• yabanci websitelerinde amerikadaki ziller hakkinda fikir sordugunuzda, eger turk oldugunuzu biliyorlarsa terslenmenize sebep olan birkac seyden biri. lan en iyileri orda uretiliyo zaten bizim sana sormamiz lazim diye ayar veriyorlarmis.
  • whiplash filminde gözükmüştür.
  • amerikadaki merkezi istanbul agop cymbals america adi altinda los angeles california'da bulunan zil ureticisi...

tunelde agop ve mehmet'i gayet yakindan taniyan bi elemandan duydugum geyige gore, eskiden ziller yapilirken zildijian usta (artik avedis mi kerope mi mikail mi hangisi bilemiyorum ama) herkezi disari cikartirmis, kapali kapilar arkasinda meshur karisimi hazirlarmis, sonra herkez gelir eritme de dovme isleri devam edermis... bir gun bu iki eleman catida ufak bi delik hazirlamislar (eski kerpic atolye, catiya delik kolay aciliyomus)... usta herkezi disari cikardiginda, bu ikisi gizlice catiya cikip olayin yani karisimin yapilisini seyretmisler ve olayin sirrini ogrenmisler... daha sonra istnbul zillerini uretirken bu medotu kullanmislar... dedim ya geyik ama yine de hikaye olarak hos...
  • unlu turk, el yapimi zil ureticisi firma. cok unlu bazi sanatcilar kullanir. (bkz: dire straits) atolyeleri cevizlibag'da posta i$leme mudurlugu'nun yanindadir.
  • discovery channelda, program aralarında gösterilen mini belgesellerden birine de konu olmuştur.

http://www.vimeo.com/1677959#comments
  • benim de müziğe uzak bir insan olarak whiplash filminde zillerin üstünde istanbul yazdığını görünce heyecanlanıp öğrendiğim markadır.
  • yapımı sırasındaki çekiç darbelerinin sayısı, üretilen hiçbir zilde olmadığı kadar fazla(ymış).
  • whiplash filminde en iyi yardımcı oyuncu dalında oscara aday olmasını beklediğim zil markası. skyfall fiminde skyfall şarkısı neyse whiplash filminde bu ziller o olmuştur...
  • 1:09'a dikkat. o meşhur istanbul karikatürü gibi oldu ama olsun.
hesabın var mı? giriş yap