• kadıköy çarşısının meşhur kazı, öldükten sonra kadıkoy34 com sitesine editör olmuş.

  "kadıköyün rodi'si artık yok! sahibini ve en yakın dostunu kaybeden istanbul kadıköy’ün simgesi kaz rodi, hayata gözlerini yumdu. kadıköy esnafı yasta... ama onu yaşatmaya karar verenler de var.

  yaklaşık bir sene önce sahibi balıkçı nimet köseoğlu’nu kaybeden kadıköy’ün maskotu kaz rodi, sahibinin yokluğunda bunalıma girdi ve öldü. kadıköy esnafı, adeta neşeleri haline gelen “insan gibiydi kırmızı ışıkta durur, sahibinin sözünün dışına çıkmazdı” dedikleri rodi için çok üzgün. balıkçı adem merhem, rodi’nin sahibinin öldüğünü fark ettikten sonra hayata küstüğünü ve kendisi ile ilgilenen kimseye alışamadığını söyleyerek, “rodi bize bir hayvanın bazen bir insandan daha vefalı olduğunu gösterdi” dedi. iki gün önce ölen rodi, karacaahmet mezarlığında bulunan sahibi nimet köseoğlu’nun ayak ucuna gömüldü.

  nimet köseoğlu’nun 2002’de aydın’daki çiftliğinden ayrılırken dayanamayıp istanbul’a getirdiği rodi, sempatik tavırlarıyla esnafın ve müşterilerin sevgilisi olmuştu. kendinden emin hareketleri, mağrur duruşuyla bir simge olan rodi’nin kadıköy’de heykeli de dikilmişti.

  evet durum buydu... hepimiz üzgünüz... kaz rodi'yi nasıl geri getirebiliriz diye düşündük?

  ve editör olarak onu yaşatmaya karar verdik.

  bundan böyle editör imzasıyla kaz rodi kendi ağzından kadıköyümüz üzerine sevimli yazılar yazacak. bu yazılar kimilerini rahatsız edecek ama çoğu kadıköylüyü eminiz ki çok sevindirecek...

  bizim elimizden gelen bu... daha iyi bir fikri olan bize yazsın..." demişler.
 • kadıköy'ün simgelerinde birisi olan kaz rodi bile, öteki simgenin ((bkz: haydarpaşa garı)) yanmasına isyan etmiş.

  "bugünkü yangın ile yeniden yüzyıl önceye dönülmüş oldu. otel kompleksine dönüştürülmesi düşünülen binadaki yangına bu nedenlerle birçok kesim tarafından kuşkuyla yaklaşılıyor. özetle, çok uyuzum, çoooook." diyen kazdır kendisi.
 • kadıköye her gidişte anımsanan,gözlerin aradığı sevimli kaz...

  simgesi olmuştur en azından kadıköy balıkçılar pazarının...

  http://2.bp.blogspot.com/…jvpndiqlues/s320/rodi.jpg

  http://www.turkijecorrespondent.nl/…8/08/rodi12.jpg

  http://www.flickr.com/…os/ravza/366274482/lightbox/
 • şu sıralar can sıkıntısından aktifleşmiş ve kafayı hendekçi chp belediye başkan adayına takmış durumda.

  “chp, kadıköy’de sopa koysa chp seçmeni yinde de seçer mi?” diyerek doğrudan konuya girmiş ve kadıköy chp’yi aşil topuğundan vurmuş gibi.

  http://www.kadikoy34.com/…lari/yazi.php?yazi_no=933
 • geçmişte liyakat liyakat diye haklı olarak ortalığı ayağa kaldıran kadıköy’deki chp’lileri aşil topuğundan vurmuş olan kaz.

  kadıköy çarşısının efsane kaz rodi’si, kötü belediyeciliğe verilen desteği cesaretle eleştirmişse bize de alkışlamak düşer.
 • bende de 2007 senesinden kalma bir fotoğrafı bulunan merhum kazdır. sevdin, sevildin, yaşadın. rest in peace güzel kaz rodi.

  rodi
 • kadıköy belediye başkan adayı özgül özkan yavuz ile bir söyleşi yapmayı başarmış rahmetli kaz kardeşimiz.
hesabın var mı? giriş yap