• şaka maka ülkenin duruşu en sağlam siyasetçisi.

dönekliği yok, eksen kayması yok, hırsızlığı yok.

masa kuracağım diye sağa sola taviz verdi ama bu da anlaşılır. biz kendi seçmeni bile onu tanımıyorken başka türlü tayyip ile mücadele edemezdi. herkes ayrışırken o hepimizi bir araya getirdi.

yaşına rağmen eline ayağına sağlık başkan. ben sana göre yolun yarısındayım ama ne kadar varsa hakkımı sana helal ediyorum. sana söz biz de terk etmeyeceğiz bu ülkeyi.
  • son hafta aynı koltuğu 3 kişiye satan metro turizme dönmüş cumhurbaşkanı adayıdır.

hdp, ümit özdağ ve altılı masayla birbiriyle uymayan protokoller imzalayıp herkese 5 er 10 ar bakanlık dağıtmaktadır.
  • kendini türk milliyetçisi olarak tanımlıyorsan ve bu girdiyi okuyorsan sevgilisi dostum bil ki milliyetçiler olarak kılıçdaroğlu'na oy vermek dışında başka bir çaremiz yok. kk hakkında düşüncelerim şu şekilde. (bkz: #148600709)

ilk turda zafer/oğan ikilisine oy vermiş bir kardeşiniz olarak sizlerden mevcut tehlikelerin farkında olup, oyunuzu buna göre atmanızı istiyorum. mevcut iktidarın devam etmesi durumunda, çok uzak olmayan bir gelecekte silahlanmamız gerekecek.

iyi parti dışında millet ittifakının içinde olan gruplardan etimle kemiğimle nefret etsem de, hatta kemal kılıçdaroğlu'nu milli güvenlik sorunu olarak görsem de, sike sike oy vermek dışında bir çaremiz yok zira kendisinden daha büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. (bkz: irtica)

bu seçimde kılıçdaroğlu kazanamazsa 5 yıl sonra normal bir seçim göremeyeceğiz. ilk turda kaç milyon yabancı uyruklu şahsın oy kullandığına dair elimizde bir veri yok fakat yaş/ölüm/diğer sebepler baz alındığında fazla çıkan seçmen sayısı ortada. 5 yıl içinde kaç milyon yabancı seçmen yaratacaklarını senin hayal gücüne bırakıyorum. bir sonra ki seçimde muhalefetin sığınmacıları göndereceğiz vaatlerini bile duyamayacağız zira ortada muhalafetin oylarına muhtaç olduğu ciddi bir yabancı seçmen kitle oluşacak.

tüm bunlar olurken milyonlarca arap artığın seçim sonuçlarını belirlemesine, kadınlarımızı taciz etmesine seyirci kalacağız ve sonucunda ya terk edeceğiz veya silahlanacağız. üçüncü bir yol olmayacak.

bu ülkede kendine bir gelecek düşünüyorsan, sevgilinin/eşinin/kızının/annenin tedirgin yaşamasını istemiyorsan. senin sikinin derdine düşüp, beykoz villalarında ünlü gayleri siken bir burjuvayı vergilerin ile doyurmak istemiyorsan. kılıçdaroğlu'na oy ver.
  • siyasi hayatinin son 24 saatine girmis piro.
  • ne kadar güzel bir insan olduğunu da bizlere göstermiş cumhurbaşkanı adayı.

toplumun hiçbir kesimine karşı bir düşmanlık beslemiyor, ortak aklı kullanmaya çalışıyor her zaman ve gerçekten çözüm üretme kabiliyeti var.

sevgi kazansın, vatanını seven sandığa gelsin.
  • sevmeyenleri ve nefret edenleri hiç anlayamadım. hepiniz mi ahaber izliyorsunuz. şu adamın konuşmalarını baştan sona izleyen birisinin hak vermemesi bana imkansız geliyor. hep başkalarının karalamalarını dinlemişsiniz sanki. dürüst ve donanımlı tam bir devlet adamıdır. türkiye için büyük şanstır. şu an bulunduğu konum tesadüf değil. komplo da değil. adam güven verdiği için tercih ediliyor sadece. siyasetteki bir sürü şaklabanın arasında parıl parıl parlıyor. seni satmayacağımı, arkandan bıçaklamayacağını biliyorsun. çalışkan olduğunu biliyorsun. bir açığı bulunamadığını, şantaj yapılamayacağını biliyorsun. adil davranacağını, haklıyı savunacağını biliyorsun. bu yüzden muhalefet dört elle sarıldı bence. bu yüzden alakasız partiler bu adama güvenip aynı safta birleşebildi. egolarını bir kenara bırakabildiler. bu türkiye’de ilk defa oluyor olabilir. başka isimler çok konuşuldu, ben de başta genç biri aday olmalı diyordum. ama hiçbiri bu güveni sağlayamazdı bence. iş yine ego savaşına dönerdi, bölünürlerdi.
  • babala tvde yapmış olduğu konuşmalarda da görüldüğü üzere tüm halkı kucaklayan, yapılan hatalardan ders çıkaran, sosyal devleti, adaleti vadeden ve türkiyeye aydınlık günler getireceğine inandığım siyasetçi.

türkiyenin milliyetçiliğe ihtiyacı yok. türkiyenin barışa, milletlerin kardeşliğine ihtiyacı var. türkiye tek bir milletten, etnik ve dini kökenden oluşan bir yapı değil kültür zengini bir toprak.

lütfen saçma salak milliyetçilik düşüncelerine kapılmayın. hep birlikte aydınlık gelecekleri görelim.
  • sayın bay kemal abi başa geçince bütün kırgınlıklar sona erecek küs olanlar barışacak activision ile herşey çok güzel olacak fiyatlar eski hallerine dönecek umarım dilerim ve hatta artık huzur içinde playstation oyunlarını xbox'ta oynayabileceğiz evet , amin.

ek: arkadaşlara teşekkür ederim öyle olmuyormuş **.. neyse artık bir umuttur yaşatan insanı
  • tarafçı fetullah güzelleyen yüksel taşkın’ı 1. sırada neden vekil yaptınız sorusuna “çok naif bir insan çay içseniz seversiniz “ diye cevap veren kişi.
  • "milli güvenlik sorunu" olduğu iddia edilen. oysa tüm milli güvenlik sorunlarımız mevcut iktidarın politikalarından kaynaklıdır.

kemal bey seçilirse ülke batacaksa;

21 yılda tüm yetkilerine rağmen bu kadar pamuk ipliğine bağlı bir ülke yaratan iktidar başarılı mıdır?

ülke cehennemin eşiğindeyse ülkeyi 21 yılda cehennemin eşiğine getiren kimdir?

terör tehlikesinden 21 yıl önce sıfır terör bir ülke teslim alanlar değil de muhalefet mi sorumludur?

"ben kaybedersem vatan elden gider" diyene değil "benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. fakat türkiye cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır" diyene inanıyorum..

not: kendisine oy vermemek için 10 somut ve gerçekçi sebep sayabilirim. tayyip bey'e oy vermemek içinse binlerce sebebim var.
hesabın var mı? giriş yap