• (bkz: kayra)
 • türkiye’nin ilk şarap akademisi. dünyada örneği çok, ancak türkiye için bir ilk. kayra akademinin amacı, şaraba ilgi duyan, şarap tüketen, şarap sektöründe çalışmak isteyen , hatta şaraba yatırım yapmak isteyen; kısaca hayatının herhangi bir anında, şaraba dokunmuş olan herkesi bir platformda, bir çatı altında toplayabilmek ...kısaca akademi hem şarap sektöründekilere hem de şarapseverlere yönelik…

  şarap akademisi, ülkedeki gerçek şarap uzmanlarından, şarap dünyasından vizyon edinmeyi amaçlıyor. bu proje türkiye’deki şarap dünyasının tecrübelerini paylaşdığı bir yer olmakla kalmayıp, burada neler yapıldığını tüm dünyayla paylaşmayı hedefliyot.

  şarap akademisinde, eğitim ve seminerler şarap ağırlıklı olacak. eğitimler, çeşitli şarap seviyelerini kapsayacak şekilde 3 ayrı kurstan oluşuyor. kişiler isterse en başından başlayıp şarapla ilgili her şeyi yaklaşık 4 ay gibi bir sürede öğrenmiş hale gelebilir veya benim temelim var, ben 2. ya da 3. sınıftan başlamak isterim de diyebilir. sadece tadımlar ile ya da farklı konulardan oluşan seminerlerle de ilgilenebilir. ayrıca , ileride şarabın dışında, hayatımıza keyif katacak, geliştirecek, bazen güncel bazen sıradışı konularda seminerler de olabilir

  kayra şarap akademisi binası sıraselviler’de eski bir yapı. girişten itibaren yukarıya doğru 5 kattan oluşuyor. ancak girişin altında da 2,5 kat var ve bu kattaki yapının binanın en büyük sürprizini oluşturduğu söyleniyor. giriş katında şarap butigi var, onun üstünde özel toplantılar için ayrılmış bir executive toplantı odası ve şarap kütüphanesi bulunuyor. bir üst katta şarapla amatör ya da küçük çaplı ilgilenenlerin sorularina teknik analiz taleplerine cevap verecek olan bir laboratuar bölümü bulunuyor. burada haftanin belli günleri teknik analizler yapan mühendis uzmanlar da bulunacak. ayrıca eğitim için ayrılmış 4 oda bulunuyor. bu odalar şarap eğitimleri için özel olarak düzenlenmiş mekanlar, ısı, ışık ve koku kontrollü. şarap tadımları için özel olarak tasarlanmış eğitim setleri bulunuyor. girişin alt katları ise bar ve restaurant bölümleri ile şarap kavına açılıyor.

  fiyatlar her kesime hitap edecek şekilde ayarlanmış. burada amaç çok tanımlanmış bir hedef kitleye ulaşmak değil, şarapla ilgilenen ya da ilgilenmek isteyen herkesin kolay ve rahatlıkla ulaşabileceği bir platformu yaratmak.

  şarap 101 ve şarap 201 sınıfları 4 hafta sürecek ve haftada bir gün olacak; eğitimler, günde yaklaşık 2 saat sürüyor. şarap 301 sınıfı ise 8 hafta sürecek ve yine haftada bir gün yaklaşık 2 saat sürecek.
  ayrıca her kurum yoğunlaştırılmış şekilleriyle, genel şarap bilgilerini içeren genel şarap bilgisi eğitimleri de bulunacak.
 • ülkemizde şaraba gösterilen ilgi konusunda gözle görülür bir eksikliği kapatacagini dusundugum ve ilgilenenler icin iletisim bilgileri asagida bulunan akademidir
  sıraselviler caddesi no: 55/a. 34333 cihangir / beyoğlu istanbul
  0212 252 91 61
 • (bkz: leona)
 • wine & spirit education trust programları ile şarap kültürü, şarap tadımı hakkında bilgi veren türkiye'nin ilk ve tek şarap kompleksi.
 • bildigim kadarıyla turkiyenin ilk ve tek sarap akademisi.
  kursiyerlere leona'yi dayamasalar iyi olacak.
  bu arada leonanin blush'ı cok iyi olmuş.
hesabın var mı? giriş yap