• herzaman yasadigimiz 'standart gunler'i dislayan, bolucu mihrakli bir yaklasim tarzi.
 • amerikan filmlerinden alınma bir nikah repliği...rahip amca, alabildiğince sevecen bakarak, müstakbel çifte "iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, savaşta ve barışta, dünyada ve marsta, gündüzde ve gecede (bkz: daha gider bu) birbirinizi seveceğinize, koruyacağınıza vs vs söz veriyor musunuz*" diye sorar...çiftler de sıra ile (bkz: ladies first) "evveet" derler...rahip amca'da onları karı-koca ilan eder, erkeğin gelini öpmesine* izin verir...

  benzeri kullanımı ülkemizde kimi nikah memurları tarafından da sarf edildiği görülmüştür...konu ile az alakalı olarak (bkz: iyi günde kötü günde taraftarın senle)...
 • fr. "pour le meilleur et pour le pire". as good as it gets filminin fransızca ismi "pour le pire et le meilleur" * idi.
 • pinar ayhan'in sundugu, trt'de yayinlanan, evliliklerdeki ve ili$kilerdeki sorunlarin, sikintilarin yahut olumlu yönlerin konu$ulup tarti$ildigi bir program.

  bol biyikli bir psikolog konuyla ilgili bilimsel yakla$imlar sergiler. programa iki $arkici, tiyatrocu, sinemaci, sanat emekcisi ya da adini bir $ekilde duyurmu$ insan cagrilir ve onlarin da konuyla ilgili fikirleri alinir.

  sunucu pinar hanim söyledigi $arkilarla, stüdyodaki seyirciler de fikirleriyle-anlattiklariyla programi zenginle$tirirler.
 • sertab erener iyi ki dogdun sozu. *(bkz: #3898112)
 • erkegın soylerken "pmsde amsde" seklınde yenıden kurgulayabılecegı evlılık sozu
 • geliri besiktas engelliler basketbol takimina bağışlanmak üzere bjk store'larda satışa sunulan siyah beyaz bilekliklerin üzerinde yazar bu...
 • kanal 1 de yayınlanan evlilik sorunları üzerine işleyen program.evli ve sorunları olanlar arayıp canlı yayında psikolojik destek alıyorlar.ama genelde yapılan destek evliliği sürdürmek değil de bitirmek adına oluyor.

  edit : sunucuları oya germen ve ilişki uzmanı canter kaya'ymış efendim.
 • ali poyrazoglu'nun, pierre palmade ve michel laroque ikilisinin yazdığı oyundan uyarladigi -orjinal ismini bulamadim- 2 ki$ilik tiyatro oyunu. bayan karakteri nilgun belgun oynuyor.
  erkek ve kadin ili$kileri uzerine komik bir uyarlamaymi$. yani, karakterler tani$irlar, sevi$irler, evlenirler, ilk kavgalarini ederler ve bo$anirlar... yani boyle olmasi lazim. gidip izlicez, ayrintili yazariz elbette.
  ayrica bana biraz yilmaz erdogan'in "haybeden gerçeküstü a$k" oyunu hatirlatti. umarim tesadufi alintilara tanik olmam, yoksa cok pis kalp kirarim.

  hatirlatma editi: (te$ekkur ettim)
  -endless dream- merhaba,
  oyunun orjinal ismi "ils se sont aimés" (birbirlerini çok sevmişlerdi)
hesabın var mı? giriş yap