• -hareket eden her$ey icin ozellikle o $ey kucukse cildirmalari
    -sacma yemek ali$kanliklari , ozellikle kediden kediye degi$ir bu (kimi meyve sever, kimi peynir, kimi avakado, kimi ciger)
    -onlerinde bir yere geci$ yapmak icin ilerlemeleri gerekiyorsa en alengirli ve zor, ama bir o kadarda maharet gerektiren yerlerden , igne deliginden tabiri caizse gecip ilerlemeyi tercih etmeleri.
    -uyurken super garip $ekiller almalari ve arka , on aksamlarinin 360 derece birbiri ile ters yone bakabilecek $ekilde oynar olmasi.
    -karton kutu, canta , torba gibi $eylerin icine girip ordan gelene gecene el atip akillari sira tuzak kurmalari.
    -taaa kar$i apartmanin camina konmu$ bir ku$ icin a$$agi du$meyi goze alacak kadar bir anda gozu kara avci ki$iligine burunebilmeleri vb...
  • -sadece canlari istediginde ya da kendilerince uygun gordukleri anlarda kendilerine soyleneni anliyormu$ gibi yapmalari , obur zamanlarda sizi ziklerine bile sallamamalari.
    -bir obje ile sikilmadan 2 saat kadar oynayabilmeleri (ben bunu bir ce$it body building yaptiklari olarak yorumluyorum)
    -temizlenirken bazen durup nooluyo lan gibisinden saga sola baki$ firlatmalari.
  • ruhlari varmi$casina asilce davranarak ya$lilik nedeniyle olecegini anladiginda sahiplerinden uzakla$arak kendini uzaklara vurarak hayatlarini sonlandirmalari..

(bkz: kedilerin replikleri) (bkz: harf oyunlu cin entryler)
  • apartmana her giriste bacaklarima surtunmesi ve ben onu kaile almazken patisiyle arkamdan hadi yallah seklinde bacagima vurmasi..sapik mi ne..
  • boş çöp kutusunun içine girip orda oturması, çok yavruyken alınmışsa sahibini annesi zannetmesi ve emmeye çalışması, olmayan şeylerin peşinde koşup hoplayıp zıplaması, sahibi yürürken peşinden köpek gibi koşup yanlışlıkla onun ayaklarının arasına girmesi ve yamulması, geriye bakarak koşarken masaların bacaklarına çarpması, arka ayaklarının üstünde oturup ön ayaklarını kendine çekmesi ve şişe gibi durması, o şekilde sahibini izlemesi..*
  • mama yemeleri cok garip bisi ben olsam yemezdim mesela. bi de hic bisi yapmadan bi sahip edinip onu kole gibi calistirabilmeleri ve bunun icin sevilmeleri bi yaratik bu kadar mi sansli olur.. salak sahibin yaptiklarini normal karsilayip hayatina devam etmek de gariptir. zaten kedi olmak garip bi durumdur bi insan bunu anlayamaz.
  • saat , bileklik , yüzük vb. şeyleri ısırmak , çekiştirmek , yalamak ve bundan hiç vazgeçmemek.
  • insanlara garip gelen ama kedilere cok dogal gelen tavirlar butunu. basitce:
    kuyruk sallamak: mutluluk ya da kizginlik belirtisi
    kolye kupe ya da sallanan herhangi birseyi yakalayip yeme istegi: avcilik gudulerinin tatmini
    ayni sekilde sinek, bocek yakalama ve yeme: avcilik
    eselenme: pislik ortme istegi
    lavabo kenarinda oturma: susamislik isareti
    monitor, tv ustunde oturma: ozellikle kisin tercih ettikleri durum, sicaktan mayismak ve uykuya dalmak icin.
  • kumu temizlenmedigi taktirde protesto olarak kuvete sicma.
  • disi kediler icin, erkeklerin koltuk altini koklama.
hesabın var mı? giriş yap