910 entry daha
  • zaten yapanda hayattaki misyonunu tamamlamış gibi yaşıyor.tüm hayatı çocuktan ibaret oluyor günümüzde aynen bu şekilde.
  • şayet gerçekse, evlilik istememe furyasının da yakın olduğuna işarettir.
  • 4 yıldır istemedim. bu hükümet ve bu zihniyet devam ettiği sürece istemeyeceğim.
  • doğru yolu bulmaları iyi olmuş. zaten soyad muhabbetini erkek veriyordu. kendilerinin neslinin devamı diye bir şey yoktu. 9 ay karnında taşı, pek çok kilo al geri vereme, erkek dışarda takılsın sen evde çocuğu büyüt pek çok sorumluluğunu sen al... ee nereye kadar bu devran böyle gidecekti sonunda hanfendiler olması gereken çözümü bulmuşlar. böyle devam edin :))
  • iğrenç tespitlerinizde bi boğulun ya. yok efendim evlilik için yemmiş yok efendim şımarıkmış kısırlaşsınmış , sanki bahsettiği kedi. yok şöyle böyle. hiçbirinizin aklına sağlıkla ilgili herhangi bir sorun gelmiyor her nedense.

çok yakın bir dostum evli ve çocuk istemiyor. genetik bir kas hastalığına sahip olduğu için taşıyıcı ve çocuk doğurduğunda çocuğu da bu hastalıktan muzdarip olacak. o da bu sebeple duruma sıcak bakmıyor. bile isteye bir çocuğun sağlıksız dünyaya gelmesini istememelerini de son derece haklı buluyorum. karı koca muazzam bir ilişkileri var. biyolojik anne ve babalığını yapmadıkları çocukların eğitimlerine destek veriyorlar. düzenli olarak yavru kedi ve köpekler için mama bağışlıyorlar. sizin burda yaptığınız iğrenç ötesi yorumlarınızın hiçbirini hak etmeyecek kadar kıymetli kişiler.

siz de üstüne ceket atsanız hamile kalacak olan doğurgan kadınlarınızla, çocuk istemeyen bireylere ahkâm kesmeyi erkeklik sayıyorsunuz.

kimseye saygınız yok pes.
  • istese bir dert istemese bir dert.
  • yeteri kadar doğurmuş da olabilir.
  • kimi erkeklerin evlilik hayatında yetenek eksikliğini örtmek için canla başla çalışan kadınların muhtemel sonu.
    açken karnını doyuramayan, kendi çamaşırlarını yıkayamayan ve yaşam alanını kontrol edemeyen erkek üyelerin bir evlat yetiştirebilme becerileri kadının katılımının azalması ile gün yüzüne çıktı.

çocuk sahibi olma sorumluğunun yarısını dahi paylaşmakta zorlanan kadınlar bu bilgiyi taşımaya devam ediyor, bekar kadınlar da gözlemsel ve anlatısal bu dramanın bir parçası olmak istemiyor haliyle.

ev içi gelire katılım konusunda eşitlikçi olan erkekler bile çocuk yetiştirme görevinde dağılımı daha eşit kılmaları gerektiğini düşünmüyor.
  • böyle güzel insanlar çocuk sahibi olmuyor. diğerleri ürüyor. tüm dünyayı ele geçirecek cahiller.
  • beş yaşındaki kızım büyüdüğünde çocuk almayacağını söylüyor evet almak
    neden diye sorduğumuzda çocuk bakmak çok zor diyor. beş yaşında bunun farkına varmışsa aslında çok geç kalınmış bir furyadır.
54 entry daha
hesabın var mı? giriş yap