8354 entry daha
  • (bkz: #153144232) jesus'u anası babası bu kadar savunmamıştır he . kanka boş ver sıkma canını bu kadar . samimi söylüyorum manyak olursun . alt tarafı futbol . eğlenmek için izle ve geç . seneye olursun şampiyon veya olmazsın . bu kadar dert edilecek mevzu değil .
  • yukarıda bir arkadaş eşşek kadar yazı yazmış. aaaa plus diye getirilen dede'yi pamuklara sarıp, mavi gözlü, yakışıklı, ingilizce bilen, barcelona ile ilişkileri iyi ve zengin olduğu için başkan seçilen zat-ı muhtereme sokup sokup çıkarmış.

hepsini okudum haklı olduğu yerler var yok değil.
    ama, devre arasında tonla para verilip alınan ostervolde (ne sikimse) adlı şahsı yazmamış. bu şahsı dede istemiş yakışıklı başkan da almış. niye oynamıyor diye sorunca da "fazla defansif çıktı" demiş. bunu niye yazmamış. yoksa dede'yi övecem derken unutmuş olamaz diye düşünüyorum.

yani diyeceğim şudur: alayı siktirip gidebilir. fenerbahçe bundan daha kötü olamaz.
  • fenerli değilim, kalıp kalması beni ilgilendirmez. sadece #153144232 no'lu yazıda küçük bir düzeltme yapmak isterim: okan buruk başakşehir'i şampiyon yaparken tek kulvarda yarışmıyordu. aynı zamanda avrupa liginde çeyrek finale çıkmıştı.

kafasında takımı bitirmiş hiçbir teknik direktör kalmamalıdır.
  • dedem çöp transferler yapacağına nokta atışı transfer yapsaydın şu an bambaşka şeyler konuşuyor olurduk.takımda oynamaması gereken leş topçulara gereğinden fazla şans verdin.rossi irfancan kahveci,gustavo king gibi oyuncular fenerbahçe kalibresinde topçular değil.arda gibi süperstar adayı varken sen çapsız topçuları tercih ettin özellikle dünya kupasından sonra sana ve takıma noldu bilmiyorum döküldük resmen.ümraniye giresun ve istanbulspor maçlarında fire vermemiz gerekiyordu maalesef 18 puan almamız gerekirken sadece 9 puan alabilmişiz.kaybettiğimiz 9 puan bizi şampiyonluk yolunda çok geriye attı.derbi karnen rezalet hiçbir derbiyi kazanamadın hayatımda bu kadar kötü rezil oynadığımızı hatırlamıyorum.senden kimse avrupa'da final yapmanı beklemiyor burda yok son 16ya taşıdı diyenleri umursamıyorum yapman gereken tek şey bizi şampiyon yapmaktı yapamadın başarısızsın.sen ve seni getiren varoş yönetim inşallah en kısa sürede def olup gidin.
  • suudi arabistan milli takımıyla anlaştığı haberleri çıkan teknik direktör.
  • taraftardaşlarım fm oynar gibi onu gönder bunu al, onu sat bunu kiralaya döndürdüler. afedersiniz de sikeyim şampiyonluğumuzu. şampiyonluk baskısı yüzünden senelerdir şampiyon olamıyoruz. bunun yanında yıllarca saha dışından desteklenmiş takımlarla mücadele ediyoruz. adama 15 milyon yüro bütçe vermişler al şampiyon yap he amk. tamam

yönetim bu adamla yolları ayırırsa 1 sene daha yaşan olur. bir sene saha kalıp, 30-40 ml bütçe verin yoksa bu sene de irfanı merti izleyeceğiz.
  • kalmak istiyorsa kalsın ama takımı o kurmasın gerçi ülkeyi tanıdı takımı tanıdı kalmak istiyorsa kalmalı
  • biraz daginik ve eksik de olsa, aklimdaki bazi dusunceleri kabataslak yazmak istedim. bir besiktas taraftari olarak once sevilla muhabbetini, daha sonra gelecek sezon kalmasi nasil olur muhabbetini ve daha daha sonrasinda da acaba ismail kartal mi kalsaydi konusundaki fikirlerimi belirtecegim. sahsi fakat icten ve objektif dusuncelerimdir, zaten aksi benim taraftarlik anlayisima da uymaz. evvela dusuncede durust olmak lazim.

