişeyler yapmaya çalışırlar ama her şeyi daha beter yaparlar. bölüm sonlarında da two wrongs don't make a right şeklinde bir mesaj verirler.
  • pretty gore diyebiliriz biz buna.
    2008 den beri cerrah gibi soğukkanlı bir şekilde parçalanma deşilme gibi şeyleri seyredebiliyorsam bu kahrolası iğrençlikteki sevimli şeyler yüzündendir.
  • her bölümde ölen bebeğe kan ağladığım gerisi için yihuu nidalarıyla izlediğim vahşet içerikli şirin çizgi film.
    kendisi gibi müziği de hem neşeli hem de sinir bozucudur.
  • kalp burunlu pek tatlı, rengarenk karakterleriyle tam tezat kanlı, vahşetli bi çizgi film. ama bi yandan da sevimli, hastası oldum ben ya. jenerik müziği bile süper la la la la, hu huuuuu falan. her bölümde kurtulan ballı lumpy'e gıcığım, favorim sarı tavşan cuddles. bir de minik bebe var cub, en çok buna üzülüyorum, babası bir de bu işkencelere sebep. misal şu bölüm içimi parçaladı;

http://www.youtube.com/…=y2njjb_qleq&feature=relmfu

pepee ve caillou ile büyüyen günümüz çocuk nesline, bundan bi doz vericeksin falan gibi tuhaf fikirler oluşuyor aklımda bazen, sonra titreyip kendime geliyorum ehheh.
hesabın var mı? giriş yap