• 2015 yılında 163.000 kişinin göç ve iltica için başvurduğu isveç'in, geçen günlerde 15 yaşındaki göçmenin 22 yaşındaki iltica merkezi çalışanını bıçaklayarak öldürmesinden sonra üzerinde çalıştığı konuymuş.

içişleri bakanı'nın açıklaması göre 60.000 uygunsuz göçmenin (ki 80.000'e çıkabileceği ifade edilmiş) ülkeden geri gönderileceğini açıklamış.

kaynak: bbc
  • gayet yerinde olay.
  • muhtemelen türkiye'ye yapılacak geri göndermedir.

yalnız isveç devletinden ricam, düzgün mültecileri değil de,
    seçebilirlerse, hırsız, tecavüzcü, barbar tipleri bize göndersinler.

biz de kırmızı halılı devlet töreni ile karşılarız.
    çünküm bu tarz insanları halkımız baştacı etmeyi çok sever ve onlar da bizden birisi gibi olacağı için rahatça kaynaşırız.
  • nereye gönderileceği muamma olan konu, medeni avrupanın sadece kendine medeni olduğunun göstergesi
  • çok ama çok haklı durumdur
  • sen gidip adam gibi durmazsan o da sana siktiri basar gayet yerindedir. biz 3 milyon mülteci bakıyoruz avrupa daha hede hede diye cümleler kurmak saçma herkesin önceliği kendi vatandaşı önemli
  • süper bir haber. inşallah türkiye'ye gönderirler arap kardeşlerimizi.
  • birkaç kişi yanliş yaptı diye bunu binlerce kisiye mal etmek ne derece dogru bilmiyorum.tek bildigim mültecilere cok uzuldugum suan belki bende bu ulkeden sogudum gitmek istiyorum terorden nefret ediyorum ama kendimi vatansiz da düşünemiyorum bence cok acı.allah yardimciları olsun
  • isveç için sevindirici bir olaydır. ülkeyi bir nebze olsun temizleyecektir.
hesabın var mı? giriş yap