• (bkz: çok iyi bir insan olduğu düşünülen ünlüler)

hakkında kötü şey söyleyeni hiç görmedim. herkes gibi doğup herkes gibi öldüğün şu dünyada, seni diğer doğup ölenlerden ayıran asıl önemli şey bu olsa gerek.
    sevenlerinin başı sağ olsun...
  • bana çocukluğumu hatırlatan ve son çıkardığı "çeyrek asır" albümü ile birlikte son 1 yıldır neredeyse her gün şarkılarını dinlediğim, güzel yürekli, güzel insan. onu çok sevdiğimi bilen bi arkadaşım haber linkini attı ve hala şaka gibi geliyor.

ulan o kadar o.... çocuğu yaşıyorken böyle adamların aramızdan ayrılması çok koyuyor be.

https://www.youtube.com/watch?v=yz2ttefthoe
  • güzel insanlar bir bir ayrılıyor aramızdan. harun kolçak da onlardan biriydi. yeri doldurulamaz güzel bir insan... kimler gitmedi ki?
    ölüm haberini aldığımda üzüldüğüm sanatçılar zeki müren ile başlamıştı. sonra barış manço, kemal sunal derken liste uzadı gitti. bugün de harun kolçak eklendi gidişiyle üzen sanatçılar listesine.
    allah rahmet eylesin...
  • hastalık sürecini bildiğim için şaşırtmadı ölüm haberini almak... ama bu üzmedi demek değil elbette... artık huzur bulmuşsunuzdur, acılarınız dinmiştir umarım. eşref kolçak, size de sabır diliyorum, başınız sağolsun
  • sesini çok severdim. kulaklarımdan hiç gitmeyecek...

evet harun abi:

" kiminin arabası en büyük, kiminin bankada hesabı
    benimse verecek şeyim yok, elimde sadece aşk kaldı"

demiştin.

böyle güzel sevenler seni hep hatırlayacak.
    mekanın cennet olsun:(
  • 90'lı yıllar türkçe pop müziğinin tartışılmaz kalitesinin mimarlarından biriydi. gerek sesi gerekse kendisi ve başka şarkıcılar için yaptığı şarkılarla ölümsüzleşmiştir. türkiye'de müzisyen sıfatını hak eden az sayıda insandan birisi daha yok artık. mekanı cennet olsun.
  • 2014 yılında yakalandığı prostat kanseri nedeniyle aramızdan ayrılmıştır. ailesine ve sevenlerine allah sabır versin.
  • ne olur gülme yapamıyorum
    elimde değil seviyorum

ahhh bu şarkı ahhh...

güzel adamlar bir bir gidiyorlar.
    güzel adamsın sen harun kolçak...
  • renkli bir şahsiyet güçlü bir sesti. 90'ların başlarından itibaren şarkılarını iyi hatırlarım. sanırım en sevdiğim şarkısı bir ben deniz düeti olan biri var şarkısıdır. orada derin bir ah! çeker, şimdi de bana çektirmiştir aynı ah'ı..
  • mükemmel bir ses tonuna sahip,hiç bir zaman gerçek değerini bulamayan, az önce vefat eden ses sanatçısıdır.
hesabın var mı? giriş yap