• kanada asıllı marvel çizeri. özellikle (bkz: fantastik dortlu)yü çizdiği dönemde zirveye ulaşmıştır (hem artistik hem de popülarite olarak). çizgilerinde, özellikle inanılmaz ayrıntıları dikkate değerdir. aynı zamanda (bkz: alpha flight)ın da yaratıcısı ve çizeridir.
 • x-men in eski klasik x-men zamanindaki cizimleri de harikadir kendisinin. bu sayilardan b ikismi turkiye'de de yayinlandi
 • çizgi romanlarda geleceği yansıttığına inanılan çizgi roman sanatçısı.

  - 1977 yılında spider-man and the black widow adlı marvel team-up macerasında new york'ta geniş çaplı elektrik kesintisi yaşandığını çizer. byrne'nın altı ay önce çizdiği sayı satışa çıktığı ay new york'ta elektrik kesintisi yaşanır.

  - uncanny x-men'de moses magnum japonya'da bir deprem yaratır. yine çizgi roman satışa çıktığı ay japonya'da deprem olur.

  - man of steel serisinde superman'in nasa'ya ait bir uzay mekiğini kurtardığı bir sayı üstünde çalışırken nasa'ya ait bir uzay mekiği kaza yapar.

  - 1997'de wonder woman'ın* ölümüyle ilgili bir hikaye yazar. hikayede "princess diana dies" şeklinde bir manşet yer almaktadır. çizgi roman piyasaya çıktıktan üç gün sonra prenses diana ölür.

  (bkz: isaac mendez)
 • fantastic four'un en iyi çizeri. detay ve hareket üstadı.

  http://www.flickr.com/…tos/26425820@n06/4100953528/
 • ingiltere doğumlu kanada asıllı amerikan vatandaşı olmanın dışında en sevdiğim çizerlerden biridir. çok detaylı ve işçiliği yüksek bir çizim tekniği vardır. ayrıca amerikan ana akım çizgi roman (ki dc ve marvel oluyor hepi topu) piyasasındaki il eşçinsel süper kahramanı yaratmıştır. (bkz: northstar)
hesabın var mı? giriş yap