• malum konuda doktor ne kadar haklı olursa olsun ağzına geleni sayamaz vatandaşa. hala kalkıp mesleğin özel olması üzerinden savunma yapmaya kalkmak iki yüzlülüktür, yok gariban gururu falan diye de işi sulandırmak hak değil yaşlı bir adamın kalbi kırılmış ve hırsızlıkla suçlanmıştır lamı cimi yok çarpıtma ile savunulacak bir yanlış değil bu. pozitif ayrımcılığın bokunu çıkarıp sağa sola sallamamak gerek sanki ülkede bir doktorlar var toplum faydası için. yüksek egonun ne mene zehirli birşey olduğunu gözler önüne seren ''koskoca tıp doktoru'' he iktisatçı falan değil bir gülme alıyor ya neyse.
  • hiç bir doktor hastayı ve hasta yakınını azarlayamaz, azarlamamalı. türkiye'de böyle bir sorun var, gücü eline alan herkes kovboy kesiliyor. doktor dediğiniz hizmet için var ve bu bir seçim. mesleğin zorlukları elbette olacak ve tıp bu açıdan en zor mesleklerden biri. ama ülkemizde mezun olduğu bilgilerle bir ömür geçiren hekimler (büyük çoğunluğu) poliklinikte hastalardan sonsuz saygı beklerken kendileri karşı tarafa paspas gibi muamele ediyor. ortalama bir devlet hastanesinde birkaç saatte onlarca hastaya saydıran doktor görebilirsiniz.
    emeğinin karşılığını alamıyor, günde şu kadar hasta bakıyor gibi savunmaları çok gereksiz buluyorum. insan insandır. okumuş olsun olmazsın, emeğinin karşılığını alabilen çalışma saatleri insanca olan kaç insan var çevremizde? zaten adam bolluk içinde yaşasa kalkar doktorların klimalı, pırıl pırıl ortamda çalıştıkları özel kurumlara yönelir.
    dediğim gibi tıp okumak bir tercihtir. insanlara yardımcı olmak bu işin temelidir. eğitim sistemi işin insani kısmını geri plana atıyor olsa da tıp fakültesi tercihi yapacak kadar kafası çalışanlar bunu göz önünde bulundurmalıdır. siz ekonomik sebeplerle tıp okudunuz, uzun yıllar eğitim gördünüz diye insanlara kötü davranamazsınız. işte maalesef böyle olunca bütün hastanelerimizde "doktora şiddete son" konulu afişler görüyoruz. tabi ki bu hep doktorlar haksız demek değil ve şiddetin her türlüsü kötüdür. ama 41 derece ateşi olan bir hastayı, beklemeye mecali yok diye azarlamak da bir şiddettir.
  • ne saçma yorum, hasta yanlışlık yaptıysa uyarırsınız bir daha yapmaz.eğer yanlışta ısrar ediyorsa belki o zaman tepki daha fazla olabilir. aslında herkes için geçerli bu, yani basit bir hata karşısında böyle abartılı tepkiler verilmez.her şeyi abartmayı ne çok seviyoruz,yok koskoca tıp doktoru,yok özel hayat filan. yaşlı bir adam bilerek ya da bilmeyerek bir odaya giriyor,çık deseniz zaten çıkacak,yatak odanıza dalmış gibi davranmanın alemi yok.
  • doktorların kimseye bir borcu yok, hele pandemi dönemi yaptıklarından sonra.
    yok böyle bi entry.
  • bu neyin savunması ya ? sağlık ocağı devletin, o kaldığı oda devletin, yaşlı yada genç orda oturulan sandelye koltuk devletin. kendiside devletin görevlendirdiği birisi. hepsi devletin olmasına rağmen tutup vatandaşı azarlıcak ve haklı olucak. hıhı tabi yavrum.

ayrıca bahsi geçen doktor hakkında inceleme başlatılmış sağlık ocağını kullanan vatandaşların söylemlerine göre doktor bütün hastalara karşı sert bir mizacı varmış ama yanına gelen arkadaşları ile iyiymiş, okadar iyiymiş ki hastalar içeri girdiğinde doktorun arkadaşlarıda odada olmasına rağmen hastayı muayene ediyormuş. hasta doktor gizliliği nerde kaldı ?
  • o diplomayı alırken insanlığını kaybetmiş ise eğer yerler onun tıp bilgisini,yerler onun doktorluğunu.insan olmanın değerlerinden böylesine uzak yaratıklara sırf ellerinde diploma olduğu için her türlü kolaylık gösterilecek öylemi.ne demiş birde eskiden askerlerdi ondan rica etmiyolar saygı duy.o abla benim ailemden birine bu şekilde bağırsaydı ne yapardım diye düşünmek bile istemiyorum.insanlar doktorlara çoğunlukla hakettiklerinden çok daha fazla saygı gösteriyor zaten.ama bu yaşta bir insana bunu yapan karaktersizin diplomasına sığınması kabul edilir değil.bir faydası olmayacak olsada şikayet edilmesi elzemdir.ama malum (bkz: kime kime şikayet ediyorsun)
  • götüne beline tekme mi atmışlar ne linci? iki tane boklu basura pansuman yapınca kendinizi nimetten mi sandınız gebeşler?
  • tıp doktoruysa, gelsin siksin bide.
hesabın var mı? giriş yap