• new york'tan çıkma ilginç ve güzel bir grup hazmat modine. bleus, reggae, klezmer, country ve çingene müziğini bir araya getirip, ortaya çok ilginç ve dinlenmesi çok zevkli bir müzik çıkarmak ise işleri. yaklaşık bir ay kadar önce, yolculuk yaparken dinlediğim radyoda karşılaştığım ve o günden bu yana peşlerine düştüğüm grubu pek duyan, bilen, dinleyen yok.

  harmonika ustaları wade schuman(diatonik harmonika, gitar, banjitar, vokal), randy weinstein(diatonik harmonika, kromatik harmonika, sheng, geri vokal), tubacı joseph daley(tuba), trompetçi pam(ela) fleming(trompet, flugelhorn), saksofoncu steve elson(bariton saksofon, tenor saksofon, klarnet, düdük, flüt), davulcu rich huntley(davul, perkusyon), gitarist michael gomez(akustik ve elektro gitar, banjitar, steel gitar) ve pete smith'den(gitar) oluşan grup, adını sanını duymadığımız farklı ülkelerin enstrumanlarını da çalarak, müziğine farklı renkler katmakta ustalar ustası. sahip olmak zorlayıcı olsa da, 15 parçadan oluşan bahamut isminde bir albümleri mevcut.

  merak eden ve nereden bulurum ben bunu diyebilecek olan meraklı yazarları için http://www.hazmatmodine.com/ adresine gidilebilir, cd's mp3's bölümünden, özellikle albüme ismini veren bahamut şarkısına dikkat etmek kaydıyla bazı şarkıları dinlenebilir.

  not: grubun bir de myspace adresi mevcuttur: http://www.myspace.com/hazmatmodine
 • pek bilinmez ama tadından da yenmez blues grubu. bahamut albümünde farklı bir çok etnik enstrümanın yanında, konuk olarak tuva cumhuriyeti'nden ünlü gırtlak sanatçıları anatoli kuular ve sayan bapa'da yer almıştır. yesterday morning adlı parçaya ayrıca dikkat edin derim.
 • son albümleri cicada mayıs ayı itibariyle avrupa'da da satıştadır. türkiye'de ise, bahamut albümlerinde olduğu gibi ulaşılması zordur. hadi bakalım...
 • 21. akbank caz festivali kapsamında 21 ekimde babylon'da sahne alacaklar.

  ayrıntılı bilgi için: http://www.akbanksanat.com/…&etkinlik=hazmat modine
 • neo-blues tarzi muzikleri guzel tatlar birakir bunyede. bahamut'la baslanmali mutlaka.
hesabın var mı? giriş yap