7206 entry daha
 • lideri kürsüden çakallar, köpekler, korkaklar, zevzekler, salaklar, keresteler diye herkese hakaret eden parti. seçmeni “ilk defa bir partiye bu kadar saldırıldığını görüyorum :(“ diyor. senin önce genel başkanın bi ağzını toplasın, ondan sonra şikâyet et be adam. herkese bu kadar saygısız ve saldırgan davrandıktan sonra tam olarak ne bekliyorsunuz ki?

  ağzınızdan chp düşmüyor üç yıldır. üç yıldır sürekli chp'ye saldırıyorsunuz. chp kurmayları ağzını açıp tek kelime etmiyorken siz chp'ye saldırmak için fırsat yaratıyorsunuz. “rüyamda chp görsem abdest alırım.” diye açıklamalar yapıyorsunuz, sonra da “bize niye saldırıyorlar :(“ niye acaba? allah allah… pamuk gibi de partisiniz halbuki.

  üç yıldır parti chp ve chp'li belediye başkanlarını konuşmaktan başka ne yaptı? mitingde bile chp'den oy dilendiniz utanmadan. chp'nin ve chp'li belediye başkanlarının sırtına binmekten başka hiçbir politikanız yok. şimdi de sudan çıkmış balığa döndünüz zaten. chp'den uzaklaştığınız anda partinin bütün merkez iddialı isimleri ayrıldı. çünkü chp'den uzaklaşmak demek kasaba ülkücülüğüne geri dönmek demek. tabii chp açısından bakarsan da meral akşener gibi bir dar kafalıdan kurtulmak demek.

  neyse en aından parti merkez siyaset yapabilecek kapasitesi olmadığını anlayıp kasabalı ülkücü kodlarına geri döndü. akşener'in bu kapasitesi zaten hiç yoktu, olmadı. olmaya çakıştı beceremedi. artık rol yapmalarına gerek yok. bastırmaya çalıştıkları kafatasçı duyguları istedikleri gibi ortaya salabilirler. akşener de bol bol nihal atsız şiiri okuyabilir.
 • yerel seçimlerden sonra da varlığını sürdürecek partidir.

  şu an 30 büyükşehirde akp ve mhp beraber gireceklerini açıkladılar. (eminim çoğunuzun haberi yoktur zira muhalif medya takip etmekten kafası sulanan adamlar var)

  bilmiyorum aranızda mhp seçmeniyle görüşen konuşan var mı, mhp seçmeni üç hilali görmeyince oy vermiyor ya da sandığa gitmiyor. bu dönemlerde görüştüğüm mhp'lilerin önemli çoğunluğunun rahatsız olduğu iki konu var. biri sinan ateş meselesi. liderlerine bir şey demeseler de kırgınlar. ikincisi az önce bahsettiğim üç hilal meselesi.

  mhp'ye şu an üç büyükşehrin bırakılacağı kesinleşti. belki bir büyükşehir daha verebilirler. kırklareli büyükşehir değil ama orası da mhp'ye bırakılır.

  şimdi en kötü ihtimalle 26 büyükşehir belediyesinde üç hilal logosu yok. bu kalan siyasi partilerin yüzdesini matematiksel olarak arttıracak bu bir. ikincisi mhp tabanı zannettiğiniz kadar iyi parti düşmanı değil. koray aydın, oktay vural, cihan paçacı gibi adamlar var olduğu sürece sandıkta oraya verirler. böylece açıklarını kolayca kapattıkları gibi üstüne de çıkarlar. urfa'da fakıbaba'yı, muğla'da behçet saatçı'yı, uşak'ta muhammet gür'ü, edirne'de hamdi sedefci'yi gösterirlerse kazanma ihtimalleri bile var. sivas'ta bbp teşkilatı ile anlaşabilirlerse örtülü ittifakla akp'yi indirirler.

  ilaveten imamoğlu ve yavaş'a iyi partililer oy verecek zırvasına inanan varsa geçmiş olsun. hiçbir iyi partili 6 mart 2023 akşamı akşener'in köşeye sıkışmış bir insana ait olan yüz ifadesini unutmamıştır.
 • biraz gülelim: "iyi parti bugün itibariyle türkiye'nin 1. partisidir." ümit karaca, 3 mart 2023

  sonuçlar:
  iyi parti 2018: 4.993.479
  iyi parti 2023: 5.275.981 (meral akşener'in meydanlarda "her chpli aileden bir oy istiyorum" demesiyle aldığı oy)
  fark: 282.502

  iktidar ortağı, yani sorumluluğun ortağı olup, 2023 seçim sürecinde akılda kalan tek sözü "hans sam toni coni herkel frank" olan devlet bahçeli'nin partisinin aldığı oy: 5.484.820.

