6362 entry daha
 • 20 kasım 2023 debe entrisine istinaden. trakya 1934 ve varlık vergisi terimlerini aratıp, sadece cumhuriyet tarihinde olanları görüyoruz. üstüne, siyonizm ve museviliğin, birbirleriyle alakalı olmalarına rağmen eş anlamlı olmadıklarını idrak ediyoruz. sonra yazarından çok, bu entriyi debeye sokanlara sövüyoruz.

  tanım: katliam yapan bir devlet.
 • "israil'in, türkiye toprakları üzerinde hiçbir emeli ve tasarrufu yoktur. hiçbir zaman da olmamıştır."

  yoh yav essah mi dersin gurban
 • vaat edilmiş toprak muhabbeti bir tek bana mı saçma geliyor? yani şimdi sen türkiye olarak çok zayıf düştün diyelim. bu durumda komşun suriye sana saldırmayacak mı gücü nispetinde? ya da amerika, rusya veya yunanistan senin genelde rakibin özelde de düşmanın değil mi? ya da zaten sen kendin içten içe toprağını büyütmek, ekmeğini büyütmek istemiyor musun?
 • türkiye'de israil'e karşı köktenciler dışında topyekün bir nefret oluşturmak mümkün olmayınca, bir de şimdi bu "israil türkiye'ye düşman. türkiye'nin topraklarında gözü var" dezenformasyonuna başvurulmaya başlandı sosyal medya ve yandaş ulusal haber kanallarında.

  türkiye bugüne kadar yahudilerden sadece dostluk görmüşken, kamuoyunun bunu yemesi pek mümkün değil yalnız. insanları mcdonalds'a, starbucks'a düşman etmeye çalışma ahmaklıığı gibi, bu da tutmaz ben söylemiş olayım.

  israil türkiye'nin bölgede en güvenilir müttefiki oldu bugüne kadar. abd'de kendi lobi gücüyle türkiye lehine çok iş bitirdi. cihatçılar mı, israil mi deseniz... cevap çok açık.
 • israil istihbarat bakanı demiş ki "ülkeler gazze'yi yeniden inşa etmek için para göndermek yerine gazze'deki filistinlileri göçmen olarak alsınlar, o parayı da filistinlilerin yeni ülkelerinde yeni bir hayat kurmalarına yardım etmek için kullansınlar."

  https://twitter.com/…tes/status/1726439890433282093

  "hem biz etnik temizlik yapalım hem de parasını başka ülkeler ödesin" diyor yani, uyanığa bak! "senin anan güzel mi" demezler mi adama? derler di mi?
 • kurulduğu günden beri bulunduğu bölgede huzur bırakmayan, belki milyonu geçen insan öldüren devlet.
 • arz-ı mevud gibi bir planı olmayan ülkedir. bu hususun altını mâzide birçok israil başkanı çizmiştir. hattâ ehud olmert, canlı yayında fatih altaylı'nın sorusu üzerine bu iddiaların safsata olduğunu söylemişti. bu komplo teorilerini üreten fesli kadir ve şürekasının esas gayesi, israil'in böyle bir gayesi varmış ve topraklarımızda gözü varmış gibi bir intiba uyandırıp iki ülke arasındaki dostluğa zeval getirmek ve binlerce yıllık mâzisi olan arap-yahudi çatışmasına, türkler'i de bulaştırmaktı. israil'in, eğer en başından beri böyle bir emeli olsa idi, birinci cihan harbinden sonra şartlar ve ortam çok çok müsait iken, bu planlarını tatbik ederdi. en başından israil devletini, islamcılar tarafından arz-ı mevud olarak tarif edilen coğrafyada kurardı. kimse de bir şey diyemezdi.

  düşünsenize osmanlı imparatorluğu çok ağır bir hezimete uğramış ve dağılmış. ortadoğu coğrafyası başsız tavuk misali ortada kalmış ve büyük bir kaos durumu hâsıl olmuş. araplar, türkler'i sırtından bıçaklayıp, kendilerine göre 5 asırlık esaretten kurulduktan hemen sonra birbirine düşmüşler.

  o dönem ortadoğu, şimdiye nazaran çok daha tenha bir coğrafya idi. şimdiki devletlerin ve liderlerin çoğunun yerinde yeller esiyordu o dönem.

  anadolu ve istanbul bile düşman işgali altında idi.

  bırakın savaşacak takati bulmayı, anadolu'da erkek nüfus bile suyunu çekmişti. sakalı bile çıkmayan çocuk yaşta insanlar gidiyordu cepheye. açlık ve salgın hastalıklar, halkı perişan etmişti.

  ebedi lider mustafa kemal atatürk gibi büyük bir dâhi çıkıp gelmeseydi, şu anda istanbul ve izmir başta olmak üzere birçok şehir ve bölge katiyen elimizde olmazdı. ingilizler'in istanbul için, hong kong şehir devletine benzer bir planı vardı. yunan askeri, zaten izmir'e çıkarma yapmış.

  yani israil'in öyle bir planı söz konusu olsaydı, şartlar ve ortam çok müsait durumda iken, geçen yüzyıl bu planı uygulamaya başlardı.

  ingiltere, abd ve fransa gibi büyük devletler üzerinde o dönemde de çok ciddi siyasi ve ekonomik tesirleri vardı.

