• hiçbir sorununuzu en yakın arkadaşızla dahi paylaşmamak.

gün gelir menfaat catismasi yasadiginizda halının altına supurdugunuz her sey gun yuzune cikar.

söylediklerinizi siz unutursunuz ama karsinizdaki kisi unutmaz.
  • insan ilişkilerinden çıkarılması gereken en önemli ders insan ilişkilerinden ders çıkaramayacağımız olmalı diye düşünüyorum ben.

insanlarla ilgili neredeyse hiçbir konuda tam anlamıyla çıkarımda bulunmak mümkün değil. hepimizin yaşadığı deneyimler çok kısıtlı. bizim tanıdığımız insan sayısı ile karşılaşabileceğimiz insan sayısı arasında devasa bir fark var. o yüzden bugüne kadar tanıdığınız insanlar üzerinden kendinize dersler çıkarıp bunu sonradan tanıyacağınız insanlar üzerinde uygulamayın.

yine de hayattan, ilişkilerden dersler almak da ayrı bir güzel.

yine de düşününce kendi adıma dersim şu olur herhalde. çıkarların çatıştığında bile bir insan senin yanında durabiliyorsa o kişi seni gerçekten seviyordur. çünkü insanlar sizi onların işine yaradığınız kadar sevmeye meyillidir. o yüzden çıkarlar çalıştığında yanınızda sizi seven birkaç insan dışında kimse kalmayacaktır. ancak gerçekten sizi seven kişiler kendi çıkarlarına ters düşse bile sizinle kalmaya devam eder ya da etmeye çalışır. ama bu görüşte yine genel geçer değildir.
  • sevgili romalılar hayatımızdaki birçok insan daha iyi bir seçenek bulunca gider bu yüzden çok sa şey yapmadan yaşamak lazım.
  • ınsan sosyal bir varlıktır ama kaderi yalnızlıktır.
    nihayetinde de sonu mutlak yalnızlıktır.

onun için yalnızlığı olağan (normal), aksini sayılı geçici zamanlardan görmek lazımdır.
  • "filiz sevişelimmi" diyen apaçi, "akşam gelsene film izleriz" diyen yavşaktan daha samimidir. sadece imajı kötü apaçinin işte.
  • sevgili 2000+ doğumlu karşlerim. bazılarınız tamam da bazılarınız olmamış gözünüzü seveyim.
  • bazı insanlar sevgime layık değildi, ben layık olsunlar istedim.
  • dış görünüşe önem vermeyin.mesela bakın elektrik süpürgesi,içindeki tüm pisiğe rağmen çekiçi
  • “herkes en başta insan gibi görünür”
  • sürekli arkadaş-eş-dost hatta tost ilişkilerime dikkat eden biri olarak açıklamam gerekirse. aidiyet!
    arkadaşlar aidiyet kavramı ilişkiler arası çıkarılmış bence en önemli ders. dikkat ederseniz eğer arkadaşlarınıza aidiyet gösterirseniz zor işleri sizin başınıza kakalayıp "zaten güveni sonsuz bişiycikler olmaz!" diye düşünüp sizi kaybetmekten asla ve kataa korkmaz!
    eş ilişkilerinizde aidiyet gösterirseniz tam bir erkek veya kadın profili asla çizemezsiniz!
    tost ilişkinizi önemseyin çünkü tost makinası değişmedikçe tost size hep aynı tadı verir. benim favorim otlu van peyniri üstüne sürülmüş azıcık salçalı dost. ayy pardon tost.

aidiyet sizin birine verebileceğiniz en önemli his, karşı tarafın sizden neler götürebileceğini anlayacağınız en önemli silahınızdır! sizinle aidiyetini paylaşan insan çok güzel insandır!
hesabın var mı? giriş yap