• nasil olupta sozlukte yer almadigina anlam veremedigim kitap. elli kere dogru yazdimmi diye kontrol ettim basligi, evet dogru, copy paste bile yaptim inanmayip. neyse efendim, tam adi heavier than heaven: a biography of kurt cobain olan bu kitap adindan da anlasilidigi gibi kurt cobain biyografisidir, charles r. cross tarafindan kaleme alinmistir. nirvana fanlari arasinda uzak ara en iyi kurt cobain biyografisi olarak da bilinir. kendisinden once bu unvani tasiyan come as you are adli kitaptan en onemli farki yazarin kurt cobain'in kronik yalanciliginin farkinda olmasi ve kopru altinda uyuma* gibi kliselesmis kurt zirvalarindan arinmis bir kitap yazmasidir. kitap, yazildigi donem itibariyle henuz satisa cikmamis olan kurt'un gunluklerini de kaynak aldigi icin baya saglamdir. tek handikapi da aslinda burdan gelir, courtney bu gunlukleri ilk kez charles r. cross'a verdigi icin yazar da bu jeste kitapta courtney'i biraz yaglayarak karsilik verir. ilk chapter'da cok bellidir bu, sonradan allahtan cok one cikmaz. kitabin tarafsizligina vurulmus tek darbe de budur kanimca. super bir kitaptir, benim gibi kitap okumada zorlanan biri bile bir cirpida okumustur. ayrica uyarmadan edemeyecegim, son sayfasini gercekten salya sumuk vaziyette bitirmistim, hakikaten kitap bittikten sonra yakin bir arkadasinizi kaybetmis gibi oluyorsunuz. siddetle tavsiye edilir.

  http://www.amazon.com/…671-5892620?v=glance&s=books
 • maalesef henüz türkçe'ye çevrilmemiş kitap.
 • biraz önce kargoyla elime ulaşan müthiş kurt cobain biyografisi. suratıma yerleşen anlamsız gülümsemeye engel olamıyorum!
 • yaklaşık bir ay önce türkçe çevirisini tamamladığım kitap. bir kurt cobain biyografisi- cennetten de ağır adıyla epsilon yayınevi'nden çıktı. kişisel merak ve tutkularım nedeniyle çok özel bir iş oldu benim için. umuyorum zamanında sahnede şarkısını söylediğim adamın hayatını düzgünce aktarabilmişimdir.
 • bugün türkçe baskısını edindiğim kitaptır. kurt cobain ile yeni tanıştım sayılır. geçenlerde montage of heck belgeselini izledim. kurt hakkında genel bi izlenim oluştu. bu kitapla da kendisi hakkında bi çok şey öğreneceğimi düşünüyorum. bitirdiğimde hislerimi paylaşıcam.
 • biraz taraflı bir dili olması nedeniyle bitirdikten sonra kurt cobain'in intihar ettiğine dair şüphelerinizi (varsa) azaltabilme potansiyeli olan bir biyografi.

  kitabı bitirdiğim gecenin ilerleyen saatlerinde tatlı isteğiyle uyanıp dolaptan aldığım dondurmayı yatakta yemeye çalışırken sızıp kalmam sonucu sabah gözlerimi açtığım manzara ise bana kurt'ün ruhu tarafından ziyaret edilip trollendiğim hissiyatını yaşattı adeta. yastığa ve çarşafa dökülen eriyik dondurma kafamın yarısına bulaşmış, saçlarıma yapışıp kurumuş ve ürkütücü bir halloween makyajı görüntüsü çizerek yatakta ve kafamda kurumuş kan lekesi etkisi oluşturmuş.

  (bkz: kozmik şaka)
hesabın var mı? giriş yap