• "onlarca/yuzlerce arkadasim oldu benim, her biriyle guzel anilar biriktirdim, her biri bir kum saati icindeki kum tanesi gibiydi, zaman gectikce kum tanesi kalmadi saatimde, sadece saat kaldi geride ve ben kaldim. yalniz kaldim"

boyle sanki insan iliskileri. zaman gectikce yalniz kaliyorsun. bu nedenle kendinle iyi gecin. her daim. bir de tabiki sevdiceginle. gerisi nafile. oyle...
  • akraba ile ticaret yapmayacaksın
  • kimse siz iyisiniz diye size mükemmel davranmak zorunda değil. herkesin kendince olaylara bakışı ve algısı farklı. aynı sizin gibi. şunu da unutmayın ne kadar kusursuz davranırsanız davranın... herkes bir anda gidebiliyor şaşırmayın.
  • fazla tevazunun sonu, vasattan nasihat dinlemektir.
  • fazla felsefi takılandan uzaklaş. ve arkana asla bakma.
    fazla iyilik yapma, görevin olur. karşındaki insanı 9 kere memnun et, bir kere etme daha önce yaptıklarını siler atar. e ben seni 9 kere memnun ettim dersen de “şuna bak bir de lafını yapıyor” der. o yüzden fazla takma, siktir et.
  • kimse güvenli limanınız olmamalı. gün geliyor yapmaz dedikleriniz de çekip gidiyor.
  • yalnızsın olabildiğine yalnızsın. başına iyi şeyler gelmeyebilir, verdiğin emekler boşa çıkabilir herşey kötüye gidebilir işte o noktada yalnızsın
  • %95'i boktan, geri kalan %5 ise herkesten kaçıyor. bulunmaları zor.

edit: imla
  • kimseye ayıp olur diye kendi isteklerinden vazgeçme ve istemediğin birşey yapma.gün gelir hepsi sana ayıbın en büyüğünü yapar.kendine ayıp etme yeter.
  • karşındakini ne kadar ciddiye alırsan üzerinde o kadar hak iddia eder.

edit:imla
hesabın var mı? giriş yap