8020 entry daha
  • hediye edilen kitabın içine not yazmak.

hediye edilen çok kitabım olmuştur, fakat bugün hatırladım da en kıymetlisi içine not yazılı olanıydı.

(bkz: değerli hissetmek)
  • canımın için tm sınıfımın bir tayfası ellerinde karga ile ofise girdi. “hocam, bu karganın gözü kapanmış. bunu iyileştirmeniz lazım!” veteriner değilim ki :) sonra siz bakın, biz deneyelim dediler ve denediler.

suni göz damlası verdim, damlattılar. gözünün etrafını kulak pamuğu ile temizlemeye çalıştılar. ve en son kör olduğuna kanaat getirip kutuya koyup sınıfa götürdüler. vicdanlı evlatlar…

sınıfın yeni öğrencisi kör kargamız :)

10 haziran notu
    kargamız vefat etti. hastaymış ve dayanamamış.
  • biraz önce sahilde otururken tatlı bir tanesine denk geldiğimdir. bir kumru ve bir serçe önümde tatlı tatlı yürürken arada da yiyecek bulma umuduyla yeri gagalıyorlardı. ben de hayran hayran onları izliyordum. sonra yanımdaki bankta oturan kadın ayaklanıp onlara doğru yaklaştı, kuşlar da uzaklaştı (canım sıkıldı çünkü son zamanlarda pek gülümseyemiyorum). sonra kadın birden ayağıyla bir şeyi itmeye başladı. bir cam parçasını. meğer kuşlar yemek zannedip yutmasın diye cam parçasını almak için gelmiş. o kadar hoşuma gitti ki. iki saattir aynı yere bakıyorum ama camı fark etmedim bile. küçücük bir parça, küçücük kuşlar, kısacık bir an; bir insanın sizde bıraktığı intibayı nasıl da etkiliyor.
  • buzdolabında 2 bira bulmak bunlardan birini belirtir.
  • buradaki, tavukları pişirmişem

güzel bir akşam yemeğinden sonra, kalanları bonkör şekilde hazırlayıp, dışarıda müsait bir yere bıraktım. markete uğrayıp geri geldiğimde, kedilerin her birinin bir kenarda yalandıklarını ve tertemiz duran boş kabı gördüm..
528 entry daha
hesabın var mı? giriş yap