  çünkü arz-ı mevud olarak tabir edilen bölgede, petrol açısından zengin şehirlerin sayısı çok az. tasvir edilen bölgenin kahir ekseriyeti, petrol ve doğalgaz rezervleri açısından kıt durumda. su kaynakları ve tarıma müsait havzalar yönünden fakir bir coğrafya. şimdi de öyle, o zaman da öyle idi. yani büyük devletlerin iştahını kabartmaktan çok uzak bir bölge.

  onun için israil'in böyle tarihi bir emeli olsaydı, büyük devletler üzerinde çok ciddi lobicilik faaliyetleri vasıtasıyla bu hedefine taa o zaman ulaşırdı. dünyaya da seyretmek düşerdi.

  israil'in en büyük amacı, jerusalem ve çevresini kendi halkı için yaşanabilir kılmaktır.

  yani terörden arınmış, su sorunu olmayan, tarımsal açıdan kendine yeten ve vatandaşlarına iyi bir istikbâl vaat eden modern bir ülkeyi daimi kılmak istiyorlar. avrupa ve abd'deki refah içinde olan yaşamlarını terk edip israil'e göç eden vatandaşlarına, can ve mal güvenliği hususunda verdiği teminata sadık kalmak zorundalar.

  yoksa bugün en mülayim ülke bile, hamas'ın aksa tufanı adlı saldırısına benzer bir terör eylemine maruz kalsa ve 1500 vatandaşı feci şekilde katledilse, o ülke de gereken karşılığı misli ile verir.

  siz zannediyor musunuz, rusya'nın kırım'ı işgali sırasında hiç masum insanlar ölmedi? kaç bin kadın ve çocuk öldü. ancak rusya'ya gereken tepkiyi vermeye kimse cüret edemiyor.
 • bebek katili
  kadın katili
  çocuk katili
  masum katili
  hastane bombalayan
  kilise bombalayan
  cami bombalayan
  ambulans bombalayan
  doktor vuran
  gazeteci vuran
  fosfor bombası kullanan
  işgalci
  istilacı haydut devlet!

  necip fazıl'ın meşhur sözünü de unutmayın!
  dünyada hiçbir savaşta bu kadar çocuk, bebek, kadın katledilmedi!

  karşımızda kutsalı olmayan, önüne geleni tehdit eden haydutlar var!

  dünyanın bütün uluslararası kurumları iflas etmiş durumda!

  dünyada tek kişi de kalsam bu sözleri haykıracağım!

  filistin meselesi bugün itibarıyla artık bir insanlık dramı, insanlık sınavı olmuştur!

  karşı çıkacağınız her argüman bebeklerin ölümünü meşrulaştıracak!

  güney'e gidin diyor gidenleri bombalıyor
  masum yerleşim yerini bombalıyor ambulansla hastaneye giden çocukları bombalıyor hastaneye ulaşanları hastanede bombalıyor

  insan hakları şampiyonu avrupa'da katil israil diyemiyorsun sonra da insan hakları yok dediğin türkiye'yi suçluyorsun ey avrupa ey katil batı ey eli kanlı amerika, ingiltere bütün foyalarınız döküldü…

  bu ülkelerde insaniyet namına gösteri yapan insanları saygıyla selamlıyorum…

  bu zulme bu katliama bu soykırıma elinden ne gelirse onunla karşı gelen herkesi saygıyla muhabbetle selamlıyorum
 • askeri operasyonuyla ilgili iddia edilen sivil ölümlerini ve yaralanmalarını "hamas rakamları" diyerek reddeden ülke.

  kardeşim ben de hamas'a güvenmiyorum da tarafsız gözlemcilerin gazze'ye gitmesine izin veriyor musun? human rights watch, amnesty international, ohchr ya da benzeri kaç tane uluslararası örgüt var, hangisinin gazze'ye girmesine izin veriyorsun? kaç tane birleşmiş milletler görevlisini taaa savaştan önce işine gelmeyen şeyler söylüyorlar diye persona non-grata ilan edip filistin'e sokmadın?

  gerçi gazze'ye bir şekilde girenleri de öldürüyorsun. 1.5 ayda 102 bm çalışanı ölmüş gazze'de.

  aksi kanıtlana kadar hamas'ın söylediği rakamlar benim için tartışmasızdır, zira aksinin kanıtlanamamasının sebebi bizzat israil'in tutumudur. bizi hamas'a güvenmeye mecbur bırakan da israil'dir.
 • https://t.me/vavgazete/16060
  ulan böyle asker mi olur sağa sola bi yerlere mermi sıkıp duruyorlar henüz o mermilerle ölen bi tane hamas askerinin videosunu görmedim
83 entry daha
hesabın var mı? giriş yap