• bir takım ilkokullu kızlar, kollarına kocaman harry <3 yazmışlar. birbirlerine gösteriyorlar. kim acaba diye aklımdan şöyle bir taradım, prens harry, harry potter, bunlar olamaz heralde diye düşündüm. "kim bu harry?" diye sordum. sorumla beraber çığlık atıp zıplamaya, harry diye bağırmaya başladılar. içlerinden biri, bir dergi çıkardı ve müzik icra etmekte olan bu ergen grubu üyelerini ve harry styles'ı bana tanıttı. beraber resimlerine bakarken kızlar adeta delirmiş gibi yüz ifadeleriyle çığlıklar atıyor ve zıplıyorlardı. ciddi anlamda şok olmuştum, bunlar her ne kadar 12 13 yaşında kızlar da olsalar, yine de tepkileri çok aşırıydı. nasıllar? hangisi yakışıklı? diye sordular bana. pakistanlıyı ve harry'i beğendiğimi söyledim. yine çığlık ve zıplamalar... olay yerinden uzaklaştım.
  akabinde aklıma south park'ın disney channel'ı eleştirdiği ve ergen grupların genç kızlar üzerindeki etsine değindiği bölüm geldi. harbiden de bu gruplar planlı şekilde, küçük yaştaki kızlara hitaben oluşturuluyor ve onları ciddi anlamda etkiliyordu. ben de o yıllarımı tamamen net bir şekilde hatırmaktaydım ama bu kızların içinde bulundukları durumu anlayamamıştım.
  düşünerek yürümeye devam ettim; ne düşüneceğimi bilemesem de...

  harry styles 8 - 14 yaş arası kızlarda kısa süreli mental bozukluklara yol açan veledin teki. bu anım sebebiyle adını uzun yıllar unutmam sanırım.
 • vasıfsız eleman. açık ve net. bu ergen yakında kendi biyografisini yazıp ne olduğu belli olmayan justin bieber gibi yayınlayıp bizim aklı kıt ergenlerin cüzdanlarını söğüşleyecektir. ingiliz müzik tarihinde lennon/mccartney ve robert plant/jimmy page gibi çağının çok üzerinde parçalar üreten ve çoğu müzik akımına öncülük eden ağır toplar varken, 2010' lu yıllarda ne idüğü belirsiz ve yeteneksiz, sadece tipleriyle ya da olmayan karizmalarıyla; gerizekalı, moron, idiot genç kızları etkileyen bir kaç tane ergeni görmekteyiz. asıl acı veren şey; bu salakların the beatles' ın "abbey road" albümünün kapağında çektirdikleri fotoğrafa özenmeleri...

  lan göt: sıçtığın bok marmaraya ulaşmamış daha. 10 yıl sonra dinlenecek bir tane bile parçan yok. bu ve bunun gibi tipler amele mıknatısı zaten. uzun bir süre de kendilerine çekecekler.

  peki hiçbir zaman ulaşamayacağın bir kişiyi mistifike etme uğraşı nedir gülüm he? senin evde kuzu kuzu depresyon hırkanı giymen gerekmiyor mu? bak ne güzel, ergenliğe de girdin.işin gücün yok mu senin kızım? her gün her gün şu ergenleri tt yapıp duruyorsun?
 • 12 yaşındaki kız kardeşimin hayranı olduğu ergen. öyle ki odasının her yeri bu zibidi ve grubunun posterleriyle dolu. sadece kardeşim olsa yine iyi arkadaş tayfası da aynı. sevgilisi varmış bir de bunun, kıza demediklerini bırakmamışlar facebook'ta twitter'da. şu an laptopumun heryerinde bu ergenin resmi var google chrome temam, masaüstü arka planım hep bu ergen, değiştirsem kardeşim başımın etini yiyor. her allahın günü en az 15 20 kez bu salakların şarkılarına maruz kalıyorum. çok ciddiyim obama gelse türkiye'ye bunlar kadar etki yaratamaz.
 • genelde ergen grupların desteği ile ayakta duran bir abimizdir harry styles , türkiye'de justin bieber'dan sonra ergen hayranları yüzünden nefret kazanan şarkıcı olma yolunda adaydır efendim .
 • nedir, necidir geçen yıllardan biliyordum öğrencilerim sağolsun da bugün sayesinde ayrı bir aydınlanma yaşadım.

  13 yaşındaki öğrencim keçeli kalemlerle kocaman dövme yapmış koluna "23" diye.

  "yavrucum bu nedir?" diye sordum tamamen iyi niyetimle. "harry styles'le ilgili hocam." dedi kıkırdayarak.

  "23 yaşında mıymış, daha küçük zannediyordum ben onları." dedim. hayır dedi yüzünde muzip bir gülümsemeyle. sonra da ne olduğunu kulağıma söyledi.

  penis boyuymuş.

  bu nasıl bir ele geçiriştir, nasıl bir kapsayıştır. o cırt seslerle nasıl başardılar bunları yarabbi diye mırıldanarak derse devam ettim sonra. yapacak pek bir şey yok galiba.
 • ekşi itiraf: allah aşkına. gelmişim kaç yaşıma. belirli bir entellektüel seviyeye sahip olmuşum. ülkenin akademik açıdan önde gelen okullarından birinde lisans eğitimimi tamamlayıp yüksek lisans eğitimimde tez aşamasına gelmişim. evropa görmüşüm çeşitli eğitim projeleri için, ki önümüzdeki aylarda tekrar gideceğim bu kez akademik kariyerimin devamı için. öğretmenlik yapmışım ve de bu bebenin yaşında öğrencilerim olmuş. ama napiyim bebe dünya sevimlisi değil mi allah aşkına? en sevdiklerim bir araya toplanmış çocukta yeşil göz + gamze üstüne bir de bonus olarak ingiliz aksanı mı var; tadından yenmiyor. ama çok aramızda kalsın sözlük tamam mı? şş. duymadınız.

  hakkında bir bok bilgi falan bildiğim yok, sizi aydınlatamayacağım (aydınlatacak olsam da sözlükte kim sikler diye düşündüm aslında ne yalan söyleyeyim). lakin bir videosuna denk geldim de paylaşmak istedim. bu yönleri ilgimi çekti çünkü. son şarkıları, yukarıda da yazıldığı gibi, ingiltere'nin ünlü hayır kurumu comic relief için yapılmış. bu çerçevede de bu bebe ve arkadaşları işte hasta çocukları falan ziyaret etmişler, bağış için sms istedikleri birer de video çekmişler.

  o ağladı, ben ağladım.
 • evlat edinmek istiyorum ben bu çocuğu. hem şeker gibin, evlat gibin. hem de çarparım ağzına tokatları vatana millete hayırlı bir evladım olur oh.
 • one direction nedir, ne değildir, hangi şarkıları söyler, üyeleri kimdir en ufak bir bilgimin olmadığı ama nasıl oluyorsa düzenli aralıklarla kendisini kontrol ettiğim elamansı sincap. nesin arkadaşım sen. bi gidin ya.
 • ingiltere'nin kanada'ya cevabı olan briton.
  bizim nesil diğer yeşil gözlü olan harry'yi * tanıdı.
  şimdiki nesil bu oğlanı. şanslıyız.
 • erkekleri kıskançlıktan kudurtup burda bile uzun uzun paragraflarla hakaret ettirebilen maximum yakışıklı insan. her yerde acınası insanların doğmasına sebep. onun yerinde olmak için bir şey atan ama olamadığı için her fırsatta karalayan şerefsiz topluluğunun nedeni.
hesabın var mı? giriş yap