• bugün sputnik'te gördüğüm ilginç veri. imdb'ye göre altta sıralanan diziler en iyi 25 türk dizisiymiş. ben kurtlar vadisi'nin olmamasına şaşırırken sputnik editörleri aşk-ı memnu'nun olmamasına şaşırmış. ayrıca sıdıka nedir mk?!?

--- liste ---

1.leyla ile mecnun
    2.behzat ç.: bir ankara polisiyesi
    3.ezel
    4.karanlıkta koşanlar
    5.46 yok olan
    6.tatlı hayat
    7.ikinci bahar
    8.süper baba
    9.beş kardeş
    10.7 numara
    11.işler güçler
    12.kurtuluş
    13.bizimkiler
    14.kaygısızlar
    15.üsküdar'a giderken
    16.suskunlar
    17.kardeş payı
    18.çemberimde gül oya
    19.hatırla sevgili
    20.ramazan güzeldir
    21.bir demet tiyatro
    22.mutlu ol yeter
    23.avrupa yakası
    24.ben de özledim
    25.sıdıka

--- liste ---

link

link 1

edit; türkiye'den giremeyenler için ikinci link eklendi.
    edit 2; 93'lüyüm. yasemince'leri falan hatim ettim. nickten yaş tahmini yapıp bana giydirmeye çalışan yazara selam olsun.
  • aşk-ı memnu listede yoksa, itibar etmeyiniz.
  • kurtlar vadisi ilk 97 bölümün olmadığı liste liste değildir.
    sadece laz ziya'nın taşakları bu listede 1. sırada yer alır.

edit: karahanlı favlayan kişilerin sadakatini takdir ediyor.
  • sidika'nin listede olmasi sasirtmamistir. sen anlamazsin z kusagi, anlasaydin baban yerine sen giderdin bakkala.
  • kurtlar vadisi kendi başına bir ekol bir kültür olduğu için dizi diye tanimlamak yanlış olur. listede olmamasi normal
  • kurtlar vadisi ilk 97 bölüm ve diğer 25 dizi olarak ayırabiliriz daha doğrusu.
  • avrupa yakasını daha yukarılarda görmek isterdim.
    ayrıca kurtlar vadisi'nin ilk 97 bölümünü bu seriye koymamak nedir lan?

izlediğiniz çoğu dublajlı filmin dublaj sahipleri bu dizide oynadı aq. boş adamlar falan mı sanıyorsunuz? dizi leş gibi daşşak kokuyor.
  • diğerleri avrupa yakası'nın ancak getir götürünü yapar.
  • o yok bu şöyle vb. içi boş ve öznel yorum yapmak istemezdim ama senaryo, oyunculuk, çekimler ve kalite olarak baktığımda şahsiyet dizisinin olmamasına şaşırdığım liste.

listedeki 25 yapımdan yalnızca üç tanesini izlemiş olmamı zaten cahillik olarak kabul ediyorum ama en azından o izlediğim 3 diziden de önde olmalıydı şahsiyet. kaldı ki diğer 20 tanesi bu listede olmamalıydı bile, günlük genel geçer, çoktan unutulmuş yapımlar çünkü.

ekleme: izlememiş olsam da muhteşem yüzyıl ve kurtlar vadisi de keza bu listede olmalıydı.
hesabın var mı? giriş yap