• 2011-2016 yılları arasında sağlık bakanlığı için yapılan kapsamlı
    (bkz: ergene-dilovası bölgesi kanser araştırması) raporunu halka açıkladığı için "infial yaratma amacı" taşımakla suçlanan bizzat raporun hazırlayıcılarından bilim insanı bülent şık için istenen (5-12 yıl) cezadır.

http://m.t24.com.tr/…aya-12-yil-hapis-istemi,788055

edit: merak eden arkadaşlar için araştırma projesinin kapsamı ve bülent hoca'nın o zaman yazdığı açıklayıcı yazı bi seneye yakın zaman önce yazdığım (üstte bkz.verdiğim) "ergene-dilovası bölgesi kanser araştırması başlığında var.

edit 2: bazı arkadaşlar araştırmanın sadece bülent şık'a ait olduğu yanılgısına düşmüş. bu bi "bakın ben ne buldum" değil. bizzat sağlık bakanlığı’na bağlı türkiye halk sağlığı kurumu tarafından çeşitli üniversitelerden bilim insanları ve bakanlık personelinin katkıları ile yürütülmüş ve derinlemesine araştırması yıllar almış bi proje. bülent şık, bu derece emek verilmiş, halk sağlığını yakından ilgilendiren ve üstelik sonuçlanmış bi araştırma raporunun sümen altı edilişine isyan ederek açık edicisi.
  • bu başlığın kesinlikle gündem olması gerekiyor.

çünkü, özellikle rapordaki bölgelerde yaşan insanlar ve hepimiz, kontrollü biçimde hasta edildiğimizin ve zehirletildiğimizin bilincinde olarak yaşamamız gerektiğini tam anlamıyla kavramalıyız.
  • ankara'da yaşıyorum, bahsedilen yerde yakınlarında üretilen ipsala pirincini getirdiler buradaki marketten bozma grosslarda çok uyguna sattılar, insanlar aldı ama birşey diyemedim.
  • işte bunlar hep ileri demokrasi
  • hayatını kırklareli'nin bir köyünde geçirip kanserden vefat etmiş anneannemi hatırlattı bana. çin'den beter durumdayız fakat haberimiz yok.

salla başı al maaşı yapmayan veya çocuk tacizciliği ile meşhur yurtlardan yetişmemiş her akedemisyenin olası sonu bu.

sonra sürüler halinde yurtdışına kaçıyorlar. kaçarlar tabi, burda yaşamanın bedeli ordaki her şeyden ağır.
  • hapis cezasina neden olabilecek sonuçlara .şuradan ulaşabilirsiniz.
    bunu halka açıklamamak, önlem almamak asıl suç olması gerekirken, vicdanı rahat etmeyen bilim insanına hapis cezası yolu gözükmüş. umarım şubatta görülmeye başlanacak davayla beraber bu haberi duymayan kalmaz. bülent şık da hiçbir ceza almaz.
  • (bkz: cannabidiol)
  • halktan saklayalım da biraz daha insana bulaşabilir ama adımız kötüye çıkmasın zihniyetindeki sağlık bakanlığının açtığı davanın sonucu.
  • rezalet kere rezalettir.

ekşi sözlük bu konuda da kamuoyu oluşturamıyorsa hiçbir konuda oluşturamıyor demektir.

bizlerin sağlığı için gizlenen bir araştırmayı yayınlayan bu akademisyenin arkasında durmazsak yarın çıkıp kimseyi görevini yapmamakla suçlayamayız.

her birinizden tek ricam bu konuda kamuoyu yaratılmasına yardımcı olmanız.

bu insanları korumazsak, başımıza gelenlerden şikayet etme hakkını kaybederiz.

her yerde konuşulması gerekli.
hesabın var mı? giriş yap