• hem fotografciliginin hic fena olmadigini, hem de artik pavarotti cusseli gunleri geride birakip fasulye filizi filinta gorunumuyle partilerin aranan adami oldugunu eklemeden edemeyecegimiz modaci.
 • (bkz: chloé) parfümünün asıl üretici ve pazarlamacı firması.
 • chanel'in varolan efsanesini basariyla surdurebilmesinin, kilolarinin onune gectigini gordugumuz sahis. 20. ve 21. yuzyil moda duayenlerinden. bir digeri icin (bkz: yves saint laurent)
 • potansiyel bira markasi. karl var, lager var. ilginc.
 • vaktiyle fendi, chloe ve valentino gibi modaevleriyle de çalışmış olan bu modacının evinde, şaşalı rokoko mobilyaların yanı sıra 230.000'den fazla kitabı barındıran bir kütüphane de mevcuttur. bilmem kaç yabancı dili sular seller gibi konuştuğu bilinmektedir. "hiçbirşey müzelik değildir, herşey kullanılmalıdır" lafını eden bu yaratıcı şahıs, moda camiası tarafından kaiser karl olarak anılmaktadır.
 • at kuyrugu bagladigi saçlarina ektigi pudrayla xvii. yuzyildan firlamis izlenimi veren bu modacimiz, vücudunun erimesinin izleri boyun bölgesinde belli oldugundan daima dik yaka, ekseriyetle beyaz giysiler giyer..

  paris'de çok güzel kareler barindiran bir fotograf stüdyosu vardir.. 7. arrondissement'da sanat galerilerinin pespese oldugu bir sokakta..
 • tombuldu bi zamanlar, sonra zayifladi, filinta gibi oglan oldu zannetti kendisini. sonra da guzelim chanel t-shirtlerinin uzerine 'for thin people only' gibi sloganlar yazdirdi ki, hani modaevinin bas musterileri orta yas ustu, 34-36 bedenden daha 'tombul' bedenlerden giyinen hatunlar olmasa ayip degil derdim ama diyemeyecegim, ayip diyecegim onun yerine.
 • 1938 hamburg doğumlu modacı. 14 yaşında parise gelmiş. 17 yaşında perre balmain ile çalışmaya başlamıştır. bir ceket tasarımının onu başarıya ulaştırdığı bir yarışma sonrası jean patou ile bir dönem çalışmıştır. serbest olarak çalışarak krizia, charles jourdan ve valentinoya verdiği tasarımları vardır. 26 yaşında paristen ayrılarak italyaya gidip eğitim almış. 3 sene sonra moda dünyasına geri dönmüş fendi'ye tasarım danışmanı olmuştur. 1983'te chanel'de çalışmaya başlamış 1993'te chanel'den ayrılan tasarımcının yerine geçerek şimdiki pozisyonuna sahip olmuştur. chanel'deki tasarımlarında entellektüel seksilik olduğunu söylemektedir. hobi olarak fotoğraf çekiyor, resim yapıyor ve kendisi antika koleksiyoncusu. 4 dil biliyor. genç yaşta saçlarını talk pudrası yardımıyla beyaz göstermeye başlamış ki insanlar saçlarının beyazlamaya, kendisinin de yaşlanmaya başladığını fark etmesin. zamanında bazı filmlerde rol almış. 2000 yılında artık istediği giysiler bedenine uymadığı için 42 kilo vermiş daha sonra da rejimlerin en iyisi adında bir kitap yazmıştır. kanlı canlı haliyle gördüğümde (bkz: colette/#3998879) kendisiyle ilgilenen mağaza sahibesine colette için yaptığı sınırlı sayıdaki ceketin vitrinde yeterince kalmadığı ve bu yüzden yeterince ses getirmediği konusunda memnuniyetsizliğini belirtiyordu, o dönemde bu kadar sık vitrin değiştirdikleri için kısaca azarlamıştı.
 • geçen ayın başlarında yapılan açıklamaya göre h&m'in kendisine götürdüğü "h&m için karl lagerfeld" imzalı tasarımlar yapması teklifini kabul etmiş kişi. ortalama 30 parçadan oluşacak olan bu çalışmalar h&m'de önümüzdeki sonhabar koleksiyonuyla birlikte yerini alacakmış.
 • cizimlerini sadece faber castell marka edevatlarla yapmakta olan alman.
hesabın var mı? giriş yap