  "türkiye'nin 1. partisi" iyip, mhp'den geride kalmış.
  "chp'li ailelerden aldığı oyları" düşsen 2018'den geriye düşmüş.
  hani türkiye toplumunun %60'ı sağcıydı, hani chp'ye oy verdiğini gören sağcı gusül abdesti alırdı?
  hadi chp'yi "hdpkkk destekliyor". iyi parti'ye ne oluyor?
  önünüzde %60lık bir pasta var, buradan bir şeyler koparamıyorsunuz.
  o kadar pandemiye, ekonomik krize, depreme rağmen, chp'li ailelerden aldığı oylar olmasa, 2018'de aldığı oyu bile alamayan bir parti var ortada.
 • 5'li çetenin cb seçiminden de önce en ufak ilçe başkanını dahi satın aldığı iddia edilen faşist dernek.
 • sağ siyasetçilere neden güvenilmez, sağ siyasetçiler neden bugün ak dediğine kara der ve bundan rahatsız olmazları size iyi parti üzerinden çok güncel bir örnekle anlatayım.

  aslında bütün bu sağ siyasetçiler sizin balık hafızanıza güvenirler. alınmaca gücenmece yok, siz de bal gibi balık hafızalısınız.

  balık hafızalı olmasaydınız, kimse sizin karşınıza çıkıp "meral akşener çağrısı yüz üstü bırakıldıktan sonra imamoğlu ve yavaş ile birlikte olamazdı. ondan istanbul'da destek vermeyecek" ya da "akşener'in 6 mart'taki yüz ifadesinden sonra iyipliler imamoğlu ve yavaş'a oy vermezler" diyemezlerdi. balık hafızalı olmasaydınız siz bu tavra ilk anda "ama bu ne perhiz, ne lahana turşusu" diye lafı yapıştırırdınız.

  örnek vereceğim olay 6 mart'tan sonra yaşanıyor. 3 mart'ta yaşananları tekrar anlatmaya gerek yok. iyi parti tabanının o infiali, anketlerde %17-18 bandında görülen iyip'in %4-5'e düşmesi, istifalar, onlar bunlar derken meral akşener masaya geri dönmüştü.

  şimdi size anlatılan şu ki, meral akşener o tarihten sonra imamoğlu ve yavaş'a tepkili imiş, değil mi?..

  yok öyle bir şey. bunun en güzel kanıtı da iyip'in seçim afişleri.

  https://md.teyit.org/…sener-yavas-imamoglu-afis.jpg

  bu seçim afişi bugün size anlatılarla çelişen iki şeyi anlatıyor:

  1) akşener o zaman imamoğlu ve yavaş'a tepkili falan değildi. o bahsi edilen sözüm ona korkaklıktan sonra da kılıçdaroğlu ile olan afişleri dışında, bunca cumhurbaşkanı yardımcısı varken, onlarla fotoğrafını yurdun dört bir yanına astırmıştı.

  2) size iyip tabanının, imamoğlu ve yavaş'a değil, iyip adayına oy vereceğini söylüyorlar. bu afişler de bunu yalanlıyor. çünkü bu afişler temelde iyip'ten 3 mart'ta kopan dev seçmen kitlesinin tekrar partiye dönmesi için hazırlanmıştı. o kitleyi iyip, imamoğlu ve yavaş'ın siyasi cazibesi ile kendisine geri döndürmeye çalıştı. meral akşener seçmeninin geri dönmesi için bvu afişlerle imamoğlu ve yavaş'tan yardım aldı. çünkü iyip tabanında ve teşkilatında bu iki siyasetçiye karşı muazzam bir teveccüh var.

  bu anlamda, iyip'in akp'ye destek olur şekilde aday çıkarmasına karşın ülke muhalefetindeki rahatlığın sebebi açık. iyip seçmeninin tabanda işbirliği yapıp, muhalefetin adayına oy vereceğini biliyorlar. chp, imamoğlu ve yavaş yapıcı ve sevecen oldukça, iyip tepe yönetiminin demeçlerindeki öfkenin artmasının sebebi bu.

  şimdi size iyip elitlerinden biri gelip "imamoğlu ve yavaş'a oy vermeyin" der ise, sizin cevabınız "e hani daha tarih yazacağıdık" olsun.
 • #159554278 chp'liler iyi partiye felan oy vermedi. 2018 seçimlerinde chp oy oranı %22 iken hdp %11 oy almıştır. hdp %8 civarına düşerken o oylar geri gelmiş, chp oyunu biraz artırıp tekrardan 2011'den beri fix oyu olan %25'e gelmiştir. iyi parti bu süreçte chp'li ailelerden oy alamamıştır. akp seçmeni bile kendi partisini cezalandırmak ve milliyetçi çizgide tutmak için mhp'yi %11'de tutmakta. peki chp seçmeni partisinin atatürkçü çizgiden uzaklaştığı için, hdpkk ile ittifak yapmasında sakınca gördüğü için iyi partiye yöneldi mi? hayır. 2023 seçimlerinde chp %25 oy aldı, senin hesabına göre chp %30 civarı felan herhalde. ne zaman gördüyse %30'u. iyi parti ittifaktan ayrılarak en iyisini yaptı. bak ak parti seçmeni bile akıllanır bu chp seçmeni akıllanmaz. piro %60'dan ders almamışlar chp olmasa iyi parti %3 bile alamaz, yerel seçimler bizim demeye başlamışlar.
hesabın var mı? giriş yap