• bu gerizekalı, çıktığı turnenin sydney ayağında konser sırasında izleyicilerden ayağa kalkmalarını istiyor. ancak kalabalık arasında ayağa kalkmayan birkaç kişiyi fark edince şarkının orta yerinde durup neden ayağa kalkmadıklarını soruyor. sonradan anlaşılıyor ki ayağa kalkmayan bu insanlar aslında konseri tekerlekli sandalye üzerinden takip eden engelliler. bunun üzerine kanye dallaması güvenlikten birkaç elemanı gönderip oturanların gerçekten engelli olup olmadıklarını kontrol ettiriyor ve ancak güvenlik de durumu onayladıktan sonra konsere devam ediyor. beyinsizliğin, kendini beğenmişliğin böylesi.
  • south park'ın değişmez taşak oğlanı.
  • eğer bu abd başkanı olursa o zaman sağlık bakanı dr. dre, hazine bakanı 50 cent, uyuşturucuyla mücadele biriminin başı da snoop dogg olsun.
  • eğer pankreas kanserinden ölen aktör patrick swayze'nin cenaze törenine katılırsa, kendini ortaya atıp o anki konuşmacıdan kaptığı mikrofonla "bence michael jackson tüm zamanların en iyi ölümüne sahip!" demesinden korktuğum heyecanlı adam.
  • gerizekalinin, irkcinin onde gideni. eger beyaz bir amerikali cikip sahnede odul alan zenci birine yapsaydi su yaptigini, amerika'da yer yerinden oynardi, degme duygu somurulerine, 'bakin hala bizi adamdan saymiyorlar'a sahne olurdu ortalik. olay nerelerden nerelere cekilirdi.

ama besle kargayi oysun gozunu iste. sana mi kaldi aldigi odul icin tesekkur konusmasi yapan kizcagizin elinden mikrofonu kapip 'beyonce tum zamanlarin en guzel klibini sarkisini yapti' vidir zidir demek? sen kimsin ya? ne curet buluyosun kendinde? seni adam yerine koyup oldugun yere getirenlerde kabahat. gorgusuz, kultursuz, saygisiz, ezik adam.

terbiyesiz adam. gotune harder better faster stronger girsin kanye west.

oh rahatladim.
  • bu kardeşimiz hitlerin eline geçse çikolatalı gofret olacak farkında değil. cahil bir insan.
  • çok inanılmaz bir sanatçı, gerçek bir müzikal bir deha efendime söyleyeyim inanılmaz yetenekli bir adam olduğunu söylüyor fanları. herifin embesilin önde gideni olduğunu en fazla iki röportajını dinleyerek anlayabilirsiniz zaten onu geçiyorum da aga merak ettim dinledim farklı farklı şarkılarını.

aga bunun nesi müzikal deha lan? olum bu ne amk lan? "yea, madıfakı, nigu, beç,... loop" ve ölümüne autotune ayarında şarkılar. tamam abi fanısındır dinlersin bir şey demiyorum da bu adama müzikal deha diyenin ben aklını sikerim.

ha insan olarak da yarak gibi insan, tipine sümük atsan yapışmaz amınakoyduğumun lalesi. adamı ayar ediyolar gece gece amını yurdunu siktiklerim ya.