oncelikle sevilla uzerinden yuceltilmemesi gereken t.d'dir. zira sevilla'nin fenerbahce maclarini hiyar agasi sampaoli ile oynadigini, o zamanlar gercekten de son 20 yilinin en kotu zamanlarini yasadigini ve hiyar agasi sampaoli'den sonra takimin kendine geldigini (bkz: la liga puan tablosu+sevilla son 10 mac) hatirlatmak isterim. manchester united veya juventus'u eleyebilir miydi yani? hic sanmiyorum. ilave olarak r.madrid'te kupayi aldigi her sezon oyle aslanlar gibi oynamiyor, bunlar biraz kultur biraz tecrube isi biraz da islam cupi'nin de dedigi gibi; adi konamayan isler.

basarili bir hocaydi. ancak unutulmamalidir ki isler yolundayken, taraftarla araniz iyiyken zaten ne yapsaniz size yariyor. kotu gunleri bence iyi atlatamadi, cok duygusal davrandi; sozlesme geyigine (ozellikle brezilya muhabbeti), taraftar azarlamalara, arda-zajc inadina, lige ustten baktigini bu kadar belli etmeye gerek yoktu bence. yine de bu taraftar grubu ve yonetimle bu kadar olur. fenerbahce 5 puan ondeyken ve ates gibi top oynarken de sampiyonlugu verecegini biliyordum, sebebi de hoca degildi.

ben bir besiktasli olarak kalmasini istemem, cunku basarili buluyorum kendisini. bizim icin tehlikeli. ama gereksiz hareketleriyle kendi camiasini da karistirmaya musait biri, tam bir el bombasi. taraftarin gozunde kredisi de cok azalmis durumda, ikinci yilini tamamlayamadan ayrilmak zorunda kalabilir. ayrica transfer isleri de karisik, bir daha eline birakilir mi veya ne kadar birakilir, birakilmazsa ne kadar sonuc alinabilir bilmiyorum. aslinda bakinca kalsa da olur, ilk 15 hafta siler supurur sonra baslar dususe.

ismail kartal kalmaliydi geyiklerini de ciddiye almiyorum, boyle isabetsiz bir tespit icin zerre tanesi kadar muhakeme yetenegini haiz olmamak gerekir. tarihi o gunun sartlarinda yargilayacaksin baba. o donemin kosullarinda zaten fenerbahce'nin uzerinde baski yoktu. o donemin sartlarinda insanlar kaliteli bir ismi kopek gibi istiyorlardi. jorge jesus'un adi gundeme geldikten sonra ismail kartal'i getiremezsiniz. velev ki getirdiniz, ismail once uefa'dan sonra konferans'tan elenince ziril ziril zirlayacak taraftari gorursunuz. bugun ismail kalmaliydi diyen yuce futbol dahileri o zaman da jesus niye gelmedi diyecekti.
  • şu adama spor medyasının haddinden fazla saygı göstermesi bi benim mi dikkatimi çekiyor

sezon başından beri futbol medyasının sözde saygın isimleri uğur meleke ve mehmet demirkol başta olmak üzere jesus'u övgü yağmuruna tuttu. böyle bir ismin, böyle bir kariyerin türkiye'de çalışması büyük bir lütufmuş gibi abarttıkça abarttılar.

jesus'un kariyerinde benim kaçırdığım bir muazzamlık mı var. 34 yıllık teknik direktörlük kariyeri boyunca 5 büyük ligden hiçbir takımı çalıştırmamış. portekiz'de şampiyonluk kovalayan takımı 10 sezon çalıştırmış,3 sezon şampiyon olabilmiş. arabistan'da çalışmış, brezilyada çalışmış.

ligimize ne kariyerli hocalar geldi. jorge jesus onlardan biri değil.
  • derbiyi kaybederse fenerbahçe'den gideceği iddia ediliyor.
809 entry daha
hesabın var mı? giriş yap