• bundan 5 yıl önce twitter hesabı açtığımda eşimden dostumdan önce ilk takip ettiğim kişi. ikinci takip ettiğim de craig ferguson'dı zaten. bu ikisiyle kanka olmak mı yoksa her gün bi victoria's secret meleği pompiklemek mi deseler hiç düşünmem melekleri seçerim. o kadar da değil. ama çok seviyorum bu ikisini.
  • tahminen 2010’ların başında uzaylılar tarafından kaçırılıp yerine başkası konmuştur. başka bir açıklaması yok.

kevin smith'i belli bir güruhun fikir liderlerinden biri yapan mallrats, clerks, dogma, chasing amy gibi çok önemli, herkese tavsiye ettiğim alternatif filmlere imza atmasının yanı sıra hem bu filmler aracılığıyla hem de konuşmalarıyla film endüstrisine sözünü sakınmadan çatır çatır geçirmesiydi.

hollywood'un dev yapımlarıyla ilgili içimizde ne varsa çıkıp söylemiştir mesela. superman, star trek, lord of the rings gibi büyük markaların filmlerini gömer; warner bros gibi bir endüstri devine lafını sakınmaz; tim burton, jon peters, bruce willis gibi hollywood'un dev isimlerinden çekinmez. bunlar kevin smith'i saygı duyduğumuz, sözüne güvendiğimiz bir adam haline getirmişti.

sonra ne oldu bilmiyorum. böyle alternatif takılmak karın doyurmuyor mu dedi, yaşlandıkça bizim yaşlanıp akp'ye yanlayan ünlü dayılar gibi kafa yapısı mı değişti. hollywood ne çıkardıysa delicesine öven bir adam oldu. çok kötü cw dizilerini izleyip "çok duygulandım" diye ağlayan fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmaya başladı. sonra o çok kötü cw dizilerinde iş verdiler abime. hatta o ağlayan pozları her marvel filminden, dizisinden sonra da paylaşmaya başladı iş yapınca. en son inanılmaz bir şekilde rise of skywalker için bile mükemmel film, star wars'a epik bir son falan dedi mesela. masters of the universe faciasına, o konudaki yalanlarına ve fanları karşısına almasına girmiyorum bile.

özetle eski kevin smith'in ayarsızca taşak geçeceği bir adama dönüştü. bu başlıktaki ilk entry'mde kendisini ne kadar sevdiğimden bahsetmiştim. twitter ve instagram açtığımda ilk takip ettiğim birkaç kişiden biriydi. beni ve pek çok hayranını kaybetti maalesef son yıllardaki saçma sapan yandaş medya hareketleriyle.

zaten youtube kanalı son 2-3 günde 2000 takipçi kaybetmiş ve devam da edecek gibi düşüş. son koyduğu videolarda dislike sayısı like sayısını 3'e 5'e katlıyor. muhtemelen clerk 3 çıkarken bu kaybettiği fanlarını geri kazanmaya çalışacak ama biraz geç oldu artık.
  • threevening with kevin smith'de sahneye kendisini karısı ve kızı çağırır, sahneye çıktığında seyirciye karısı ve kızı için şöyle der,

- that's who i fuck*.. and that's what happens when i fuck*.

ve şey falan da değil ha, yani öyle arıza ve kaba, bukowskiesk (kafkaesk'den aparttım bunu şimdi) biri değildir, yani aman çok arıza bi laf edeyim falan diye düşünüp milleti rahatsız etmek için böyle bi giriş yapmamıştır. gayet sıradan ve kakara kikiri bi laftır bu onun için.. ve ilginçtir seyircisi için de..

ki zaten iki önceki şovunda da (evening with kevin smith) "seks yaparken hiç yaralandınız mı" sorusuna cevaben karısıyla ilk seks yaptığı günü bütün ayrıntılarıyla anlatmış adamdır (pantolonu çıkarmamışken sürtünme esnasında penisini tahrişle yaralamış).. karısı da dinleyenler arasında kakara kikiri dinlemiştir kendisini.

ilginç lan.. bunlar da insan, bu memlekettekiler de insan.. iyi de nasıl bu kadar farklı olabiliyoruz yahu.
  • 25 yaşındayken çektiği filmde stan lee'yi oynatabilendir.
  • "ne mükemmel, heyecan verici bir gün.gencim, şıkım. ve sevdiğim kadınla evlenmek üzere yoldayım. ve kevin smith'in filmlerinden beni uzak tutacak 290 yılım dava var."

family guy s7e16, peter griffin (1600 veya 1700'lü yıllarda geçen bir bölüm)
  • filmlerinde genelde ayni karakterleri, oyunculari kullaniyor ve surekli diger filmdeki insanlara, olaylara gondermeler yapiyor . o yuzden sirasiyla hepsini seyretmekte buyuk fayda var.
    clerks (1994)
    mallrats (1995)
    chasing amy (1997)
    dogma (1999)
    jay and silent bob strike back (2001)
  • he-man’in anasını sikmişsin, teşekkürler kevin, teşekkürler
  • yazar / yonetmen , dogma ve chasing amy var benim bildigim
  • clerks'ü 23 yaşında yazıp çekmiş bu herif. 24 olmadan bir şeyler çekmem lazım artık.
  • ömrümün sonuna kadar birlikte yaşamak istediğim insan (hetero olarak)

ikimiz de star wars, çizgi roman, sinema ve bilgisayar oyunu manyağıyız. ikimiz de şişkoyuz, çirkiniz. ikimiz de götümüzü kıpırdatmadan 10 yıl yaşayabiliriz. hatta ikimiz de senaryo yazıyoruz.

olm kevin, otostopla gelicem new jersey'e quickstop'ın önünden al beni. bir kaç gün yaşarız baktık işler iyi gidiyor uyum mükemmel falan 2. çocuğun olurum.
hesabın var mı? giriş yap