• hayat kurtaran bir insan. bugün maltada bir çam ağacının hayatını kurtardı. geçtiğimiz yıllarda da bir odununkini, yani benimkini kurtarmışlığı vardır.
  • rembrandt'ın siyaha düşkünlüğü gibi bu adam. rembrandt çünkü fırçayı tutuşu kusursuz. siyah çünkü ışığın sağaldığı zamanlarda daha iyi görüyor, ruhunun göz bebekleri kocaman olduğundan. aynı zamanda da klimt'in huzuru ve aşk kokusu. göğüs kafesinde polenler patlayan, kalbi erguvan kesilen bir adam. yolunu bulmuş bir vida gibi içine işliyor insanın. ben suratıma yaydığı bir gülümsemeyle tanıdım. aynı iç denizin dip balıklarıymışız sonradan anladım. tarifi de zordur hani bazı insanların. bu da girizgahı olsun masalının.
  • mene özüme bakü'den kart mektublamış meni özümü çaşdırmış hoşbeş etmiş yazman kişidir.*
  • yalnızlıktan sıkıldığını düşündüğüm ve fakat yalnızlığı en güzel anlatanlardan.
  • şu anki karması şamda kayısı olan muhterem. az bile şamda kayısı! bana göre bulunmaz hint kumaşı olmalıydı!
    bazen hayat tuhaf oluyor gerçekten. hiç tanımadığınız biri bir anda en yakınlarınızdan oluveriyor.

bir yanı çok görmüş geçirmiş, bıkkınlıkla yorgunluk arası gidip geliyor...
    bir yanı çok çocuk. öylesine saf, öylesine masum...

nadide insanlardan.
    dört yapraklı yonca misali!
    hani anlatılmaz yaşanır diye bir laf var, james öyle biri!
    belli bir sınırda ama sınırları yok eden cinsinden!

ne desem az gelecek biliyorum.
    bile bile yazıyorum.
    kabul olsun tarafınca.
  • duygusal zekası bir hayli yüksek yazar.. yazdıklarını okuyunca ne kadar şahsına münhasır biri olduğunu anlamak hiç zor değil.

'beyefendi' kelimesi o'nun için söylenmiş sanki.. o bol bol yazsın, biz de güzel güzel okuyalım..
  • zorda kalındığında hep bir can kurtaran. fazla dağıttığında her daim arkanı toplayan, destek olan, gün doğumu kadar heyecan verici, gün batımı kadar huzur veren muhteşem bir insan... öğretmenim.. sağol.
  • acısının, acım olduğunu bilmesini istediğim güzel insan.
    acımadan olmuyor, illa ki acıyacağız. kifayeti eksik kelimelerle ancak bu kadar anlatılabiliyor bir dostun hisleri.

(bkz: bu da geçer ya hu)
  • cevher tadında bir eksi sozluk yazari.

(bkz: gençlerin sevgilisi)

oldum olası anlatımı ve kalemi böylesine kuvvetli insanlara imrenmisimdir.
    kendisi de bu harika insanlardan.

kafamı rahatlatmak adına girer girer okurum.
  • bu aralar pek sakin.. sanırım bahar sarhoşluğu yaşıyor. umarım iyice duygusala bağlamamıştır.
hesabın var mı? giriş yap