• ülkemizdeki demokrasinin gelişmesi için hans'ın helga'nın vergilerinden milyon yurolar harcayan vakıf. böyle iyiliği baba oğluna yapmaz bu devirde. kıymetini bilelim.
 • halk arasında alman muhipleri cemiyeti olarak bilinir.
 • gazeteci ya da akademisyen misiniz? geniş kitlelere hitap eden bir sosyal medya hesabınız mı var? eşitlik, adalet, insan hakları kılıfı altında türkiye'nin mülteciler tarafından işgal edilmesine ve demografik yapısının degistirilmesine destek mi veriyorsunuz? pkk sevdalısı mısınız? ülkenin guneydogudunu kürdistan olarak tanımlayıp türk devletinin vatanını savunmasına zulüm, işgal vs mi diyorsunuz? ermeni soykırımını destekliyor musunuz? türk lafına tahammulunuz yok mu? kürt, ermeni, laz vs derken sorun olmuyor da türk yerine türkiyeli mi demeyi tercih ediyorsunuz? alman devletinin zararsız kalifiye işçileri alıp kalan çer çöpü türkiye'ye itelemesi sizin için ok mi?

  tebrikler! heinrich böll stiftung yanınızda! hemen siz de türk düşmanlığı üzerine yazılmış projenizi getirin ve fonunuzu kapın! siz de boğaza nazır mekanlarda multeci-free bir alanda seçkin vakıf üyeleriyle beraber kadeh tokusturup mülteci övülen ve türklere ırkçı denilen kokteyllere katılın!
 • bu sene göç çalışmaları için 40 vakfa 1.800.000 öyro verecekmiş ayrıca doğudaki dernekler öncelikli. nedense çalışmalar ve sonuçları incelendiğinde özetle tek bir anafikir görünüyor “zalim türkolar” argümanını destekleyecek uyduruk bir çalışmanız varsa hemen sizler de mamalanabilirsiniz.
  koşun koşun mamalanın satılık akademisyenler hemen yapıştırın bir türkiye’de göçmen entegrasyonu ve ırkcılık diye bir başlık yanınıza da dağ sevdalısı birkaç yeşil akademisyen sonra birlikte ab üyesi efendilerinizin attığı kemikleri yer mülteciler taciz edince de örtbas eder yaşar gidersiniz.
 • nerede pkk, afgan güzelleyen, milleti ırkçı diye damgalayan, rahimli erkekler vardır diyen, türkiyeli ifadesini kullanan, kadın spor alanlarına erkeklerin girmesini savunan, fetö sempatizanı,
  solcu geçinip kendi işçisine düşman olan, lgbt veya feminist maskesi takıp bu eylemleri sabote etmeye çalışan solcu pkklı sempatizan birisi varsa arkasında eu var. bu organizasyon kapatılmalı.

  köpek gibi para yatırıyorlar bu medyalara, sığınmacılar türkiyede kalsın diye.

  muhalefet partileri 2019'da bu halka bir ümit vermişti, ne olduysa bu foncular muhalefeti ele geçirince oldu.
  3 senenin ardından 6'lı deccal masası kuruldu ve seçmene rağmen bunların kararları geçmeye başladı.

  akp en azından eu'nun dediklerini yapmak için para ateşleyin mantığı güdüyor.
  bunlar bu kafayla karşılıksız boyun eğecek eu'ya.

  ayrıca kafadan seçimi kaybettiler, her şey güzel olacak'dan hiçbir şey değişmeyecek'e döndüler 3 senede.
  yazık.

  (almanya kılıçdaroğlunun cidden seçileceğini düşünüyor galiba.)

  bir tanesi adam akıllı çıkıp pkk, fetö ve sığınmacı karşıtı bir açıklama yapamıyor.

  sığınmacıları göndereceğim demeyene oy yok.
  bütün partiler birilerinin elinde şu durumda.

  akp seçmeni bile bunlar gitsin istiyor ama hiçbir parti bu potansiyel oya talip olamıyor eu korkusundan.

  almanyada tankların gezdiği, afganların oraya doluştuğu günler gelir umarım.

  edit: (bkz: friedrich naumann vakfı)

  https://youtu.be/309htrlrruq
  dk 16 ve sonrası bizim muhaliflerin kafasına kazınmalı.
 • beşinci kol faliyet yürütmek ne zamandan beri mücadele edilmesi gerekmeyen bir olay oldu?bunun gibi dernekler acilen siktir edilip, bağlantılı kişiler iyi araştırılmalıdır!
 • suriyeli ve türkiyeli genç kadınlar ve erkeklerin gündelik yaşamları: küçükçekmece ve sultanbeyli’de nitel bir araştırma adi altinda tuses uzerinden arastirma fonlamis vakif. asla turk kelimesini kullanmiyorlar her zaman suriyeli ya da turkiyeli gibi kelimeleri ozenle seciyorlar, suriyelilerin nasil bu durumdan magdur olduklariyla ilgili yaklasik 106 sayfaya yakin rapor hazirlamislar. usenmedim ve raporu okudum.
  raporla ilgili kisisel fikrimi soracak olursaniz haaaasssiktirin lan ordan derdim, zaten soran da yok.
  bu vakif ara sira burs dagitiyor genc arkadaslar turkiye aleyhine bir calismayla kapilarini calarlarsa size de fon cikar ancak adiniz bu heriflerle beraber anilmaya baslar benden soylemesi. ıki kurus para icin ulke kotulemeye devam edebilirsiniz sonra foncu denildigi zaman aglamayin ama.

  90'lardan beri faaliyetlerine devam eden bir baska alman derin devletine calisan vakif neden kapatilmiyor ya da kapatilamiyor merak konusu. gerci bu ulke son yillarda kokusmuslugun dibini yasiyor benimki de soru iste.
 • ergenekon terör örgütü üyeleri tarafından habire hedef gösterilen vakıf. çünkü liberal demokrasiyi savunurlar. liberal demokrasi hiçbir terör örgütünün işine gelmez. bu teröristlerin gazına gelip bu vakifa sallayan gencler de firsatini buldugu ilk an bu vakfin merkezi ülkeye göç etmeye çalışırlar. bu da turk milletinin klişe iki yuzlulugudur.
hesabın var mı? giriş yap