• şu ana kadar ne laptopa, ne mutfak robotuna, ne hoparlör setine ne de vantilatöre öttüğünü gördüm. (gerçi vantilatör sinbo markaydı, sayılmaz)

bir dahaki sefere 3.5 kilogramlık saf demir külçesiyle gireceğim, bakalım onu tanıyacaklar mı.
  • kendi dinlerini kurmuşlar. biraz saygı lütfen!
  • bunlarin hassaslik ayarlari vardir bir kosesinde. bozuk para, anahtar, tabanca, utu filan diye giden de secenkler var dugmenin uzerinde. ben gordum, metrodakiler terminator secenegine ayarli.
  • cihazların ötmemelerinin altında yatan 4 neden olabilir.
    1. cihaz kapalıdır/kapatılmıştır. sadece caydırıcılık görevi yapmaktadır.
    2. cihaz hassasiyeti minimuma alınmış olabilir (bu cihazlarda metal algılama hassasiyet seviyesi ayarlanabilir). bu durum bir adet zırhlarını kuşanmış şövalye kapıdan geçirilmek suretiyle test edilebilir.
    3. cihazın sesli uyarı sistemi kapatılmış olabilir. operatörü sadece ışıklı göstergeler ile uyarmaktadır.
    4. cihaz bozuktur, kimse zahmet edip de servisi çağırma ihtiyacı hissetmemiştir.
  • içinde şef bıçağı da bulunan yaptığım alışveriş de dahil olmak üzere, hiçbir zaman ben geçerken ötmemiştir, güvenliğe bıçağı kendi isteğimle göstermiştim o da geç geç bir şey olmaz diyip beni göndermişti.
  • 15 inçlik laptop bile cayır cayır öttürüyor, siz metro diye otobüse binmiş olmayasınız?
  • tabancaya bile ötmeyen dedektör. her defasında güvenliğe kurum kimliğimi gösteriyorum, adam göz ucuyla bile bakmayıp geç diyor. kartvizit göstereceğim artık; geç derse gidip şikayet edeceğim.
  • amacı yandaşa para kazandırmak olan, güvenlik olmayandır.
hesabın var mı? giriş yap