• ikiye ayrılır;
    1. guy ritchie filmlerinde oynayan;
    2. taşıyıcı, tetikçi, suikastçi, öldürücü, gebertici, dövücü, sikici gibi birbirinin aynı filmlerde oynayan.

edi+
    ayrıca eleştirim, sadece bi' 'aksiyon' oyuncusu olduğunu düşünmem değil, potansiyeline rağmen büyük çoğunlukla birbirinin aynı aksiyon filmlerini tercih etmesidir.
  • türk futbol sektöründe dönen entrikaları ve yeraltı hesaplaşmalarını konu alacak bir aksiyon/macera filminde baki mercimek'i canlandırmasını istediğim aktör. "önüne geleni indiren karizmatik kel" olarak bellediğimiz kaç adam var ki şu camiada. zaten vaktinde baki mercimek'in de çekilen filmde hitman'i canlandırmasını istemiştim. karizmatik kel demişken gönül isterdi fabian ernst'i de şu entrynin bir yerlerine sokayım ama kısmet değilmiş.
  • oyunculukmuş karizmaymış şiveymiş falanmış filanmış bilmem.bildiğim bişey varsa bu abimiz vurdulu kırdılı filmlerde harbiden çok acı dövüşür,çok zalım dövüşür.
  • 30 küsür yaşında biri olarak severek takip ettiğim bi adamdır. ucuz aksiyonlarda oynaması kendi seçimidir. kendini bu yöne kanalize etmiştir. vücut çalışmış, yakın dövüş sporlarını öğrenmiş, aksiyon sahnelerinde dublör kullanmayacak kadar ustalaşmış bi adam bu. bi siki beğenmeyen sözlük yazarları kendisini yerden yere vuruyor ama adam işine emek veriyor, işine saygısı var.

hep aynı rolleri oynadığı söyleniyor bi de. amına koyim, sanki bruce willis aksiyon filmlerinde hep başka birini mi canlandıyor? ne bekliyosunuz meselâ? romantik, kültürlü, bale düşkünü bi sas komandosunu mu oynasın? aksiyon olm bu; tabii ki kaba saba, siker atar bi adamı canlandıracak.

kendisi gayet iyi oyuncudur. farklı rollerde de oynamıştır. jason statham, sevdiği işi, istediği şartlarda yapabilen nadir insanlardan biridir. kıskanmayın amk...
  • dünyanın en karizmatik adam döven insanı. adamı öyle güzel dövüyor ki resmen karşısındakini aşağılıyor, yerin dibine sokuyor piç. yani bu adam sabaha kadar adam dövsün ben sabaha kadar izlerim orospu çocuğunu afedersin.
  • -hayli iyi bir araba parçalar
    -30 küsür adam döver
    -bu 30 küsür adamın hemen hemen yarısını maymun eder. öldürmez, süründürür.
    -mutlaka 1 kez sevişir.
    -mutlaka içeriden bir polis tanıdığı olur. yardım alır. polis genelde fransız.
    -kesinlikle bağırmaz

hepsi bir araya gelince film oluyor.
  • şahsen daniel craig'den sonraki james bond olmasını çok istediğim aktör.

o müthiş ingiliz aksanı ile kendisinden süper bir james bond olacağını düşünüyorum.
  • bir erkek olarak, otuz bir hariç ne çekse izleyeceğim adam.

karizma konseptine level atlatmak için doğmuş sanki.
  • şanslı aktör. oyunculuk yeteneği olmasa kesin jokey olurdu. belki şu an paralel evrende, 521. gazi koşusunda sol kulvardan gülbatur ile yardırıyordur.
hesabın var mı? giriş yap