• “ekşi sözlük dışında hiçbir sosyal medya hesabı yok” diyerek artırıyorum. var mı lan ötesi yieeeeeeeeeeeyt
    edit: ha bu saygın ankette nezaketle belirteyim telegram da yok
  • nasip olur mu sanmam
  • 2008'den beri facebook kullanırım. 2016'dan beri ise ayrıca instagram. birde son dönemlerde twitter'da aktif olunca, ani bir kararla 1 ay önce kafam attı ve zaten sürekli dondurup, gel gitlerime yenik düşerek geri açtığım tüm sosyal medya hesaplarımı çok özel gerekçelerle kalıcı olarak sildim. 33 yaşıma adım attım yahu, yeter! bir ömrümü köpeklerin kedileri kovaladığı reels videoları izleyerek ve kendimi boş bir avuntu yeriyle mi gecireceğim? geç oldu, biraz güç oldu ama!

sonuç: mutluyum, gururluyum ve 2000'li yıllarda internet kullanma sadeliğiyle, beynimi "çöp yığını" olan sosyal medyadan kurtardım...

sosyal medya "fenomen" denilen tiplerin olsun;
    "ucuz malın" alıcısı çoktur :)
  • zaman öldürücü boş bir uygulama, bu yüzden kullanmıyorum uzun bir süredir.
  • arttırıyorum

cep telefonu kullanmayan bi arkadaşım vardı. bırak akıllı telefonu, tuşlu telefon bile kullanmıyordu. garip bi tipti zaten. ev telefonunu vermişti bana kağıda yazıp. çok görüştüğüm biri değildi ama bir gün merak ettim aradım. annesi çıktı telefona. engin evde mi teyze ben arkadaşıyım dedim. kadın belliki alışkın bu duruma gitti çağırdı. çocukluğumuzdaki gibi nostalji oldu*

dört beş sene oldu görüşmüyoruz. şuan ne yapıyor hayatta mı hiçbir fikrim yok.
  • insanların ilgi ve özentilik uğruna yaptıkları mide bulandırıyor.

doğa fotoğrafçılığı vs neysede genel anlamda tam bir çöplük yuvası twitter gibi.
  • instagram/twitter

bunlarsiz yapamiyorum. betaliksa betalik.

kullanmayanlara gipta ediyorum.

bunlari kullanmadigi bos vaktini daha bos seylerle oldurmuyorsa tabi.
  • garip gorulecek bir sey olmadigi gibi ovunulecek de bir sey degildir. tercih ve ilgi meselesidir
  • son 5 yılda flört ettiği insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
  • kızların buluşmak istemediği erkektir. nitekim kadınların büyük çoğunluğu instagramı olmayana güvenmiyor. aslında mesele o değil, oradan kimlerle arkadaşsın zengin misin değil misin onu öğrenmek amaç. bunu en hızlı öğrenebildikleri ortam instagram, senin nerede takıldığına falan bakıp ona göre yaklaşacak. herkes kendini çok zeki sanıyor. bu bunlar zengin erkeklerin onları sikip sikip atmasından usanmadı bir türlü. intikamını da kendisini yetiştirmiş erkeklere bk atarak hepiniz böylesiniz demeye getirerek almaya çalışırlar.
hesabın var mı? giriş yap