• son 24 saattir birçok kişi tarafından sosyal medyada dile getirilen iddia. bu kişiler arasında gazeteci avukat muhabir gibi kişilerin olması iddiayı dikkat çekici bir hale getiriyor. üzerine bugün beşiktaş başkanı ahmet nur çebi'nin 'bu işin peşini ölene kadar bırakmayacağım' demesi ise ayrı bir boyut katıyor iddiaya.
    görsel
    görsel
    görsel

edit : beşiktaş yöneticisi cenk sümer de imalı twetler atmaya başladı

edit1: başlığı açarken herhangi bir takım ismi vererek teşvik vermiş yazmadım. ayrıca verdiğim kaynaklarda da teşvik vermekle suçlanan bir takım adı geçmiyor. ama mesaj kutum gsli arkadaşların hakaret dolu mesajlarıyla doldu. niye üzerinize alındınız? ayrıca kanıt yok ve başlıkta iddia diye açıldı. üstelik ben herhangi bir iddiada bulunmadım. iddia edenler twitter trolleri de değil. adı sanı bilinen adamlar. allah akıl fikir versin gsli arkadaşlara.
    edit2:küfürsüz mesaj atan gsli arkadaşlardan özür diliyorum. iddialardan birinin muhatabı gs 2.başkanı yusuf günay imiş onu görmedim ben. o sebepten gsliler tepki veriyorlarmış. sorry
  • conrand otel güvenlik kameraları üzerinden uyarmadır bu eskiden teşvik suç değildi savunması da kurtaramaz artık
  • twitter'da prim yapmak için 3-5 kişinin ortaya attığı söylentidir. aklı başında bir hesap da kaynağını sorma zahmetine düşmemiş nedense.
  • yahu, o malum şike operasyonundan sonra kim cesaret edebilir böyle şeylere? otelde güvenlik kameraları önünde oturup rakip oyuncularla pazarlık yapılacak, öyle mi? böyle bir işe gerçekten girişecek adam, bunu bu kadar amatörce yapar mı?

uyduruk iddia.
  • ben de bunu anlamıyorum.

teşvik primi şu anda suçtur. eğer delilin varsa sunarsın mahkemeye. kim verdiyse cezasını çeker.

bir de bunlara göre gs teşvik vermiş. sanırım galatasaray ezeli rakibi fenerbahçe'yi şampiyon yapmak için vermiş. :)
  • twetter'da takipte olduğum konu.
    çok acayip şeylere gebe. genel kurul üyeleri, icra kurulu dahil tuhaf tuhaf tweetler atılıyor. şampiyon beşiktaş. push the button.

hatta o kadar kısa ve tuhaf ki hesapları çalınmış bile olabilir diye düşündüm)

sonuç ne olursa olsun şampiyonnluk yolunda pazar günü s her şey açıklanmalı. türk futbolu artık temizlenmeli.

edit: eğer bu sadece duyumsa elinizde kanıt vs yoksa, rüzgar yapmak için ortaya atıldıysa allah bizim de belamızı versin.

hem insanları zan altında bırakıyorsun, hem taraftarı şampiyonluk maçı öncesi tek odak bu şampiyonluk olması gerekirken anlamsız bir gündeme çekiyorsun.

eğer bir duyum aldıysan sessizce araştır, elinde kanıt yoksa tweet atma, ortalığı bulandırma. yoksa kalmaz farkın diğerlerinden.
    elinizde bir şey varsa sonuna kadar gidin yoksa bize bu utancı yaşatmayın.

atibaspor
  • yemin ediyorum gs kompleksi bunlara kafayi yedirmis..7-0'lik hatay macini icine sindir, devamli seref ve haktan dem vur ama 10 kisi kalmis rakibe karsi kaybedince hemen sike ve tesvik bahanesine sigin..bu paranoyak kafalar yüzünden ülke iflah olmuyor iste..
  • elinde net kanıt yoksa bu tarz konuları gündeme getirenler sadece ve sadece beşiktaş'a zarar vermektedirler.
    kanıt var ise şayet hemen şimdi açıklamalıdırlar.
    altı boş laflarla takımın ve taraftarın motivasyonunu farklı yere çekmek net bir şekilde alçaklıktır!
    edit: teşvik primi verildiği iddia edilen takımda bizim kontratı devam eden oyuncumuz var üstelik...
    cumartesi dramatik bir şekilde kaybedilecek bir şampiyonluğa yönetim bu tarz bir mazeret üretirse çok küfür yer benden söylemesi!!!
  • zangırdama entryleri bunlar... cumartesiye kadar artacak, alışın!
  • bir galatasaraylı olarak şunu çok net söylüyorum ; gs nin teşvik primi verdiği kanıtlansın gs gerekirse küme düşsün .
    ama iddianın saçmalığı şuradan belli ; gs karagümrüke prim verdi maçı aldılar , fb de sivas'ı yendi biz istersek denizli'ye 10 atmış olalım kendi paramızla fb yi mi şampiyon yapacaktık yani :)))
hesabın var mı? giriş yap