• soğuk yenen bir yemektir ;)
  • dusuncesiyle tatmin olup, sessiz kalmak.. ve bir sure sonra lank diye intikam alinicak kisinin karsisina cikip oylece bakmak iyi bir fikir gibi...
  • amaca ulaşma hazzını sadece kısa vadede veren olay
  • sherlock holmes diyor ki
    intikam yüzümüzde gülümseme ile servis edilmesi gereken soğuk bir yemektir.

sherlock abi(ya da mr.doyle) klasik tabiri bir adım öteye götürmüş.

sen souk servis etsen bile yüzünüzdeki o gevrek gülüşü görmeden o soğuk yemekten ne anlayacaktı yiyen.ya da o zehirli yemeği yiyen karnında sancılar başlarken "ulan ondan sırtarıyomuş ibine" demeyecekse son anlarında basit bir gıda zehirlenmesinden ne farkı kalır?

ben bir adım ileri götürüyorum söylemi:

"intikam yüzümüzde bir gülümseme ile servis ettiğimiz tek başımıza hazırladığımız bir yemektir."
  • intikam alma anına kadar gelip son anda vaz geçmek de intikamın kendisi kadar zevklidir.
  • (bkz: oc)
  • kişi ilahi adaletten umudu kestiğinde, "kısasa kısas", "madem öyle işte böyle" şeklinde sloganlarla çok da uzun sürebilecek bir intikam yolculuğuna çıkar. burda esas olan intikam alınan kişinin yapılanı haketmiş olmasıdır. hakkın yerini bulması amacıyla yapılan bu eylemin maksimum zevk ve tatmin vermesi için sabırlı olunmalıdır, planlar kusursuz olmalıdır* ve zamanlama mükemmel olmalıdır. düşmanı hazırlıksız ve savunmasız yakalamak zevki katlayarak arttıracaktır.
  • gozleri karartan, en ihleze agaclari koklerinden sokucek guc veren. her kalem de aci, guc ve kan kokan. ya$ama amacini digistirecek, sana, bitti derken yasamak icin amac olan, hayata baglayan duygunun en yogunu korkunun en asili..
  • kötüden kötülük kapmaktan başka bir şey değildir.
  • karsilik verme arzusu.
    karsilik verme gerekliligi.
    karsilik verme kompleksi.
    (bkz: ne iyiligin nede kotulugun altinda kalmamak)
hesabın var mı? giriş yap