• abd'de cnbc'de mad money programini yapan eski hedge fund yoneticisi rahatsiz adam. 3000 hissenin butun teknik ozelliklerini ve sembollerini bildigini iddia etmektedir ve bu buyuk olasilikla dogrudur. tam bir hisse senedi piyasasi muptelasidir, tv programi rating rekorlari kirmaktadir.
  program sirasinda soyledigi booyah lafi selamin aleykume tekabul etmektedir:-) ayrica program sirasinda sandalye firlatir, kitap atar, klaveye kirar:-)
  kitaplari:
  jim cramer's real money: sane investing in an insane world isbn 0-7432-2489-2
  confessions of a street addict isbn 0-7432-2487-6
  you got screwed! why wall street tanked and how you can prosper isbn 0-7432-4690-x
 • piyasa verilerini tam anlamiyla delirerek anlatir. takim elbiseli adamlarin en eglencelilerindendir.

  http://www.cnbc.com/…adline|quote|video|&par=yahoo#
 • john stewart tarafından boka batırılıp çıkarılışı:

  http://www.thedailyshow.com/…tle=in-cramer-we-trust
 • jon stewart'in gunlerce programinda ayar verdigi, sonra konuk olarak cagirip yarim saat azarlayarak rezil ettigi soytari. cramer'a pek saygim olmasa da stewart'in karsisindaki halini gorunce acidim adama. calistigi kanal olan cnbc'nin, hatta tum medyanin abd'deki ekonomik krize sorumsuz ve basiretsiz yaklasiminin faturasini bu adam oduyor gibi geldi.

  stewart'a ise sapka cikartiyorum, benim diyen news anchordan daha saglam haber programi yapiyor. bilgilendiriyor, gulduruyor, yanlis yapanin ipligini pazara cikariyor. bize de lazim diyecegim ama boyle bir adami kaldiramayiz. en iyisi nihat genc'i dinlemeye devam edelim.

  edit: 12 mart 2009 tarihli jim cramer - jon stewart bulusmasini su adresten seyredebilirsiniz: http://www.thedailyshow.com/…edited-interview-pt.-1
 • washington post tarafindan "biz zayifi savunuruz babo" mantigiyla desteklenmi$tir.

  http://www.referansgazetesi.com/…=119091&kos_kod=15
 • "every day it feels like more countries around the world are being run by the marx brothers… and that is, groucho and karl marx… like some sort of absurd mix of the communists manifesto and duck soup… you see when it comes to this terrifying sell off, we have met the enemy… and it is the government" - jim cramer
 • nasıl yazılmamış hayret: 11 mart 2008 tarihindeki mad money programında bir izleyicinin "bear stearns'ın likiditesi konusunda endişelenmeli miyim? ona göre hisselerimi satmayı düşünüyorum da" sorusu üzerine "hayır sakın satma, bear da hiçbir problem yok, eğer bir problem yaşarsa da zaten birileri çıkıp alır." demesinden yalnızca üç gün sonra mavzu bahis bankanın hisse fiyatları %90 düşerek, kurtarma paketi yardımıyla kurtarılmış ve jp morgan tarafından hisse başı 2 dolar! gibi bir fiyata satın alınmıştır. ve bu abi karizmayı fena çizdirmiştir.
 • genelde verdigi tavsiyelerin değeri yazı tura atmakla eşit olan eğlenceli ve bir o kadar da yararsız bir kişidir.
 • "no one ever made a dime by panicking." jim cramer
 • cnbc'nin borsa manipülasyon ustası eski hedge fund yöneticisi.
  ilk olarak 2007-8 krizinde jon stewart kendisini rezil rüsva ederken gündeme gelmişti.
  şimdiyse gamestop'la birlikte yeniden gündem oldu. reddit wsb ekibine hisselerinizi satın, melvi zaten short pozisyonlarını kapattı, gme dediğin hisse bu kadar para etmez diye bas bas bağırıyor.

  peki jim cramer geçmişte buna benzer şeyler yapmış mı bakalım:

  "a lot of times when ı was short at my hedge fund ... meaning ı needed (a stock) down, ı would create a level of activity beforehand that could drive the futures. ıt's a fun game and it's a lucrative game."

  "who cares about the fundamentals? the great thing about the market is that it has nothing to do with the actual stocks."

  işte bunlar böyle adamlar. fonları milyarlarca doları vatandaşın cebinden iç ederken “fun game” olur, ama insanlar birlik olup benzerini yapınca “uzatmayın arkadaşlar”dan başlarlar.
  yakında gezi'deki gibi çapulcu da der bunlar...

  background;

  (bkz: #118897236) ; (bkz: #118894632)
hesabın var mı? giriş yap