aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • ing. ben işerim
  • bir boksörün hayatında müthiş yer tutan,denizcilerin can sıkıntısından nasıl düğüm yapacaklarını şaşırdıkları,bazı insanların sahip olduklarıyla asla kuyuya inilmeyecek olan nesne.
  • hande yenerin kariyeri boyunca yaptığı en güzel şeydir. bunun yanında şarkının bu kadar güzel olmasının en büyük nedeni kuşkusuz erol temizeldir
  • "binlerce düğüm atsan da ip aynıdır" mevlana... bunu söylerken aklına 192.123.84.213 gibi bişi gelmediği varsayılmaktadır.
  • (bkz: isci partisi)
  • hipnoz albümünden bir hande yener şarkısı.. ilk dinlendiğinde, en azından bana, çok etkileyici gelmiş olmasa da dinledikçe güzelleşen, çok güzelleşen..
    sözleri:

bir ip olsaydı, üstünde yürürdüm.
    bir ip olsaydı, el olsaydı uzanırdım.
    bir el olsaydı, üşümezdim.

kimim belli değil, girdaptayım..
    kimim belli değil, kayıptayım..

bir ilk olurdu, şaşırırdım
    dönüş olurdu, sebep olurdu
    zamanı aşardım, ona tutunurdum
    bırakmazdım, bırakmazdım..

yangınları söndüren beni, ıslansam da söndürmez sular(lar.. lar.. lar..)
    şimşek çaksa ne çıkar, ağlar bulutlar bir seni..( ben bu mısraya bitmekteyim)

yangınları söndüren beni, ıslansam da söndürmez sular(lar.. lar.. lar..)
    kaplan olsam ne çıkar, gücüm getirir mi seni?

bir ip olsaydı, yanına gelirdim.
    bir ip olsaydı, el olsaydı yetişirdi.
    bir el olsaydı, boğulmazdım.

kimim belli değil, girdaptayım..
    kimim belli değil, kayıptayım..

tavsiye üzerine, ayşe hatun önal'dan bırakma beni ile beraber alınması tavsiye edilir, birbirlerini tamamlıyorlar(mış) zira.

(bkz: hüzün)
  • hipnoz albümünün aşmış parçalarından birtanesi.müziği olsun sözleri olsun çok sağlam bir parça.
  • dikme, dokuma işlemlerinin vazgeçilmez unsuru. 3. bir kişinin pantalonundan vs. den sarktığında "bu ip ne?" diye sorularak diğer 2 kişinin gönlünü eyleyen materyal.
  • kendi adıma, pazar günleri, havanın kararmasına ramak kala, hava soğuk ve yağmurluyken, yakınlarda sığınacak bir dost veya sevgili bulamadığınız durumlarda, bilhassa kulaklıkla dinlenmemesi gereken hande yener şarkısı. kim olduğunuz belli değildir, girdaptasınızdır zira.
hesabın var mı? giriş yap