• teknolojik bir cilt bakımı türü. cilt öncelikle ölü derilerden temizlenir , meyve asitleri ile peeling yapılarak gözenekler açılır, sonra cihazın yarattığı vakum teknolojisi ile gözeneklerin içi temizlenir, daha sonra hazır gözenekler açılmışken içine türlü türlü vitaminler ve hyaluronik asit basılır. dengeleyici maske ve nemlendirici uygulandıktan sonra ihtiyaca göre kırmızı ya da mavi led ışıkları yüze tutulur. vitaminleri falan iyice emmesi için cilt 1 gün boyunca yıkanmaz, makyaj yapılmaz.
  3-4 gün boyunca cilt yumuşacık ve yağ dengesi sağlanmış bir şekilde durur. ilerleyen günlerde eski haline döner tabi. seansı 400-600 tl arasında değişmektedir. internette çoğu reklam kokan yazıda adeta mucizeymiş gibi lanse edilip sivilceleri geçirir, ince kırışıkları açar, muhteşem bir cildiniz olur vb. saçmalıkları dolaşıyor, inanmayın. çoğu güzellik merkezi tedavi için 4 hafta üst üste, sonra koruma amaçlı ayda 1 gelin diyor. paranız çoksa gidin 4 hafta deneyin ne diyim. öyle her hafta olmasa da arada bir yaptırılası. abartı beklentiye girmeden yaptıran sonuçtan tatmin olur.

  aylar sonra gelen edit : benim sivilcelerim bunu 3 seans yaptırdıktan sonra tamamen geçti. tesadüf mü yoksa gerçekten hydrafacial sayesinde mi emin değilim ama 18 yaşımdan beri yanağımda hep 1-2 sivilceyle dolaşan bir insan olarak bu iyileşmeyi hydrafaciala bağlıyorum. üstteki yazımda ayıp etmişim.
 • yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş, yapısı bozulmuş cilt dokusuna güvenle uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı kombine bir medikal bakım işlemi.
  vaadedilen doğruysa editlerim..

  editt: 4 yıl sonra gelen editt

  bomboş bir uygulama yapmayınn.belki ergenlikte döneminde yağlı cilt yapısına uygun gençlerde başarılı bir uygulama olabilir
 • yahu fiyat olarak seans başına cok ütopik ki aliexpress'te 200 kagita ev tipimakinayi alirsin yahu o ne vallahi.ya da 7 kisi ayni semtte oturan kurbana girer gibi makinayı alsinlar sonrada seans seans para bayacaklarina o makinayi kullansinlar bence super fikir.
 • siyah noktalar için işe yarayıp yaramadığını merak ettiğim cilt bakım methodu.
 • dünyada cilt yenileme, leke ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar yaratan, yeni bir teknoloji olan hydrafacial dünyanın önde gelen cilt bakım sistemi üreticisi edge tarafında üretilmiştir. dünya üzerindeki fda onaylı tek düzenli cilt bakım cihazıdır ve 2015 yılının en iyi cilt yenileme ve tedavi teknolojisi seçilmiştir.

  ilk olarak cilt vakum sistemi ile derinlemesine temizlenir. daha sonra vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi normal prosedürde yapılır. leke, akne izi ve gözenekli ciltlerde, tahriş yapmadan cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlanır. bu islem sonrası sivilce, leke yada kırışıklıklar gibi ciltteki soruna göre özel serumlar uygulanır. kuru cilt ve ince kırışıklıklar için hyalüronik asit içeren, beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ bulunan t bölgesine yağı dengeleyici serum uygulaması yapılır. özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyalüronik asit ve peptidler cilde uygulanır. son olarak sivilceler için mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır.

  işlem yapılan yerlere göre seans fiyatı değişir. güzel bir sonuç almak için 4-5 seans gidilmesi öneriliyor. klasik cilt bakımı gibi değil daha teknolojik ve cildi yormadan yapılıyor.
  ilk seansda farkı hissedeceksiniz.
 • dermatoloğumun asla önermediği bakım işlemi. vakum işleminin ciltte sarkmalara sebebiyet vereceğini söyledi.

  yine de illa yaptırmak istiyorum diyenler hydrafacial'ın sitesine girip orijinal cihaz kullanan kliniklere göz atabilir.
 • sorunsuz ciltlerin aylık temizliğinde yeterli olan cilt bakımıdır.
  ancak akneli ve problemli bir cildiniz varsa dermapen işlemi daha faydalı olacaktır.
 • ünlülerin pek sevdiği cilt bakım şeysi.
 • yaklaşık 10 dakika önce yaptırıp sıcağı sıcağına yorumlamaya geldiğim cilt bakımı işlemi. nispeten daha sorunsuz (akne problemi için dermaroller ya da ince kırışıklıklar için botoks öneriliyor) ciltler için genel bir bakım olarak düşünülebilir.

  öncelikle solusyonlu bir vakum aleti ile ciltteki siyah noktalar ve gözenekler temizleniyor. sonrasında cildi soyan bir solusyon sürülüp tekrardan bir vakumlama yapılıyor, arkasından da nemlendirici solusyonlarla devam ediliyor. kollojen miktarını arttırıcı kırmızı led ve sivilce lekelerine ve renk farklılıklarına iyi gelen mavi led tutuluyor ve işlem tamamlanıyor.

  ayrıca dekolte bölgesine de işlem uygulanıyor. bana bir gün boyunca su dahi değdirmemem ve makyaj yapmamam söylendi.

  izmir'deki bir merkezde yaptırdım ve benimki yaklaşık 45 dakika sürdü ve 850 tl ödedim.

  ilerleyen günlerde cildimde gördüğüm farklılıkları ekleyerek editleyeceğim.

  edit: işlemin etki süresi 1-2 hafta kadar, sonrasında gözenekleriniz hemen dolmasa da o parlaklık ve gerginlik 1 hafta sürüyor. bu parayı sadece gözenek temizlemeye vermeye değer mi siz karar verin.
 • eğer devamını getiremeyecek ve sadece bir kez yaptıracaksanız kesinlikle yaptırmayın. yüzünüz bu işleme alışıyor. bu işlem öncesinde yüzümde bu kadar kapalı siyah nokta ve pomad yoktu. işlem sonrası 1 ay cok iyi ama sonrasında o vakumlanan gözenekleriniz cok fena doluyor. yılda 3 - 4 kere yaptırma imkanınız yoksa bir kere yaptırılıp verim alınacak bir işlem değil.
hesabın var mı? giriş yap