edit: müzik otoriteleri deha diyormuş, müzik otoritesi nedir amınakoyim?
  • bu adamla aramda bir bağ var, biliyorum. kanye'nın 2004 tarihli ilk albümü the college dropout'ı (türkçesi üniversite terk) 2005'in başlarında dinlemiş ve hem müzikten, hem zevkten, hem de empatiden bayılmıştım. kendimi kanye'ya çok yakın hissetmiştim. müziği şahaneydi, sözleri zekiceydi falan belki ama, içten içe albümün beni en çok vuran tarafı adı olmuştu sanırım, zira o günlerde üniversiteden atılma tehlikesiyle karşı karşıyaydım.
    günler haftaları ve ayları kovaladı; bu arada kanye rahatlıkla "the college dropout"ın ekmeğini yıllarca yiyebileceği halde, bununla yetinmeyip yepyeni bir albümle çıkagelmek üzereydi: late registration. henüz ilk dinleyişimde bunun da "the college dropout" gibi bir başyapıt olduğunu farketmiştim, ancak itiraf etmeliyim ki beni onun kadar sarsmamıştı. eh, the first cut is the deepest derler ya hani, onun gibi bir şeydi bu da herhalde.
    ve sonra beklenen gerçekleşti; okuldan atıldım. bunun sebepleri ve sonuçları üzerinde durup sizleri sıkmak istemem; konumuz kanye west ve ben bu olayı da ona bağlamaya kararlıyım. şöyle ki; askere gitmekten çekinen her türk genci gibi ben de tekrar öss'ye girmeye karar verdim. hmm, yeniden iyi bir üniversiteyi kazanabilir miyim? bu zor gözüküyor. ama kendime daha uygun bir bölüme girebilirim, değil mi? elbette. peki be adam bunca yıl niye sevmediğin bir bölümde debelenip durdun diye sorasım da gelmiyor değil bazen kendime, umarsızca, cevabımsa şöyle oluyor: aklım başıma geldiğinde iş işten geçmişti, ancak şimdi kafama daha uygun bir bölüme girebilirim ("geç kayıt": yani 'late registration').
    evet kanye, güzel, hamleni görüyor ve "what else can you show me?" diye düşünüyorken 2006 brit awards'da bombayı patlattın ve aralık ayında yayımlanacağını söylediğin üçüncü albümünün adını açıkladın: graduation (türkçesi: mezuniyet).
    yoksa geleceğimi mi okuyorsun kanye, taşhak mı geçiyorsun adam mı seçiyorsun; bilemiyorum, belki sen de benimle aynı yolda ilerliyorsun. tekrar üniversiteye girip, mezun olup, kendime düzgün bir iş kurup sonunda ben de adam olabilecek miyim kanye? bunu gerçekten yapabilecek miyim sence? umuyorum. benden şimdilik bu kadar, gelecekten haber vermeyi unutma ok? thanks bye.
  • hakkında çok az şey biliyorum ama anladığım kadarıyla amerika'nın nihat doğan'ı gibi biri.
  • londra'da çalıştığım otelin mutfağına girdim. her zamanki gibi harıl harıl çalışan pastane ekibimle beraber işlere giriştik. başlayalı olmuş 1 ay. mutfağın her köşesini, her şeyini öğrendim. ama nedense, her sabah mutfağa girdiğimde, rafın birinin en üstünde duran protein tozu kovasına bir türlü anlam veremiyordum. üzerinde de tarifi yazılı bir de kağıt yapışık, öylece duruyor rafta ve daha bir allahın kulunun kullandığını görmedim etrafta. sormaya da çekindim. kim la bu diye etrafıma bakıyorum. sırık gibi boya sahip bir alman, ama zayıf. orta boylu ama öyle iri yapılı olmayan bir italyan ve normal denebilecek ölçülerde hanım çalışanlarımızı görüyorum. gel zaman git zaman içim içimi kemiriyor ne bu diye. sonunda dayanamayıp bizim alman fabien'e sordum kimin bu diye. dedi bu kanye west'in. otele her gelişinde içmek üzere mutfakta bu kovayı hazır bekletiyormuş. atamıyorsun da. adam otele gelecek, biz de ona bu kokteyli hazırlayıp gönderecekmişiz. dedim vay, işe bak. her limanda bir sevgili gibi, adam otelde protein tozunu saklattırıyor. bi gün bu raftan yere düştü. bizim şef öyle bir panik yaptı ki, sanırsın kendisini öldürüp protein tozu niyetine içecek kanye. neyse, eğer kanye gibi zenci kası yapmak isteyen olursa, tarifi elimde, siz de bir kanye west olabilirsiniz. bir mesaja bakar bu iş mıhehe...
hesabın var mı? giriş yap