2052 entry daha
  • halen cayır cayır yanan memleket. nyc bile dumanaltı olmuş. korkunç bir doğal afet yaşanıyor.
  • kuresel bir felaket olcegindeki yanginlarla bogusmakta olan memleket.

bu satirlar yazilirken 4 milyon hektara yakin arazi cayir cayir yaniyor.
    kiyas icin, istanbul'un hepsi topu 546 bin hektar.

yanginlar arasi mesafe oyle genis ki yetismek cok guc. new york'ta bile hava kirliligi alarmlari caliyor. milyonlarca insan zehirli duman soluyor.

yakin zamanda amazonlarda, avustralya'da, turkiye'de ve simdi kanada'da ortaya cikan dehsetli manzaralarin girisine ve gelismesine bakinca,
    sonucun pek parlak bir yere gitmedigi ortada.

guncel durum haritasi
  • cikan yangin yuzunden taa nyc'yi bile inanilmaz duman altinda birakan ulke. camdan bakinca gordugum manhattan yok oldu. sokak resmen turuncuya dondu. korkunc gercekten!
  • bugun london'dan toronto'ya giderken gokyuzunun renginin degistigini gordugumde? yaklasik bir aydir suren bu orman yanginlarinin vahametini anladim. dusunun trabzonda olan bir yanginin dumani istanbul'a kadar geliyor.. o derece genis bir alani etkiliyor.
  • yangınları çıkartanın pkk olduğundan şüphelenilen memleket :d

an itibariyle toronto new york’tan daha iyi bir havaya sahip. son iki üç gündür yarım saatte bir burnum doluyor ama öyle bir turunculuk yok. bakalım nasıl devam edecek hava.
  • yakın geleceğin rusya ile birlikte en stratejik topraklara sahip ülkesi. ben abd ile birleşebileceği düşünüyorum.
  • filipinler vatandaşlarına vizesiz seyahat izni vermiş olan ülke. link

türk vatandaşlarına vize verme oranı yüzde 20'nin altında.
301 entry daha
hesabın var mı? giriş yap