• eskiden, tuluat tiyatrolarında asıl oyundan önce genel olarak kadın sanatçıların hem şarkı söyleyip hem de dans ederek yaptıkları gösteri esnasında sööledikleri şarkı. hoplaya zıplaya hareket eden kadın, üstelik çığlık seviesinde bağırıosa her zaman ilgi çekmiş, libido’yu harekete geçirmiştir. çok eskiyi bilemem ama kendimi bildim bileli, yannış hatırlamıosam “nurhan damcıoğlu” die sarı, kırıtkan bi kadın yapardı bu işi. sonradan sonraya göğüs dekoltesi denemişti, toplamda 3-4 saat falan ilgimi çekmiştir, bi ara dizinin birinde görmüştüm, ne zamandır da görmüyorum, eski bi kadın, buruşmuş, kartpostal olmuştur, yaa insanoğlu, bugün gençsin hopluosun zıplıosun ama yarın, bi köşeye sinip unutulacaksın [mesaj kaygısı]
 • 19.yuzyilin ikinci yarisinda istanbul'da ortaya cikan dansli sarki.
 • italyanca şarkı anlamına geliyor.
  19. yüzyılda cazip ritmi, basit fakat esprili melodik yapısı, tatlı hafiflikler gösteren sözleriyle, hafif sahne müzikleri yazan türk bestecilerce kullanılmıştır. türk müziği makamları da çok zarif bir biçimde kullanılarak üretilen eserler azınlık hanımlarınca sahnelerde okundu. bunun nedeni o zamanlar müslüman kadınların sahne almasının, şarkı söylemesinin yasak oluşuydu.
  genelde ermeniler bu işte ileri gittiler. günümüzde bu işi nurhan damcıoğlu ve zaman zaman da huysuz virjin ismiyle tanınan seyfi dursunoğlu.
 • latince'de "sarki soyluyorum"un okunusu.
 • bir cemal süreya şiiri;
  " ben nerde bir çift göz gördümse
  tuttum onu güzelce sana tamamladım
  sen binlerce yaşayasın diye yaptım bunu
  bir bunun için yaptım
  -garson bira getir
  garsonun adı barba

  ben nereye gittimse bütün zulumlardı
  bütün açlıklardı kavgalardı gördüğüm
  kötülüklerin büsbütün egemen olduğu
  namussuz bir çağ bu biliyorsun
  -garson rakı getir
  garsonun adı hakkı

  sen belki de bir resimsin ne haber
  kırmızı bir beykoz’un yanında duruyorsun
  yapın bir de ağaç yapmış yanına
  dallarına konsun diye kelimelerin
  -garson şarap getir
  garsonun hali harap "
 • etekleri zil çalan bir müzik türü.
 • (bkz: canto)
 • en tırt müzik tarzıdır.müzik kalitesinin ortalamanın altında olduğu düşünülen fantezi, arabesk buna göre mozart'tır bach'tır.eskisi gibi kadın vücudu görmek için fazla kasmanın gerekmediği de gözönüne alınırsa anlamsız bir müzik tarzı olduğu anlaşılır sanırım.bir yandan bir yana koşturup "oooohh" şeklinde nidalarla şarkı söyleyip danseden birini izlemek kime ne katar bilmiyorum ama yapan kişiler varolduğu sürece de kurtuluş yok bundan.
  herşeyde olduğu gibi bunu yapan insanlar emekçi sayılır, bu ülkeye hizmet etmiş sayılır.hayatı okumakla sınavla geçmiş insanlar ufak bir hata yapınca da katil doktorlar, alçak mimarlar, tembel mühendisler yaftasına maruz kalır.
  ben hayatımda çalışma sırasında hiçbir insana huysuz virjin kadar küfretmedim onun gibi her dakika televizyona çıkmadım, ama bir kez bile etsem çıkacağıma eminim ana haber bültenine.
 • aylin aslım'ın gulyabani'de icra ettiği müzik tarzıdır.
hesabın var mı? giriş yap