• bir zaman çok giydim, bir hayrını görmedim
  • ben istanbul kaldırımlarında en son topuklu ayakkabı giydiğimde 5-6 kere düşmüştüm. hiç topuklu ayakkabım yok böyle bir işkenceye de gerek yok
  • ırgat gibi çalışıp oradan oraya minibüs, metrobüs koşturdukları için olabilir. eski kadınlar gibi giyinip kuşanıp bütün gün komşuculuk oynamayı ben de isterdim ama maalesef…
  • sebebi bazı yazarların iddia ettiği üzere tek tip cinsiyet dayatması falan değildir.

ayak sağlığımızı daha fazla önemsememizdir. işe 2 aktarmayla bazen 3 aktarmayla gidiyorum. 6-7 saat boyunca ayakta olup aynı aktarmalarla geri dönüp bir süre de eve yürüyorum. niye topuklu giyerek kendime eziyet edeyim?? salak mıyım ben. spor ayakkabıdan başka şey giymiyorum yıllardır, onunla bile ayaklarım ağrıyor. yemişim güzelliğini, endamını. boyum da kısa bu arada.
  • çünkü artık topuklu ayakkabı giymek de sınıfsal bir şey.
    ucuz ve basit görünen ayakkabıları geçiyorum.
    ürün kalitesini de kenara bırakıyorum.
    türkiyede değil topuklu ayakkabı giymek yürüyeceğiniz yol yok.
    düz yolda yürünebilecek yaya alanı yokken topuklu ayakkabı giymek bir defa altında arabası olan kadınlar mahsus bir şey.
    her kadın araba sahibi değil.
    kadınlar için ehliyet almak çoğu zaman ailelerinin ekonomik durumu, vizyonu ve medeniliğiyle ilgili

dolayısıyla, her şey gibi topuklu ayakkabı giymek de sınıfsal bir konu.
  • türkiye şartlarında günlük çalışma saatlerine bakıp öyle konuşun lütfen..sabo terlikten başka bi şey giyemiyorum son birkaç yıldır..
  • olmasi gereken şeyin bu olduğuna inandığımdan var olan topuklu ayakkabılarımı zaman içinde bir bir dağıttım, attım. şimdi bir tane bile topuklu ayakkabım yok, düğün dernek olaylarına da pek gitmediğim için ihtiyacım da olmadı. kadınlığımdan da hiçbir şey eksilmedi, memelerim falan hep yerinde duruyor. hissiyatım da gayet yerinde. ayaklarım da.
  • malesef artık özel günler hariç giyemez olduk. giyenlerin sayısı azaldığı için normal bir günde giyince dikkat çekiyor.
  • bir erkek olarak;
    abazan baskısı,
    topuklu ayakkabı ile yürüyecek düzgün yolların olmaması,
    topuklu ayakkabı giymeye değecek yerlerin artık azalması,
    topuklu ayakkabıyı uyduracak elbiselerin ekonomik sebeplerden dolayı artık alınamaması
    diye düşünüyorum...
  • 8-6 çalışıyorum. bırak topuklu ayakkabı giymeyi ayağımı en ufak rahatsız eden ayakkabı giydim mi günüm berbat geçiyor. rahatsız oluyorum.

ama çalışmasam bile topuklu ayakkabıyı mantıklı bulmuyorum. düğün kokteyl ya da şık olmam gerekmeden de giymem. boyum da kısa yaşım da genç. ama sevmiyorum. ve bunun bakımlılıkla hiçbir alakası yok malesef. dağılabilirsiniz klasik türk erkeği algısı.
hesabın var mı? giriş yap