• isveçli post rock grubu. 2007 ağustos'da "they'll come, they come" adlı albümlerini çıkarttılar. vokalistinin ses rengi jón şór birgisson'a* çok benziyor. hatta albümü ilk dinlediğimde jon'un ingilizce şarkı söylediğini sanmıştım ama öyle değilmiş. kadroyu da yazalım tam olsun

  - claes strängberg - vokal, gitar
  - per strängberg - gitar
  - michael persson - bateri
  - emil karlsson - bass
  - jonatan hammar - klavye, çello, trumpet
 • her gün daha fazla içime çektiğim post rock nefesini, sigur ros'tan buyana en lezzetli kılandır.
  liriksiz şarkıları zaten yeteri kadar iz bırakacak güçteyken, bir de anlamlı liriklerinin etkisine maruz kalmak derman bırakmayabiliyor. bağımlılık yaratacak kadar güzeller ve iyiler. 2009 yılı yazında kaydedecekleri ikinci albümleri merakla beklenmekte. o zamana kadar buraya uğramayı ihmal etmeyin:

  http://www.immanu-el.com/
 • jeniferever kadar güzel bi grup.
 • kalabalıkların içinde yürürken dinlenmesi halüsinasyon ya da lucid dreaming etkisi yapabilir.
  benzer güzellikte bir grup için (bkz: the american dollar)
 • uçağa binenler bilir, eğer havanın bulutlu,yağmurlu olduğu bir günde uçağa bindiyseniz, uçak kalkışta o karanlık bulutların içinden süzülür süzülür sonra en son noktada kendini güneşli pırıl pırıl bir havaya bırakır ve tum bulutlar aşağıda kalmıştır artık. insanın içini garip bir his kaplar. işte bu adamların müziği de böyle birşeydir. kasvetli, ama mutluluk da veren..
 • (bkz: moen)
 • "isveç'ten çıkan hangi grup kötü müzik yapabilir ki" diye düşündüren, isveç'in post rock konusunda da sazı eline almasına katkıda bulunan mükemmel grup. pek bilinmese de çıkardıkları albümleri takiben, gitgide büyüyen bir kitle edineceklerine eminim.
 • ikinci stüdyo albümleri "moen"i geçtiğimiz yılın aralık ayında yayınlamış isveçli grup. insanı rüya alemlerine sürükleyen ilk albümleri "they'll come, they come"ı çok çok geç dinleyip pek sevmiştim. bu yeniyi edinirken de beklentilerimi ilkine göre belirledim haliyle. ancak bunun tonlarının ilk albüme nazaran daha sert olduğunu söyleyebilirim. hal böyle olunca da alışması biraz zaman aldı. alıştığımda ise gene sevdim ben bunu.
 • yeni albümleri "in passage" adını taşıyor.
 • 2003 yılında kurulmuş isveç'li bir post-rock grubu.

  gayet dinlendirici, dingin, durgun, huzur ve hüzün dolu şarkıları var. tam da kimilerinin kulağına layık.

  grup üyeleri:
  claes strängberg - vokal, gitar
  per strängberg - gitar, vokal
  jonatan josefsson - davul
  david lillberg - klavye

  albümleri:
  1- they'll come, they come, 2007
  2- moen, 2009
  3- in passage, 2011
hesabın var mı? giriş yap